Spotswood and Eric - jdeme na ryby

  12:00aktualizováno  25. září 11:09
Když se někdo rozhodne mít rozhodující slovo ve vašem domě, je to pokaždé prekérní situace. Je-li to někdo z příbuzenstva, je ještě možné všechno řešit domluvou nebo i hádkou. Pokud to je někdo cizí, voláte policii. Co ale dělat, když to je geniální ryba a vy jste domácí zvíře?

Spotswood and EricTichá, klidná noc, všechno kolem spí, jenom v laboratoři se ještě svítí. Doktor provádí jeden ze svých mnoha pokusů a společnost mu dělají jeho věrní společníci Spotswood a Eric. Tedy přesněji řečeno jsou tam s ním, ale on si jich moc nevšímá. Jeho pozornost je soustředěna na něco, co oni nemohou pochopit, a tak se ti dva nudí. Ale pekelně. Pes Spotswood dělá obličeje na Malou Rybkou a Erik, toulavý kocour, se začíná nějak podezřele motat kolem přístroje vysílající paprsek zlepšující mozkové funkce. Pravděpodobně zlepšují. Možná. Tedy skoro určitě. Ale co když ne? No, uvidíme, řekl si Erik a zamířil na Spotswooda. Stačila však chvilka nepozornosti a - vžžžm - místo psa dostala přímý zásah nic nebohá rybička. Jakmile si Doktor všiml, co jeho zvířátka provedla, zavřel je za trest do sklepa.

A tím by mohl příběh končit, jenže se stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Díky paprsku se z Malé Rybky stala geniální Velká Ryba, která si vzala do hlavy, že dobije celý svět. Když se ale od svého loajálního asistenta šneka Garpa (že by "Svět podle Garpa"? :o) ) dozví, jak velký svět ve skutečnosti je, pozmění své plány. Proč se patlat s celým světem, když vlastně stačí Spotswood and Ericvládnout jen tomuto domu? Pomocí nočního vysílání televize přemění zlaté rybičky v plovoucí zombíky a společně s nimi Doktora unese.

Jak se zdá, je všechno na Spotswoodovi a Ericovi, kteří zatím sedí ve sklepě a snaží se zabavit jak jen to jde. Z ničeho nic jsou náhle přerušeni hlasem Velké Ryby linoucím se z domovního interkomu. Zděšeni si uvědomí, že bezpečí a snad i život jejich pána visí na vlásku, a tak se vydávají překazit Velké Rybě její ďábelský plán.

Po přečtení výše uvedených řádků a po pár zběžných pohledech na okolní obrázky vás pravděpodobně nijak nepřekvapí informace, že hra Spotswood and Eric, kterou pro vás připravuje společnost Evolution Games, bude patřit do žánru akčních adventur. Načrtnuté téma totiž snad ani jinak zpracovat nelze. Pokud máte navíc podezření, že tvůrci se pokusí do hry propašovat co nejvíce klasického i zcela absurdního humoru, tak se také nemýlíte.

Během osvobozování Doktora se ocitnete v kůži obou domácích zvířátek. Některé úkoly totiž půjdou lépe splnit Spotswoodovi, protože kromě toho, že je tlustý, má také poměrně velkou sílu, jindy narazíte na situace, ve kterých se radši odevzdáte do tlapek prohnanému a mrštnému Spotswood and EricEricovi. Nezřídka budete dokonce okolnostmi donuceni, abyste z této nesourodé dvojice vytvořili tým a aby si pes s kocourem pomáhali. A to může být někdy nadlidský úkol.

Hra by měla obsahovat také multiplayer, který bude umožňovat propojení po internetu i po síti. A co je zajímavé, nepřipravuje se pouze kooperativní mód, ale i soutěžní. Vzhledem k tomu, že Spotswood and Eric je postaven právě na spolupráci těchto dvou postaviček, bude zajímavé sledovat, jak to chtějí tvůrci provést a nabídnout nám přitom multiplayera s vyváženými podmínkami pro oba hráče.

Zatím bohužel nejsou známy podrobnější informace o hře ani o enginu, dokonce se ani neví, kdy a kým by měl být Spotswood and Eric distribuován. Můžete ale věřit tomu, že budeme jeho vývoj pečlivě sledovat. Zdá se totiž, se svou kvalitní grafikou a černým humorem By to mohla být jedna z těch lepších her, které se na trhu objevují.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Vývojáři ušetřili na animaci psa, hráči si z něj dělají legraci

Ace Combat 7

Autoři aktuálního herního hitu Ace Combat 7 sice umí perfektně vymodelovat moderní bojová letadla, ovšem když přijde na...

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC STROJE - SEŘIZOVAČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz