Film Osamělý jezdec prodělá až 150 milionů, herní přídavek není špatný

aktualizováno 
Westernová hra na hrdiny podle filmu Osamělý jezdec na chvíli zaujme, přesto se nevyvarovala mnohým takříkajíc klasickým chybám.
70

The Lone Ranger

Platforma: Android, iOS

  • Atmosféra Divokého západu
  • Slušné zpracování
  • Zábavné duely
  • Zjednodušené úkoly
  • Bez drobných plateb zdlouhavější
  • Nutnost stálého připojení k internetu

Film Osamělý jezdec (číst více o filmu) prodělá podle některých odhadů až 150 milionů dolarů a recenzenti tvrdí, že není ani příliš povedený. Herní podoba naopak pobaví, byť s několika výhradami.  

Titul se odehrává na Divokém západě a spadá do žánru her na hrdiny. Hlavní postava tak získává za své počínání zkušeností body, které je možno investovat do útoku, energie a počtu nábojů. Útok určuje, jakou škodu napácháte na soupeři během střeleckých duelů, energie je důležitá pro plnění hlavních i vedlejších úkolů (každá aktivita ji vyžaduje) a množství nábojů je pak opět důležité během duelů.

Pokud jde o úkoly, tak ve většině případů se jich aktivně neúčastníte, jednoduše si vyberete ten, který chcete splnit, investujete energii a následně jen několikrát stisknete tlačítko "Do It". Mise se tak tváří různorodě (budete vyhánět duchy, učit se jezdit na koni či bušit do strašáka), ale většina z nich je jen o ťukání na ikonu.  

Fotogalerie

Zábavnější jsou duely. V těch je vaším cílem rychle se dotknout konkrétních bodů na soupeřově těle. Výsledek souboje ovlivňuje váš postřeh, rychlost a úroveň duelantů. Za výhru jste odměněni zkušenostními body a penězi, které slouží k nákupu vybavení v podobě nových revolverů nebo oblečení zvyšujícího obranu.

Pro splnění určitých misí je nezbytné, abyste měli na své straně spojence. Ty získáte za plnění jejich přání. Poté jsou vám ochotni poskytnout své služby. Ale jestliže je budete potřebovat často, je nutné jim platit, nebo je přesvědčit, aby se stali vašimi oddanými společníky.

The Lone Ranger je distribuován zdarma a je možné jej hrát bez investování reálné měny, ale v tom případě budete muset být trpěliví. Často se vám nedostává stříbrných mincí, které ulehčí a zrychlí spoustu činností a není šokem, že právě stříbrňáky můžete nakoupit za skutečné peníze.

Grafika i zvuky jsou zvládnuty dobře, ale nepříjemné je, že hra vyžaduje neustálé připojení k internetu. Bez ohledu na výtky je to však slušný projekt.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 102 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz