Neobdařila vás příroda panenkovským pohledem? Žádnou paniku. Naštěstí je tu make-up a ten dokáže zázraky!

Stíny pryč

Aby oči působily větším dojmem, je potřeba nejprve "připravit" i jejich okolí. Tmavé stíny totiž oči dělají zapadlejšími a menšími. Ideální je k tomu použít štěteček a korektor, popřípadě rovnou štětečkový rozjasňující korektor, který nanesete k vnitřnímu koutku - pod oko, ale také na horní víčko. Pak korektor jemně zapudrujte. Zafixujete ho tak a budou na něm i lépe držet oční stíny.

Zkuste linku

Nesmrtelnou černou tekutou linku už milovaly hvězdy ze 60. let. Nelze zapomenout na překrásné oči Audrey Hepburn v Prázdninách v Římě nebo ve Snídani u Tiffanyho. Linka by měla začínat co nejtenčí a postupně se zesilovat, ale končit zatičená nahoru a špičkou. Linka opticky vypadá jako husté řasy. Navíc správný tvar linky oko madlovitě protáhne a zvětší. Kromě řasenky pak už nepotřebujete nic.

Evergreenový kouř

Kouřové líčení také dokáže udělat oči nepřehlédnutelné. A nemusí to být jenom černá barva, se kterou můžete líčit. Na denní nošení se hodí hnědá, modrá, zelená, fialová.

"Otevírací" triky

Oko se opticky ještě více otevře, pokud do vnitřních koutků aplikujte trochu světlého, perleťového očního stínu a když si bílou tužkou vymalujete vnitřní víčko. Jako závěrečná tečka skvěle pomůžou také kleštičky na řasy a prodlužující řasenka.