Diskuse k článku

Stavbu lanovky na hřeben Orlických hor brzdí odpůrci, plán je ohrožen

Stavba nového lyžařského areálu a lanovky z Orlického Záhoří na hřeben Orlických hor se protahuje a je otázka, zda vůbec začne. Proti vydání územního rozhodnutí o umístění stavby se odvolali občanské sdružení Dědictví Orlických hor a majitel dotčených pozemků Jan Židlický. Ti už dříve měli proti plánu námitky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sun.alex

Mě to teda nevadí...

Orlické Záhoří je hezké místo na dovolenou, ale žíti tam, to je opravdu tvrdý chlebíček! Pracovní příležitosti tam kdysi byly v pseudopile, kam se vozilo dřevo v kládách klidně až z Týniště...Teď už tam je myslím jenom jakási eko farma, ale kolik tam asi může býti zaměstnáno lidí? A když budu hodnotiti, jak se upravuje stopa pro nás, běžkaře, tak záhořáci jsou nejlepšíR^ Já, když jsem minulou sezónu měl odpolední směnu, tak jsem přijel na Masaryčku třebas v půl 9 ráno a bylo to až na Jelenku k ničemu...Tam jsem pak většinou potkával rolbu a pokračoval přes Korunku do Záhoří a přes Bedřichovku zase zpět...Držím jím palce, ať stavba dopadne!

0/0
4.12.2011 13:51

222

Vážení,

zkusili jste si v Orlických horách konkrétně  v Orlickém Záhoří sehnat práci. Tady taky žijí lidé,kteří chtějí pracovat, posílat děti do školy do školky  žít na trochu slušné úrovni.

Pokud obecní úřad chce  zajistit trvalý rozvoj obce musí z něčeho žít.

Jiná možnost něž turistické využití zde není , pokud tedy nechceme aby se obec a její okolí vylidnily. Zkuste se zeptat místních,zde žijících občanů.

0/0
3.12.2011 13:45

srnec

nesmysl

Akorát vyhozený prachy a zničená příroda.

0/0
2.12.2011 13:04

Kelt72

Evropské dotace

Uměl bych si představit lepší využití evropských dotací ve prospěch Orlických hor než je stavba další sjezdovky v horách, kde už dle mého názoru více sjezdovek než lyžařů :-) Takže držím odpůrcům stavby palce!

0/0
2.12.2011 13:03

Krištof

Nerozumím

Proč tomu říkají areál, když píší o jedné lanovce a jedné sjezdovce? A s tou nadmořskou výškou se asi taky spletli. Ten uváděný údaj má být snad o spodní stanici. Jinak je to jenom o umělém sněhu resp. ledu.

0/0
2.12.2011 11:16

i-vet

Re: Nerozumím

bohužel nespletli, spíš nějaký metr přidali. Obec je ve výšce 680 m n.m. Proto píšu, že je to k.r.a.v.i.n.a a zbytečně vyhozené penízeRv

0/0
2.12.2011 13:02

i-vet

Snad ta stavba nedopadne!!!

Sjezdovek je tady hodně, nové na Deštné ve Zdobnici i na Říčkách. Není třeba kvůli sněhu 6-8 týdnů v roce devastovat kde co v okolí!

+1/0
2.12.2011 10:34

tomas_s

Hm,

je tam poloprázdných areálů 3 pr..le., v létě i v zimě. A navíc Deštné je kousek, a na polské straně Šerlichu je kvalitní sjezdovka, kam už stažení Poláci jsou.

0/0
2.12.2011 10:25

Najdete na iDNES.cz