Fuel Depot 3D - skvělá vesmírná akce

  12:00aktualizováno  28. května 10:47
Pokud jste si někdy přáli stanout uprostřed bitvy vesmírných lodí, teď máte šanci. V této skvěle vypadající hře se budete muset vypořádat s hordou vesmírných pirátů brousících si zuby na drahocenné zásobníky paliva. Zvládnete je ochránit?

Fuel Depot 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Les Bird

Stáhnout

Fuel Depot 3d

Jak se zdá, tak i v daleké budoucnosti se mezi lidmi najde spousta nenechavců, kteří ukradnou vše, co není pod bezpečnou ochranou silového pole. Říká se jim Vesmírní piráti, a právě s těmi budete mít ve hře Fuel Depot 3d co do činění. Konkrétně, vaším úkolem bude ochránit deset zásobníků drahého paliva, na které si zákeřní piráti dělají zálusk a věřte, že to nebude nic jednoduchého. Piráti se ve svých lodích přibližují snad ze všech směrů a jediné, co je může přesvědčit o tom, že krást se nevyplácí, je hlaveň vašeho laserového kanónu. Ne vždy se vám ale podaří uhlídat všechny palivové nádrže, a tak se občas stane, že se pirátské lodi podaří přiblížit se až k nádrži a vzít ji do vleku. V takovém případě máte ještě trochu času na záchranu zcizeného majetku, pokud se ale zdržíte trochu déle, pirátská loď i s kořistí nenávratně zmizí v hyperprostoru. Zezačátku od nepřátel nehrozí žádné vážnější nebezpečí, ovšem poté, co narazí na váš tvrdý odpor, začnou piráti vysílat i lodě, které dokáží útočit. Pokud nebudete dost obratní, brzy se vaše vesmírné plavidlo promění v pouhou hromadu trosek. Naštěstí zde není nijak omezen počet životů, takže se brzy zase objevíte ve hře, nepříjemná je ale určitá časová prodleva, kterou mohou nepřátelské lodě využít a odvléci některé palivové zásobníky. Hra pak končí v tom okamžiku, kdy je i poslední nádrž s palivem ukradena.

Fuel Depot 3d

Abyste vůbec měli proti desítkám pirátských lodí nějakou výhodu, je vaše loď vybavena třemi různými zbraněmi. Tou první je již zmiňovaný laserový kanón, který má sice neomezenou munici, ale v rychlém sledu lze vypálit maximálně pět dávek. Pak musíte chvíli čekat na dobití. Další možností eliminace dotěrných pirátů je nukleární bomba, která zničí všechny lodě nacházející se v určité vzdálenosti od vás. Počet bomb je sice omezen, ale občas některé další vypadnou ze zničených nepřátelských lodí. Tato zbraň se hodí hlavně na řešení krizových situací, kdy je počet útočících lodí již příliš velký. Poslední vaší zbraní jsou teplem naváděné rakety, které si samy najdou nepřátelskou loď a patřičným způsobem se o ni postarají. Kromě většího arzenálu máte nad piráty ještě jednu výhodu. Tou je tzv. turbo, které dokáže po určitou dobu zrychlit vaši loď. To se vám bude hodit hlavně v těch okamžicích, kdy budete pronásledovat pirátskou loď hodlající frnknout s ukradenou palivovou nádrží. Naneštěstí je turbo omezeno na dobu deseti vteřin a chvíli trvá, než se znovu dobije.

Fuel Depot 3d

Velkým plusem hry je její grafické zpracování, které je rozhodně nadprůměrné. Se svou lodí budete proplouvat plně trojrozměrným prostředím, ve kterém se kromě vás a pirátských plavidel nachází i několik krásně otexturovaných planet a jejich měsíců. Velice pěkně zpracovaný je i efekt odlesků čoček kamery, neboli tzv. lens-flare efekt. Oko potěší i pohled na pěkné modely lodí, jejichž některé části se efektně lesknou a odrážejí okolní prostředí. Ani samotný vesmírný prostor vás nijak nezklame, neboť namísto nudné temnoty se setkáte s různě barevnými mlhovinami, které se navíc mění vždy při přechodu do nového levelu. Díky tomu prostředí získává jiný ráz a hned tak vás neomrzí. Zvuková stránka hry už sice není tak výjimečná jako ta grafická, ale rozhodně si drží úroveň, a tak si bohatě užijeme zvuků střelby i výbuchů. Pomocí různých zvuků hra také signalizuje např. ukradení zásobníku s palivem nebo některé jiné situace.

Závěrem lze říct, že Fuel Depot 3d je hrou, která si vaši pozornost rozhodně zaslouží, a to nejenom díky výbornému grafickému zpracování, ale i díky vyvážené hratelnosti, díky které se u hry můžete zapomenout na pěkně dlouhou dobu.

Autor:
 
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz