SpeedX 3D zaskočí příliš citlivým ovládáním a hromadou reklam

  10:01aktualizováno  10:01
SpeedX 3D je náročný pestrobarevný titul, který vás nechá poletovat klaustrofobickými tunely i volným vesmírem.
65

SpeedX 3D

Platforma: Android

  • Líbivé zpracování
  • Příjemná obtížnost
  • Příliš citlivé ovládání
  • Časté reklamy
  • Metody získávání kreditů

Stáhnout z Google play

SpeedX 3D patří mezi takzvané "tunelovky", tedy hry, ve kterých prolétáváte tunelem a nesmíte do ničeho narazit.

Sází na velmi pestrou a jednoduchou grafiku. Na jednu stranu má díky tomu titul příjemný retro nádech, na druhou vypadá velmi pěkně, díky neustále se měnícím barvám a různým efektům. Na zajímavosti přidá i často se transformující prostředí, kdy jste v jednu chvíli v tunelu a za moment už na velké ploše uprostřed vesmíru.  

Pohyb kupředu je automatický, na vašich bedrech spočívá to, abyste nakláněli přístroj a vyhýbali se překážkám. Mód pro jednoho hráče je rozdělen do čtyř sekcí, kdy každá obsahuje hromadu úrovní. Před každou z nich se automaticky kalibruje ovládání.

Ovšem poněkud zvláštně, protože titul reaguje docela zběsile. Stačí jen nepatrně naklonit telefon/tablet a už se obraz prudce stáčí do strany. Ovládání je velmi citlivé a chvíli trvá, než si na ně zvyknete. Lze je ručně upravit, ale moc to nepomáhá.  

Fotogalerie

Pokud budete trpěliví a zkusíte si na to zvyknout, pak je pro vás připravena velmi náročná záležitost, která otestuje váš postřeh. SpeedX 3D je v pozdějších fázích opravdu obtížný. Situaci usnadňují bonusy v podobě torpéd nebo štítů.  

Různé předměty pořídíte za kredity, které koupíte za reálné peníze nebo získáte ve hře pro více lidí. V ní je nutné zúčastnit se výzvy, kdy protivník zdolá určitou vzdálenost a vy ji budete muset překonat.

Když se vám to podaří, získáte kredity, které protivník vsadil, pokud ne, pak přijdete o kredity vy. Problém je, že nám titul někdy nenašel žádné aktivní výzvy a jindy například jednu. A jen malé upozornění: po připojení k internetu na vás začne vyskakovat jedna reklama za druhou.

Třetím módem je pak Survival, kde samozřejmě musíte vydržet co nejdéle, aniž byste do něčeho narazili.

SpeedX 3D je vcelku slušným projektem, ale pár věcí hraní znepříjemňuje. Ať už je řeč o extra citlivém ovládání či častých reklamách.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 77 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz