Říkáte si občas, že za nic nestojíte, vypadáte příšerně a nic se vám nedaří? Stop!

Nenechte podobné negativní myšlenky nahlodat vaše zdravé sebevědomí. Uznáváme, že slabá chvilka občas dožene každého, ale na druhou stranu je super vědět, že existuje i dost rad a triků, jak se cítit sebevědomá.

Nepochybujte

Myslíme tím, abyste nepochybovala o sobě, svých rozhodnutích a činech. Jsou jen a jen vaše, došla jste k nim na základě vlastních zkušeností a uvážení a v danou chvíli to prostě bylo to nejlepší. Nedívejte se pořád do minulosti a neříkejte si, co by se stalo, kdyby… Minulost už nezměníte, za to budoucnost ano. Poučte se z toho, co se stalo, a žijte přítomností bez pochyb o sobě samé.

Poznejte své přednosti

A tím nemyslíme ty fyzické. Popřemýšlejte o tom, co se vám samotné na vás líbí, a zjistěte, co na vás mají rádi vaši přátelé. Možná budete překvapená, co všechno vyzdvihnou, přestože vy to považujete za samozřejmost. Třeba ochotu pomoct, věčně dobrou náladu, schopnost rychlého úsudku a podobně. Buďte si vědoma svých silných stránek i těch slabých a pracujte na nich.

Chvalte se

Slova chvály se v dnešní době moc nenosí, když se něco povede, je to brané jako samozřejmost.  Ale pokud se něco nepovede, je to průšvih a hned vám to dají všichni sežrat. Není to škoda? Jak by bylo na světě krásně, kdyby lidé začali ostatní chválit za to, co se povedlo. A dokud to tak nebude, chvalte a podporujte sama sebe. Klidně i za maličkosti, prostě za vše, z čeho máte dobrý pocit. I když chválíte sama sebe, vaše sebevědomí to rozhodně podpoří. Navíc nebude závislé na hodnocení druhých, což je taky vcelku velká výhoda.

Usmívejte se

Říká se, že úsměv je nejkrásnějším doplňkem ženy. A my prostě musíme souhlasit. Když jste spokojená a šťastná, usmíváte se, přenášíte svou dobrou náladu na okolí a ono vám ji mnohonásobně vrací. Usmějte se ráno v metru na neznámého člověka a vsadíme se, že vám to oplatí a navzájem si zvednete náladu. Vyzkoušejte to a uvidíte ty divy.

Pečujte o sebe

Péče o sebe je samozřejmě nedílnou součástí sebevědomí. Pečujte i duši i o tělo. Pokud se ve svém těle nebudete cítit komfortně, bude to na vás znát. Hýbejte se, spěte dostatečně dlouho, odpočívejte, relaxujte. A nezapomínejte ani na svou pokožku, která odráží navenek vaše vnitřní naladění. Zaskočte si třeba do Health Pointu a nechte se hýčkat.

Pokud vás tenhle námět zaujal a chcete zjistit něco víc o tom, jak si budovat a udržovat zdravé sebevědomí a cítit se dobře, přečtěte si některou z mnoha knížek, které byly na toto téma napsány. Zkuste třeba knížku Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte od českého podnikatele Ivo Tomana nebo praktickou příručku Sama sebou - Zrození sebevědomé ženy od Ivany Molnárové.