Asphalt Moto je technicky slušná, ale brzy nudná závodní hra zdarma

aktualizováno 
Nasednout na motorku a jet neustále kupředu po jednotvárně působící silnici, to není něco, co by oslnilo na dlouho. Ale na chvilkové zabavení to ujde.
65

Asphalt Moto

Platforma: Android

  • Slušné zpracování
  • Vyladěné ovládání
  • Jednotvárné prostředí
  • Málo předmětů

Stáhnout z Google play

Podobných titulů najdete hromady. Je jedno, jestli hlavní hrdina běží po svých, jede na skateboardu, v autě či na motorce, princip zůstává stejný: zdolat, co nejdelší úsek, aniž byste do něčeho narazili.

V případě Asphalt Moto usednete na nablýskanou mašinu a vyrazíte na silnici plnou aut. Nejdříve je to snadné, protože vozidla zůstávají ve svém pruhu, ale čím dále se dostanete, tím budou nevyzpytatelnější. Například nečekaně přejíždějí ze strany na stranu, aby vám zkomplikovaly situaci.

Tu ztíží i fakt, že po určité chvíli se vám automaticky začne zvyšovat rychlost. Na plyn ovšem můžete šlápnout i sami.

Ovládání je realizováno nakláněním přístroje a musíme pochválit jeho preciznost. Motorka reaguje dobře, ani moc zběsile, ani moc ztuhle, dělá jednoduše to, co má. A to je velmi důležité, protože po pár minutách bude silnice přeplněná a budete muset hodně zběsile kličkovat mezi desítkami automobilů.

Fotogalerie

Kromě běžných řidičů narazíte i na policisty, ale zřejmě jsou přítomni jen pro efekt, protože i když jsme kolem nich prosvištěli rychlostí, která by jim zasekla radar, nevydali se nás stíhat.

Nebezpečí neznamenají jen automobily, ale také se nesmíte dostat příliš blízko k okraji silnice, jinak se rozmáznete na asfaltu a je vystaráno. I když není to vždy pravda, k dispozici máte až tři životy v podobě srdíček rozházených na silnici.

Dále sbíráte mince, za které pořídíte nové motorky a další předměty jako magnety, které přitahují zlaťáky.

Slušně je zvládnuto technické zpracování. Asphalt Moto vypadá dobře a taktéž dobře zní. Ale je škoda, že prostředí není příliš variabilní.

Asphalt Moto je standardním produktem, který ničím nevyniká, ale také ničím vysloveně nezklame. Za vyzkoušení stojí, ale zázraky nečekejte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 101 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz