Hrajeme na iOS a Androidu: vymakaná strategie a americký národní sport

aktualizováno 
Kingdom Rush: Frontiers je do detailu propracovaná strategie na iOS. A Baseball Hero je hra na motivy amerického národního sportu.

Kingdom Rush: Frontiers

Kingdom Rush: Frontiers

iOS

Hodnocení­: 90 %

Kingdom Rush: Frontiers je snad nejklasičtějším zástupcem strategického subžánru "tower defence". Pro pořádek: na mapě se ve vlnách objevují nepřátelé, kteří pochodují po cestách a snaží se překonat vyznačená místa na mapě. Hráč se jim v tom snaží zabránit tak, že podél cest rozmísťuje věže, které po nepřátelích pálí.

Kingdom Rush: Frontiers

Kingdom Rush: Frontiers

Hráči původního Kingdom Rush si budou připadat jako doma: bitvy se sice odehrávají v jiných kulisách, ale princip hry, ovládání i základní stavební kameny jsou naprosto totožné. Jenže to, co na první pohled působí jako pouhý datadisk, nakonec stejně zabaví na několik hodin.

Věže se opět dělí na čtyři druhy: střelce, rytíře, artilerii a mágy. Změny se odehrály až na úrovni specializací. I nadále platí, že některé věže spolu dobře spolupracují, případně se i ovlivňují. Například střelce lze přetavit v pevnost, kterou obývají vojáci s kušemi. Ty pak lze dále specializovat na sokolnictví, které zvyšuje šanci na kritický zásah a dosah věží v okolí.

Je zábava vymýšlet strategie, aby věže byly co nejefektivnější. Záhy si osvojíte určité postupy, které fungují, nicméně každá mapa vyžaduje přece jen jiný přístup. Vždy se totiž musíte přizpůsobit skladbě nepřátel.

Baseball Hero

Android

Hodnocení­: 55 %

U nás sice není baseball až tak rozšířený, ale v USA jde o velmi populární aktivitu. Její pravidla vám tam odříká i pětileté dítě, ale většina z nás je asi nezná. Nevadí, pro hraní Baseball Hero to ani není potřeba.

Baseball Hero

Baseball Hero

Baseball je tu hodně zjednodušený a v podstatě zahrnuje dvě činnosti: buď odpalování míčku, nebo jeho házení. Nic více dělat nebudete. Postavy běhají z mety na metu samy, taktéž automaticky chytají míčky vyslané do hřiště. Vy pouze odpalujete, nebo nadhazujete.

Ovládání je v obou případech stejné. Na obrazovce uvidíte čtyři body, přičemž dva až tři z nich musíte propojit. Pokud třímáte v rukou pálku, pak je nutné sledovat, z kterého směru letí míček, a podle toho spojit dané body. Jestliže nadhazujete, pak přes čtyři kombinace ovládacích prvků ovlivňujete dráhu míčku.

Záleží také na tom, jak rychle táhnete prstem. To má vliv na rychlost letu a svižnost odpalu. Respektive by mělo mít, ale neměli jsme dojem, že by to vždy byla pravda. Zdálo se, že spíše rozhoduje náhoda než rychlost prstů.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Nejočekávanější adventury roku 2019

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019....

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz