Šéf extraligy obhlédl stadion v Hradci. Chybí připojení on-line, vytkl

  12:56aktualizováno  12:56
Dobrá zpráva pro fanoušky hradeckého hokeje. Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček v úterý poprvé od přesunu Mountfield do Hradce Králové navštívil místní stadion, kde se od nové sezony bude hrát nejvyšší soutěž. A odcházel spokojený. Hala však potřebuje nový videosystém.

Josef Řezníček (vpravo) poukazuje před organizačním manažerem Robertem Horynou na nedostatky hradecké haly. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Extraligoví hokejisté si na hradeckém zimním stadionu nepohorší, zjistil Řezníček. Po návštěvě a prohlídce útrob hokejové haly mohl prohlásit: "Hradecký stadion je z devadesáti procent připravený a způsobilý na zápasy extraligy."

Kluboví funkcionáři, kteří byli před kontrolou jako na trní, si oddychli "Jenže pořád si uvědomujeme, že nás čeká spousta práce, kterou musíme v termínech stihnout. S tím jsme ale počítali a lidé ze svazu se nám snaží vyjít vstříc," říká organizační manažer hradeckého klubu Robert Horyna, který se jako gólman potkával s tehdejším nesmlouvavým obráncem Řezníčkem na extraligovém ledě a zahrál si s ním i v jednom týmu.

Dělníci opravují šatnu

Dělníci se pustili do rozsáhlé rekonstrukce zázemí hradeckých hráčů. Doteď okupovali dvě místnosti, ale od nynějška budou mít tři. Místo jim museli vyklidit junioři. Do jejich místnosti už se vybourávají dveře. Za pár týdnů tu bude menší regenerační středisko, pro hráče tu vznikne i posezení a vedle také útulná kuchyňka. Renovací projde také sociální zařízení kabiny. Stavbaři už se na začátku týdne pustili do rozšiřování sprch. Jediné, co zůstane na svém místě, je původní pozice vířivky, kterou hráči využívají po trénincích i zápasech a mají ji k dispozici hned v další místnosti za kabinou.

Z tvrdého beka je dnes ředitel nejvyšší české hokejové soutěže. Ten v úterý upozornil i na nedostatky, s nimiž se musí nový hradecký klub Mountfield co nejrychleji vypořádat. A to už po vstupu do uličky, kde mají kabiny jak domácí hokejisté, tak i rozhodčí.

"Chceme oddělit prostor pro kabinu rozhodčích, aby byla samostatná. Možná ještě budeme hledat alternativu, ale můžeme to řešit také tím, že u jejich kabiny bude ostraha nebo bezpečnostní služba, která striktně zamezí jakémukoliv kontaktu se sudími," uvedl Řezníček.

Chybí videosystém i on-line připojení

Drobnými úpravami ještě musí projít také prostory šaten hostujícího týmu. "Musí se oddělit prostor pro maséry a zvlášť i trenéry, ale na nové variantě jsme se už dohodli," poznamenal Řezníček.

Když bývalý reprezentant došel na hrací plochu, vypočítal další řadu připomínek. "Je zřejmé, že jde o stadion, kde se hrála první liga. Technické požadavky na extraligu a IT vybavení jsou větší," vytkl Řezníček klubovým činovníkům.

Klub tak musí například zřídit pevné i wi-fi připojení k internetu pro statistiky, kteří podrobně počítají hráčům na ledě a další důležitá čísla, která se budou zpracovávat on-line přímo při zápase.

"Chybí tu ještě videosystém," poznamenal Řezníček s tím, že větší komfort musí klub zajistit hlavně videorozhodčím. "Pokud budou ve skyboxu společně s delegátem, nikdo jim nesmí stínit," upozornil na jeden z důležitých detailů šéf extraligy.

Dřevěné mantinely budou nejstarší v celé extralize

Poté, co si prošel celou halu, byl pozitivně naladěný. "Dobré je, že jsou na stadionu prostory, které splňují parametry pro pořádání nejvyšší soutěže, například dostatečně široká ulička pro příjezd záchranné služby," uvedl Řezníček.

"A co mantinely?" poukázal hradecký organizační šéf Horyna na stařičké hrazení, které bude suverénně nejstarším v celé soutěži.

"Madla jsou masivní a ještě dřevěná. Musejí se určitě obrousit a chce to i nový nátěr," ohodnotil je Řezníček. "Pokud se tu v příštích letech zainvestuje do mantinelů, plochy a zázemí, bude to jeden z příjemných extraligových stadionů," dodal extraligový šéf.

Až v Hradci dělníci, truhláři, elektrotechnici a hlavně IT specialisté dodělají vše potřebné, už jen zbývá vyfasovat licenci a dostat do ochozů natěšené fanoušky. Přesto nejvyšší představitel hokejové extraligy upozorňuje: "Do začátku sezony určitě přijedeme ještě jednou. Přece jen jde na extraligové scéně o něco nového. Podívat se sem chci i na zápasy," avizuje Řezníček.

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

V Peci přejela rolba lyžaře, v Beskydech spadl na běžkařku strom

Když se Česko potýká s nedostatkem sněhu, rolbuje se jen výjimečně. Rolbař pak...

Rolba s vlekem přejela a vážně zranila v neděli dopoledne v Peci pod Sněžkou na sjezdovce v Javořím dole šedesátiletého...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Další z rubriky

Záchranáři cvičí se psy zásah v lavině, kvůli počasí nemohli na Sněžku

Lavinový kurz horské služby se psy u Richtrovek v Krkonoších (16.1.2019).

Vítr, sníh a viditelnost na půl metru v Krkonoších komplikovaly cvičení horských záchranářů se psy i jejich výstup na...

Někdejší hradecký Prior čekají opravy za dvě stě milionů, zavře v únoru

Zastávka v centru Hradce u Atria se zase propadá (3.11.2015).

Nejstarší obchodní dům v Hradci Králové bude mít od 18. února zavřeno kvůli opravám, a to nejspíš až osm měsíců....

Bylo mi víc dáno, musím víc odevzdat, říkal Harrach. Vyšla o něm kniha

Knihu Jan Nepomuk hrabě Harrach napsal ředitel jilemnického muzea Jan Luštinec....

Politik, mecenáš, podnikatel, lesní hospodář, otec krkonošských lyžníků, propagátor turismu. Jan Nepomuk hrabě Harrach...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz