Reborn - akční Blade Runner?

  12:00aktualizováno  20. září 10:55
3D akce, která začíná příběhem o muži, jehož celé tělo s výjimkou hlavy zkonzumovali v kryogenním spánku červi. Pokud vás zajímá pokračování toho pohnutého osudu (nad kterým by nejmenovaný reportér TV Nova během šotu poskakoval nadšením), zkuste si počkat na Reborn.
Reborn

Firmička Nerve Lab založená před pouhým rokem v současnosti pracuje na své prvotině nazvané Reborn. Žánrově spadá hra do first person 3D akcí, tedy aspoň ještě před pár lety by spadala. Protože ale čas i vkus hráčů o něco pokročil, bude Reborn obsahovat některé prvky, které jeho autory opravňují k tomu, aby svou hru nazývali akční adventure. Jestli jim to nějak pomůže a titulu to dodá na atraktivitě, to posuďte z následujících údajů sami.

Příběh by nám sice u 3D akce mohl být ukradený, ale vzhledem k oné přítomnosti adventurních drobtů tady má trochu větší důležitost. Všechno to začalo dost nechutnou historkou. Jason Black se po dva tisíce let dlouhém kryogenním spánku probudil do nového života. To samo o sobě sice vypadá jako výhra, ale její hodnota prudce poklesne v okamžiku, kdy Jason zjistí, že mu chybí spodní část těla. "Jenom nohy?", říkáte si, "to se dá přežít". Netušíte, jak krutě si osud s nebohým mužem pohrál. Kdyby to odnesly jen nohy, nestálo by to Jasonovi ani za zmínku ve vlastním životopise, ale skutečnost je taková, že mu kromě nohou zmizely i ruce, hrudník a všechno ostatní, co je obvykle umístěno od krku dolu. Jason má prostě jen hlavu, zbytek mu sežrali červi. Tolik tedy k té inzerované nechutnosti. Naštěstí máme pokročilou budoucnost, a tak se totální invalida brzy dočká nového těla. Nic na světě není zadarmo - za cizí tělesnou schránku musí Jason zaplatit podepsáním kontraktu, který ho pasuje do role "nájemného řešiče problémů".

Reborn

Tady končí úvodní příběh a začíná hra samotná. Tady taky nejspíš končí všechny náznaky adventure a začíná čistá 3D akce. Řekněte sami, zní snad následující informace jako nějaká adventure? Hra je rozdělena do jednotlivých misí. Cíl každé mise vám bude na začátku oznámen pánem, který se zhlídnul v postavě Kuřáka z Akt X. Trousí neurčité věty tak poskrovnu, že vám bude málokdy jasné, co přesně se po vás v té které úrovni chce. Jakmile vyrazíte do akce, potkáte kromě nejrůznějších hybridních monster a androidů i přátelské či neutrální postavy. Někteří budou ochotni vám jen poradit, jiní nabídnou i pomocnou ruku.

Prostředí (které zatím není kompletně hotové) se bude skládat z venkovních i vnitřních prostor; procházet budete jak zaneřáděnými ulicemi velkoměst, tak interiéry podzemních základen a chemických továren nebo třeba podezřele vylidněnými přírodními scenériemi. Inspiraci Blade Runnerem se autoři ani nepokoušejí skrývat a radši na ni rovnou upozorňují sami.

Ačkoliv ještě před půl rokem se dokončení Rebornu plánovalo na konec letošního roku, teď už se ví, že tenhle termín se určitě nestihne. Důvodem je změna enginu - ten původní autoři nakonec zavrhli a nyní pracují na kompletně novém.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Netflix považuje za největšího konkurenta Fortnite

Netflix

Netflix nepovažuje za své největší konkurenty další streamovací služby, ale populární hru Fortnite.

Poběží vám na PC Far Cry New Dawn? Nároky jsou stejné jako u Far Cry 5

Far Cry New Dawn

Měsíc nás dělí od další návštěvy fiktivní oblasti Hope Country, kterou známe z dílu Far Cry 5. Promítne se její...

Spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime v dubnu opustí společnost

Mike Morhaime

Mike Morhaime loni v říjnu odstoupil z pozice prezidenta Blizzardu, zůstal však v roli poradce. Společnost definitivně...

Najdete na iDNES.cz