Running Shadow je tahák na peníze v líbivém vizuálním kabátku

aktualizováno 
Zpočátku vás hra potěší pěkným obrazovým zpracováním a zábavnými herními mechanismy. Ale brzy pochopíte, že pokud nejste trpěliví, nebo štědří, tak budete omezováni na každém kroku.
55

Running Shadow

Platforma: Android

  • Velice povedená grafika
  • Kombinace běžeckého titulu a RPG elementů
  • Přehnané motivování k mikroplatbám
  • Dlouhé načítací doby

Stáhnout z Google play

Hned po spuštění vám bude jasné, že v případě grafického zpracování tvůrci z GIGL nic nepodcenili. Titul vypadá opravdu moc pěkně. Je zasazen do fantasy prostředí, ve kterém se prohánějí tajemní členové kultu a najdete v něm mystické artefakty s velkou mocí.

Running Shadow je „runnerem“, vaše postava automaticky běží kupředu, ale tentokrát není důležité dostat se co nejdále. Hra je rozdělena do misí, ve kterých sbíráte mince, vyhýbáte se překážkám a bojujete s nepřáteli.

Fotogalerie

Vše se ovládá velmi jednoduše a souboje také nejsou složité. Nepřítele porazíte tak, že ho přeskočíte, nebo pod ním podklouznete. Akce není zrovna komplexní, spíše se sází na pozornost než na taktizování.

Design úrovní je povedený. Náročnost je vyvážená a překážky jsou rozloženy tak, aby představovaly výzvu, ale nedostavila se frustrace z přílišné obtížnosti. V misích je často několik cest vedoucích k cíli a narazíte i na speciální místa, kde provádíte unikátní akrobatické kousky.

Ve hře jsou zakomponovány prvky z her na hrdiny, takže nakupujete nové zbraně a brnění , získáváte zkušenosti a zvyšuje se úroveň vaší postavy.

Zatím to zní dobře, ovšem dojem opět kazí vtíravý platební model. Ke vstupu do každé mise potřebujete energii, která se dobíjí postupně sama (nebo se dokupuje). Na tom není nic divného, to je běžné. Jenže, do některých úrovní se nedostanete, ani když máte energii. Musíte si koupit nové vybavení. To naštěstí získáte za mince, které se povalují v misích. Ale často jich máte málo, takže nezbývá, než se vrátit do už prošlých lokací.

A je tu i další problém: pokud úroveň některou proběhnete, tak se na nějakou dobu znepřístupní. Nechce se vám čekat? Úrovně vám odemknou diamanty. Ale těch je málo, takže co takhle si je dokoupit?

Running Shadow vám hodně okatě dává najevo, že jestli nechcete platit, budete čekat. K tomu si ještě přičtěte dlouhé nahrávací doby a je vám jasné, že je nutné se obrnit velkou mírou trpělivosti. Nebo se poohlédnout jinde.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

17 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz