Hellraid: The Escape je to pravé pro milovníky rébusů a hororu

aktualizováno 
Příští rok by se měla objevit hra pro PC a konzole nazvaná Hellraid, která spadá do žánru rubaček. Ještě předtím si můžete vyzkoušet verzi pro mobilní zařízení.
80

Hellraid: The Escape

Platforma: Android, iOS

  • Dobře zvládnuté rébusy
  • Atmosféra
  • Pár frustrujících hádanek
  • Občasné výpadky

Možná zarazí, že Hellraid: The Escape není akčně orientovaná. Hlavní náplní je totiž řešení hromady rébusů a zkoušení různých předmětů.

Hra obsahuje několik místností a vaším úkolem je dostat se k východu každé z nich. Pokoje nejsou příliš velké, ale ani tak není problém strávit v nich spoustu času. Řešení některých hádanek totiž není úplně snadné.

Za co se platí

Placená

Titul je placený. Stáhnout si ho můžete za 2,99 dolaru, tedy zhruba 66 korun. Tím získáte hru bez jakýchkoliv omezení. V budoucnu by se pak měly objevit další místnosti, ale podrobnosti o jejich ceně zatím nejsou známy.

Hlavolamy jsou zajímavě navržené, ve většině případů zábavné a potěší, že nejsou jednotvárné. Narazíte na různé typy úkolů. Některé sázejí na bystrý rozum, jiné po vás chtějí, abyste byli ostražití a otestují vaše reflexy.

Hellraid The Escape

Hellraid The Escape

Vyzkoušíte si různé činnosti od klasického manipulování se zrcadly, která odrážejí světlo, až po zjednodušenou variantu šachů. Většina z nich pobaví.

Pár je jich ovšem frustrujících. Týká se to především těch, které sázejí na zručnost. Například budete muset s pomocí naklánění mobilního telefonu/tabletu dostat z bludiště oko, ale nesmíte se dotknout stěn, na kterých jsou bodce. To se snadno řekne, ale hůře udělá, protože řídit pohyb oka není snadné.

Fotogalerie

Titul se odehrává v žaláři jakéhosi mága, který vás uvěznil, a vy netušíte, kdo jste a proč jste se tam ocitli. Jedinou nápovědou jsou poznámky, které nacházíte na různých místech.

Hellraid sází na příjemně mrazivou atmosféru, která pramení z prostředí. Uvidíte spoustu mučidel, z dálky se ozývají děsivé skřeky a kolem se povalují mrtvoly. Občas vám možná přejede mráz po zádech.

Někdy se objeví i monstra, ale titul je koncipovaný tak, že se jich musíte zbavit pouze s pomocí selského rozumu (např. uvolníte ostny, které jsou nad příšerou).

Hellraid: The Escape je dobře zvládnutý jak v případě hudby, tak v případě grafiky. To sice žádá o něco výkonnější přístroj, ale nemusí jít o nejnovější mašinku za 25 tisíc, stačí lehce nadprůměrně vybavený telefon/tablet.

Zamrzí, že hra čas od času bez varování „spadne“, ale přesto ji určitě doporučíme. Jde o propracovaný projekt, který nabízí spoustu zajímavých rébusů.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz