Nevíte, co si počít s nějakým tím kilem navíc? Zkuste přerušovaný půst. Funguje!

Hodí se zejména u diet postavených na omezení příjmu sacharidů. Princip je totiž ten, že se snažíme maximálně vyčerpat glykogen a donutit tělo spalovat tuky. Jakmile se jednou do tohoto režimu přepne, padají kila výrazně rychleji. Navíc se tělo zbaví přebytečné vody, a tak je často výsledek znát na váze vcelku rychle.

Jak tedy na to? Vcelku snadno. Stačí, abyste si našla dvanáct až šestnáct hodin denně, kdy nebudete nic jíst anebo pít slazené nápoje, či alkohol. Je vcelku jedno, jestli přestanete jíst v pět večer a budete snídat v devět. Nebo klidně v devět večer v poklidu povečeřte a dalším jídlem bude až polední oběd. Tělo za tu dobu spálí cukry, navíc když nemusí trávit, tak lépe regeneruje a detoxikuje.

Samotný přerušovaný půst vás o kila nepřipraví, ale kombinace s cvičením a přiměřenou pestrou stravou dokáže parádně nastartovat organizmus. Časem zjistíte, že i cvičení s lehkým hladem je daleko účinnější a výrazně více zlepšuje kondici.

Je to podobné jako oblíbená rada, večer nejíst. Jenže ne každému to vyhovuje a někdo zkrátka lépe funguje, když nejí ráno. Najít si pro sebe ten nejlepší režim je na každém. Pozor ale, pokud jste diabetička nebo jste jakkoliv nemocná, než přerušovaný půst budete zkoušet, měla byste se nejprve poradit s lékařem.

Pokud vás tedy po Vánocích trápí váha, nebo se jen chcete dostat před teplejšími měsíci do kondice, tuhle metodu rozhodně zkuste.

 

  10:55,  aktualizováno  19. března 2019 13:46