Doporučujeme

Dejte si čaj

Jaký čaj vám udělá dobře?

Čaj z máty peprné

Když máte co do činění se zácpou, jeden z nejvíce příjemných a přírodních způsobů, jak se s tím vyrovnat, je šálek mátového čaje. Ten vám pomůže i při plynatosti a bolesti břicha. Máta však nefunguje jen jako projímadlo. Jestli naopak máte problémy s průjmem, pomůže vám posilnit váš imunitní systém.

Čaj ze zázvoru

Ten čerstvý má samozřejmě mnohem lepší účinky. Zázvorový čaj patří mezi jeden z nejúčinějších bylinných čajů na zažívací potíže. Pomůže s průjmem, plynatostí, ranní nevolností i kinetózou. Poháhá také při menstruačních bolestech.

Čaj z heřmánku

Heřmánek je známý svými blahodárnými účinky na hlasivky. Má však i jiné plusy. Silně ovlivňuje žaludeční křeče a zmírňuje tak nepříjemnou bolest. Použijte ho i při problémech s trávením, průjmem a plynatosti.

Čaj z meduňky

Meduňka je také jedním z nejúčinějších bylinných čajů při problémech se zažíváním. Umí bojovat s nadýmáním a podrážděním žaludku. Pomůže také s menstruačními bolestmi a dokonce i s migrénou.

Čaj z pampelišky

Pampeliška se hojně používá do hubnoucích směsí. To však není její jediné velké plus. Kořen pampelišky může zlepšit formu vašeho trávení. Má pozitivní vliv na játra a bojuje proti nadýmání. Je také známo, že snižuje riziko zánětu močových cest.

Čaj z fenyklu

Fenykl je silná bylina, která pomůže s nevolností, žaludečními křečemi, nadýmáním, plynatostí i s pálením žáhy a ztrátou chuti k jídlu.

Čaj z lékořice

I když nejste fanouškem lékořice, čaj z tohoto kořene má docela silné účinky právě na problematické trávení. Je doporučen v případě zácpy, k léčbě žaludečních vředů a chronické gastritidy.

Čaj z hřebíčku

Další silný napravitel zácpy. Mimo to stimuluje vylučování žaludečních šťáv. Je však velmi silný, proto se doporučuje jemný přístup. Stačí dva šálky za týden.

  • Vybrali jsme pro Vás