Harryho Pottera není nikdy dost, ale slibujeme, že tohle je opravdu poslední díl naší potterovské minisérie.

Zakončíme ji stylově ve studiích, v nichž se části jednotlivých dílů natáčely a které aktuálně slouží hlavně jako turistická atrakce.

Warner Bros The Making Of Harry Potter studia se nachází v Londýně ve čtvrti Watford. Z centra britské metropole se sem dostanete pohodlně během půl hodinky vlakem z nádraží London Euston. Z nádraží pak budete pokračovat 15 minut autobusem, který vás doveze přímo před vstup do studií. Lístky se kupují online předem na konkrétní den a čas, proto si dejte dostatečnou časovou rezervu, ať vše v pohodě stíháte.

A na co se můžete těšit? Především na neopakovatelný zážitek, když se projdete místy, která sledujete na televizních obrazovkách a kde zažíváte zvraty s hlavními postavami! Kromě Velké síně můžete navštívit třeba i Brumbálovu pracovnu, dotknout se Myslánky nebo se projít Příčnou ulicí se všemi jejími obchody. A to je vážně zážitek! Stejně jako možnost popíjet máslový ležák (nám tedy moc nechutnal, ale ochutnali jsme, a to se počítá…), vlézt si do Záchranného autobusu, prohlédnout si auto pana Weaslyho nebo si zblízka prostudovat detaily jednotlivých kostýmů. Kromě toho můžete nahlédnout do zákulisí vizuálních efektů a zjistit, jak vznikala různá kouzelná stvoření.

 

 

Co se nám líbilo nejvíc? Asi maketa bradavického zámku a taky domeček rodiny Dursleyů v Zobí ulici. A tak bychom mohli ještě pokračovat, protože návštěva filmových studií Harryho Pottera je prostě skvělá, neopakovatelná a báječná. Rozhodně si na ni vyhraďte několik hodin! Prohlídka končí v místním obchůdku, kde si můžete pořídit třeba Harryho hůlku, nebelvírskou šálu a mnoho dalších nezbytností, po nichž touží srdce fanoušků kouzelnické ságy o čaroději s jizvou na čele.

Až budete někdy v Londýně, udělejte si čas a projděte se po stopách Harryho Pottera a prozkoumejte divy čarodějnického světa na vlastní kůži. Stojí to za to!

 

 

  10:47,  aktualizováno  24. března 2019 14:51