Hrajeme na Androidu a iOS: působivá česká hra a létání ve vesmíru

aktualizováno 
Hero of Many je působivý titul od českých vývojářů. SpeedX 3D zaskočí příliš citlivým ovládáním a hromadou reklam. A závody Rychle a zběsile 6 na mobilech podlehly peklu drobných plateb.

Hero of Many

iOS, Android

Hodnocení­: 85 %

Hero of Many je příběhem zvláštního stvoření, které se rozhodlo vyrazit do podvodní jeskyně. Ta není prázdná, skrývají se v ní nepřátelské bytosti (které mimochodem připomínají mužské pohlavní buňky, ano, spermie).

Hero of Many

Hero of Many

Ústřední postava není sama, v úrovních narazí na přátelské bytosti, které se k ní přidají ve chvíli, kdy se k nim dostane dostatečně blízko. Vaše společníky pak táhnutím prstem vysíláte proti rivalům.

Velmi důležité jsou také jakési jiskry. Pokud je budete sbírat, hlavní hrdina se stane odolnějším. Vyplatí se prozkoumávat poměrně rozsáhlé úrovně, protože v odlehlých koutech často narazíte právě na zmíněné jiskry nebo na další společníky.

Hero of Many stojí za vyzkoušení. Je to precizně zvládnutý projekt týmu Tricker Arts (jehož členové se podíleli na titulu Mafia II), který vás jistě okouzlí.

SpeedX 3D

Android

Hodnocení­: 65 %

SpeedX 3D patří mezi takzvané "tunelovky", tedy hry, ve kterých prolétáváte tunelem a nesmíte do ničeho narazit.

Sází na velmi pestrou a jednoduchou grafiku. Na jednu stranu má díky tomu titul příjemný retro nádech, na druhou vypadá velmi pěkně, díky neustále se měnícím barvám a různým efektům.

Speed X 3D

Speed X 3D

Na zajímavosti přidá i často se transformující prostředí, kdy jste v jednu chvíli v tunelu a za moment už na velké ploše uprostřed vesmíru.  

Pohyb kupředu je automatický, na vašich bedrech spočívá to, abyste nakláněli přístroj a vyhýbali se překážkám. Mód pro jednoho hráče je rozdělen do čtyř sekcí, kdy každá obsahuje hromadu úrovní. Před každou z nich se automaticky kalibruje ovládání.

Fast and Furious 6: The Game

iOS, Android

Hodnocení­: 30 %

Dobrá zpráva je, že hra se soustředí na prvek, který se z posledního filmu Rychle a zběsile trochu vytratil: tedy na nelegální závodění. Ta špatná zní, že to dělá tím nejhorším možným způsobem.

Fast and Furious 6: The Game (iOS)

Fast and Furious 6: The Game (iOS)

Ačkoliv Fast and Furious 6: The Game působí podle obrázků celkem schopně, chyták je v tom, že to vlastně není závodní hra.

Titul sice vychází z některých filmových scén a hlavním motivem jsou nelegální závody, nicméně hráč neovládá vůz přímo. Namísto toho rychle reaguje na požadavky hry, které se týkají řazení, turba a driftování.

Hru však pohřbívá fakt, že funguje na agresivním free 2 play modelu. To znamená, že stáhnout si ji můžete sice zdarma, ale každý závod, který netrvá nijak dlouho, spotřebovává benzin. A benzin se po pěti jízdách vyčerpá. Poté musíte čekat, nebo otevřít peněženku a zaplatit. A to si, milí tvůrci, můžete strčit za klobouk. Hru navíc nelze hrát off-line.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Nejočekávanější adventury roku 2019

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019....

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

Najdete na iDNES.cz