Krátké, světlé nebo nenápadné řasy? Žádný problém, víme, co s tím!

Jako první podkladovou bázi

Velmi jemné, krátké řasy potřebují okolo sebe nabalit více hmoty, aby působily hustějším a plnějším dojmem a také aby se prodloužily. Toto výborně zvládne podkladová báze pod řasenku. Má bílou barvu, takže na první pohled nevypadá moc hezky, ale je určená k tomu, aby se na ni nanesla ještě vrstva, dvě černé klasické řasenky. Proč to nejde udělat jen s několika vrstvami černé řasenky? Nevypadalo by to hezky a řasenka by se žmolkovala.

Nepoužívejte řasenku déle, než dva měsíce

Aby řasenka fungovala jak má, nedělala cucky, nestírala se a neodpadávala, musí se po dvou měsících vyměnit. Proč? Při používání totiž do ní vniká vzduch, takže postupně vysychá, dostávají se do ní nečistoty, prach a také bakterie. Stará řasenka také může způsobit podráždění očí.

Odličujte řasy olejíčkem

Pro vyživené, pružné a rychleji rostoucí řasy, použijte na odličování přírodní olejíček - například mandlový, jojobový, kokosový - ideálně za studena lisovaný a v bio kvalitě. Stačí malé množství nanést na odličovací tampónek s pár kapkami vody a pak líčidlo stáhnout směrem dolů, po směru růstu řas.