Gun - GTA na divokém západě?

  12:00aktualizováno  9. listopadu 1:58
Activision spolu s vývojářským studiem Neversoft nedávno zveřejnili první informace o chystané akční hře Gun. Hra by se svým stylem měla podobat sérii GTA. Více čtěte v našem preview.

Akční first-person titul s názvem Gun od vývojářů z Neversoft Interactive se svým stylem bude podobat kultovní sérii GTA. Hra Gun se odehrává na Divokém západě v osmdesátých letech 19. století. Namísto rychlých aut a motorek se však po Divokém západě budete prohánět na koních a pronásledovat různé členy gangu ve westernových městech. Popravdě řečeno, nedokážu si pořádně představit, jak jedoucího kovboje na koni zastavíte, shodíte, zmlátíte a odjedete na jeho oři. Hlavním aspektem hry Gun by však měla být volnost, jak tomu je právě v sérii GTA. Ve hře nebudou chybět ani proslulé westernové legendy jako je například Jessee James, Billy the Kid, Dirty Dave Rudabaugh a mnoho dalších. Podle mě si tato hra jistě zalouží pozornost, už kvůli tomu, že her z Divokého západu je jako šafránu. Pojďme si tedy o ní říci něco víc.

Namísto rychlých aut a motorek se však po Divokém západě budete prohánět na koních a pronásledovat různé členy gangu ve westernových městech.

Příběh v titulu Gun se točí kolem jistého muže Coltona Wrighta, který chce pomstít svého otce. Zápletka začíná ve chvíli, kdy se Colton plaví se svým otcem na lodi. Ze zdánlivě pohodové atmosféry se však vyklubá přestřelka, při které je Coltonův otec postřelen. Poté otec umírá, Colton od něj dostane podivný medailon a dokonce se otec Coltonovi svěří s tajemstvím, že není jeho skutečným otcem. Colton od něj dostává úkol vyhledat jistou ženu Jenny. Potom Colton skočí přes palubu, aby si zachránil život, protože loď vybouchne. Probouzí se až po několika hodinách na břehu, vydává se do městečka s jediným cílem: najít dívku Jenny a zjistit, co znamená podivný medailon, který mu daroval otec předtím, než zemřel.

Desperados 2: Cooper's Revenge

Společnost Spellbound připravuje titul Desperados II: Cooper's Revenge, což je pokračování veleúspěšné takticko akční strategie Desperados. Tvůrci se ve druhém díle rozhodli změnit žánr a zvolili si third person akční hru s jemnými náznaky strategie a adventury. Hra, kromě jiného, nabídne atraktivní přestřelky v různých lokacích včetně obydleného města, prašných kaňonů, pevností, či opuštěných těžařských městeček. K dispozici bude celkem 25 hlavních úrovní a spousta podúrovní s různou herní náplní jako například infiltrace, adventura a akce. Hlavním hrdinou je opět John Cooper, který se potká se svými přáteli z prvního dílu (Samuel Williams, Dan McCoy, Kate O'Hara, Sanchéz, Mia Yung) jejichž služeb opět v hojné míře využije k dopadení a zneškodnění hlavního padoucha Dillona. Více v našem preview.

Gun Gun Gun
- kompletní galerie screenshotů -

V titulu Gun samozřejmě nebudou chybět příběhové mise, ale zároveň se nijak nemusíte držet předem určené dějové linie. Podobně jako v sérii Grand Theft Auto můžete mezi příběhovými misemi dělat opravdu co chcete a co vás zrovna napadne. Prohánět se na koni, objevovat nové lokace, plnit různé vedlejší mise a samozřejmě se i učit novým dovednostem. Například rychlejší jízda na koni, rychlejší běh, větší síla nebo přesnější střelba z pistolí. Ani v tomto ohledu hra Gun svou podobnost s akční sérií od Rockstar Games Grand Theft Auto nezapře.

Prohánět se na koni, objevovat nové lokace, plnit různé vedlejší mise a samozřejmě se i učit novým dovednostem.

Příběhové mise by měly být různorodé. Avšak pokud půjde v celé hře o splnění nějaký 100 misí, myslím, že to po pár hodinách hraní bude trochu stereotypní. Stejně tak jako u GTA - hodně úkolů se opakuje - buď to zabij toho nebo toho či znič tamto nebo toto. Přesto se však setkáme s úkoly jako jsou různé westernové honičky na koních, hromadné přestřelky v kaňonech nebo také souboje jeden na jednoho. Ve hře byste neměli umět ovládat pouze koně, ale například vlak nebo jiné pohybovadla z 19. století (např. kočár zapřažený koňmi). V Gunu by měla být i možnost střílet na jakoukoliv část těla nepřítele. Třešničkou na dortu potom bude ustřelení zbraně přímo z ruky. Bojovat však nebude jenom proti lidským nepřátelům, ale i zvířecím - v jednom videu je ukázka boje s medvědem.

Ve hře byste neměli umět ovládat pouze koně, ale například vlak nebo jiné pohybovadla z 19. století.

Gun se je obohacen také originálním dabingem. Autoři najali skutečně absolutní dabérskou špičku. Ve hře se tak setkáte s Bradem Dourifem, který v Gun dabuje Jossia Reeda. Další hlavní postava Clay Allison se může pyšnit hlasem Texas Rangera, Toma Skerritra. Hlavní roli Coltona Whitea si potom střihnul Thomas Jane, jehož hlas jsme mohli slyšet i ve hře Punisher. Otec hlavního hrdiny obdržel hlas Krise Kristoffersona a hospodářského barona v Gun uslyšíme v podání Lance Henriksena. Zkrátka, o kvalitách dabingu rozhodně pochybovat nemusíme.

Televizní reklama

Není to nic neobvyklého, když v televizi vidíme reklamu na různé hry. Ani Gun není výjimkou a jeho autoři mají přichystaný 30-ti sekundový spot, který bude běžet v televizích jako reklama na westernový titul Gun. V tomto videu, které vyšlo před několika dny uvidíme krátké úseky ze hry, které vždy znamenají jednu věc - například boj, hříchy nebo smrt. Rychle po sobě jdoucí snímky ukazují zejména brutalitu ve hře Gun. Máte-li o video zájem, můžete si jej od nás stáhnout.

Co se týká grafiky a atmosféry, tak ta nevypadá vůbec špatně. V několika videích, které nám autoři servírují jak na běžícím pásu si můžeme všimnout několika in-game animací, v nichž nás upoutá okolní krajina, divoké přestřelky, westernové městečko a zkrátka celkově na nás působí atmosféra z Divokého západu. Hudba, kterou dobře známe z her jako je například Desperados nebo filmů z Divokého západu na atmosféře ještě přidává. Gun se stejně jako GTA nijak nebude parát s brutalitou. Ustřelování hlav, rozčtvrcování těl a podřezávání krků budou v Gunu na denním pořádku. Autoři dokonce zveřejnili video, které přímo ukazuje brutální stránku hry. A věřte nebo ne, Activison a Neversoft nijak na přílišnou cenzuru nedbali. Dokonce se divím, že hra obdržela rating Mature, s kterým je hra prodejná u nás od 15-ti let, v USA od 17-ti, protože některé scény, jež jsou obsaženy ve videu zrovna dvakrát milosrdné nejsou. Co mě však trochu zklamalo, nebo spíš nenadchlo, je míření se zbraní. Samozřejmě podle videa toho moc nepoznám, ale přijde mi míření ve hře takové nemastné a neslané. Však se podívejte sami - zde vám čtveřici různých videí nabízíme.

Gun je hra, která má velký potenciál už jen kvůli tomu, že herních westernovek je opravdu málo. Špatnou zprávou pro všechny fanoušky této hry je fakt, že ve hře nebude obsažen multiplayer. Jediné čeho se bojím je buď to až příliš velká podobnost se sérií Grand Theft Auto nebo špatná hratelnost. Uvidíme za několik dní, protože Gun právě řichází do obchodů.

Index očekávání: 88%

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

RECENZE: Třetí přídavek pro český Kingdom Come je zatím ten nejlepší

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards DLC

Přídavek Band of Bastards pro Kingdom Come: Deliverance láká na těžké souboje a lineární hratelnost. Sice nám v něm...

RECENZE: Postapokalyptický Far Cry New Dawn přidává nechtěné novinky

Far Cry New Dawn

Střílečka Far Cry New Dawn se odehrává sedmnáct let po jaderné apokalypse ve Far Cry 5 a celý příběh uzavírá. Zároveň...

Další z rubriky

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....

Najdete na iDNES.cz