V herní adaptaci filmu Na hraně zítřka budete umírat, umírat a umírat

aktualizováno 
Sci-fi film Na hraně zítřka se dočkal videoherního doplňku, který není špatný. Mohl by se ovšem ovládat o něco lépe. Hra vyšla pro Android.
65

Edge of Tomorrow

Platforma: Android

  • Atmosféra
  • Texty v češtině
  • Hra je zcela zdarma
  • Nedoladěné ovládání
  • Často zmatené

Stáhnout z Google play

Do dění vás zasvětí několik scén přímo z filmové předlohy. Vaše dobrodružství začíná ve chvíli, kdy jste vysazeni na pláži a úkolem je dostat se na vzdálené místo.

Zní to docela jednoduše, ale není. V okolí totiž propukne peklo. Začnou se objevovat nepřátelská monstra, kolem vás sviští střely a šrapnely, řítí se bojové letouny. Dění je hodně divoké, neustále se něco děje. Díky tomu máte pocit, že jste v centru válečné vřavy. Atmosféra je podpořena i zvládnutým vizuálním zpracováním a slušnými zvukovými efekty.

Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

Ovšem interaktivní prostředí má i jednu podstatnou nevýhodu. Často je kolem vás takový zmatek, že není snadné se rozkoukat a mnohokrát to vyústí ve smrt vaší postavy. Ostatně umírat bude často. Někdy ji zabijí mimozemští protivníci, jindy ji zasáhne šrapnel nebo padající letadlo.

Tomu se v podstatě nedá zabránit, je to spíše otázka náhody. Většinou nelze včas zaznamenat, že se na vás něco řítí. Naštěstí, pokud zemřete, objevíte se jen kousek od místa skonu.

Edge of Tomorrow je střílečkou z pohledu první osoby a k dispozici máte dvě zbraně: kulomet a granátomet. Hráč ovládá pohyb postavy a to, kam míří, ale zbraně střílejí automaticky ve chvíli, kdy zacílíte na nepřítele.

Fotogalerie

Tvůrci jsou sice hodní, že nám to chtějí ulehčit, ale nemusí nás vodit za ručičku. Bylo by lepší, kdyby to nechali na nás.

Titul obsahuje jednu, i když dlouhou misi, po jejím skončení získáte zkušeností body, které vylepší některé vaše vlastnosti. Pak se můžete pustit do boje znovu. Otázka je, jestli na to budete mít chuť, protože po chvíli je to jednotvárné.

Dobrému dojmu příliš nepomáhá ani ovládání. Nepřátelé se pohybují velmi rychle, a je tak nezbytné, aby ovládání bylo dostatečně citlivé. Jenže není, nereaguje dost rychle.

Edge of Tomorrow je lehce nadprůměrným doplňkem k filmu. Nehraje se špatně, ale nejde o nic, u čeho byste strávili dlouhé hodiny.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 102 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz