Po měsící je tu další anketa - o časopisech a češtinách

  8:00aktualizováno  6:08
Po měsící je tu další anketa - o časopisech a češtinách
Přesně před měsícem jsem vám na naší stránce položil malou anketní otázku. Protože rozpracovaných titulů, které se mohli těšit na svůj český kabátek, bylo opravdu hodně, zajímalo mě, jak moc se na který těšíte. Mezitím už některé z nich našli své místo třeba na CD přílohách časopisů, jiné přímo zde, ale pořád jich ještě dost zbylo. Na jejich dokončení se stále čeká. Ovšem překvapil mě váš zájem, celkem hlasovalo až neuvěřitelných 6 889 čtenářů. Je vidět, že překladatelskou scénu mnozí z vás pečlivě sledují a už nedočkavě sondují, kdyže se jejich oblíbený titul bude moci počeštit. Připravil jsem stručný souhr, kde naleznete i informace o vydání/nevydání češtiny. Seznam je řazen dle vašeho zájmu.

 • Gothic 2 - 2 748 hlasů - Překlad připravují dva týmy, v současnosti by ho měli oba pomalu dokončovat, vydání se plánuje v příštím měsíci (doufám).
 • Enter the Matrix - 1 997 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise (včetně diakritiky) naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Časem pochopitelně i zde.
 • Medieval: Total War - 694 hlasů - Překlad je již k dispozici pro hru verze 1.0, autorem je Vlask. Chystá se i čeština do verze 1.1. Češtinu naleznete zde.
 • Jurassic Park : Operation Genesis - 444 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od XSteamu naleznete na CD příloze 55 časopisu Gamestar, který vyjde v říjnu. Časem pochopitelně i zde.
 • Star Trek: Elite Force 2 - 406 hlasů - Překlad je již k dispozici, autorem je WDK Games. Připravují i další verzi, která by měla obsahovat i diakritiku. Češtinu naleznete zde.
 • The Hulk - 143 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise a Kryšpína naleznete na CD příloze 55 časopisu Gamestar, který vyjde v říjnu. Časem pochopitelně i zde.
 • Ultima IX - 127 hlasů - Češtinu chystá Kryšpín a bohužel, zatím není dokončená a ani termín není známý.
 • Will Rock - 115 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Mrazíka (včetně diakritiky) naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Protože na překladu dělalo více týmů, chystáme pro vás bonusové překvapení. Již brzy.
 • Prisoner of War - 114 hlasů - Na překladu dělá Roxor, slíbil dokončit překlad v nejbližší době. Doufám, že se mu to podaří a místo této věty vám tu budu moci nabídnout češtinu ke stažení.
 • Neighbours From Hell - 101 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise a ufoonka naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Pochopitelně se objeví i zde. Volně šiřitelná je prozatím jen verze od Hannibala, tu najdete zde, případně čeština do dema od Dregna, ta se nachází tady.

  Tak to byl přehled minulého hlasování včetně krátkého infa. A protože jste u hodně překladů našli poznámku o tom, že se nachází na CD příloze časopisu, zajímalo by mě, jaký názor máte na vydávání češtin v časopisech. Důvod vydávání je celkem prostý, touto cestou jsme schopni zajistit překladatelům sice ne vysokou, ale alespoň příjemnou odměnu za jejich práci. A určitě je to schůdnější cesta, než vymýšlet komplikovaný placený systém:-)
  Na vaše názory se budu těšit a další měsíc se pokusím opět ohodnotit výsledek nové ankety.
  Příjemné babí léto přeje Radek Zelycz
 • Autor:
   

  Nejčtenější

  Další z rubriky

  Další dabing - The Stanley Parable

  The Stanley Parable

  Podívejte se na trailer k chystanému dabingu této originální hry.

  Překlad mytologické akce Hellblade

  Hellblade: Senua's Sacrifice

  Zahájen překlad mytologické akce Hellblade: Senua's Sacrifice o výpravě za záchranou duše z pekla.

  Češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

  Final Fantasy IX testovací obrázek

  Skupina RK-Translations chystá češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

  Najdete na iDNES.cz