Střelbu v Červeném Kostelci policie vyšetřuje jako vraždu, spor byl o dům

  12:17aktualizováno  12:17
Policie vyšetřuje pondělní střelbu v rodinném domě v Červeném Kostelci na Náchodsku jako vraždu. Na místě zůstali dva mrtví muži ve věku 55 a 33 let. Podle sousedů šlo o vyřizování majetkových sporů. Vyšetřovatelé podezírají staršího muže, že začal střílet z legálně držené zbraně. Pak zastřelil sebe.

V pondělí krátce před 16. hodinou padlo v domku na Letné několik výstřelů. Střílet zřejmě začal pětapadesátiletý muž. Podle místních zastřelil třiatřicetiletého syna bývalé družky, na kterého před časem přepsal majetek.

„Podle náhodných svědků starší muž na mladšího vystřelil ze své legálně držené krátké zbraně, poté zbraň obrátil proti sobě,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Policie již zahájila úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy.

„Podezřelým z toto činu je 55letý muž, který měl několika výstřely usmrtit 33letého muže. Z prvotních šetření vyplývá, že úmyslným jednáním nebyl ohrožen nikdo z náhodných svědků ani dalších osob,“ řekla mluvčí.

Policie nařídila dvě soudní pitvy. Žádá o znalecká zkoumání a kriminalistické expertizy z oboru balistika a dalších. Kriminalisté na místě zajistili krátkou střelnou zbraň, která patřila staršímu z mužů, a odeslali ji k dalšímu odbornému zkoumání.

„Podle dosavadních zjištění policie zřejmě mohly být pravděpodobným motivem tragického jednání osobní a majetkové vztahy mezi oběma muži. Přesné objasnění motivu a veškerých okolností případu je předmětem dalšího šetření,“ dodala Prachařová.

Fotogalerie

Podle sousedů na střelbu upozornili pracovníci speditérské společnosti. Mladší z mužů se odpoledne přijel nastěhovat do domu.

Tragickou událost, která se ve zrekonstruovaném domě odehrála, v úterý připomínaly už jen stržené policejní pásky. Nikdo ze sousedství prý nechápe, co se mohlo v domě odehrát.

Mladší z mužů působil ve více firmách a také v dozorčí radě  v nedalekých prádelnách. Starší muž, který údajně střílel, byl ředitelem prádelen.

Když začali skládat nábytek, muž vystřelil. Býval nekonfliktní

Podle místních byl starší z mužů vcelku nenápadný a bezproblémový.

Josef Rýznar, který bydlí o pár domů vedle, staršího muže znal. Ještě před týdnem ho potkal a prohodil s ním pár slov.

„V domě bydlel se svým otcem, který před roky zemřel. Pak si údajně našel nějakou přítelkyni, která měla děti, a on nechal přepsat barák na jedno z nich. On u ní nějaký čas bydlel, ale pak se asi rozešli a on se vrátil sem,“ říká soused.

Podle něj přepsal dům právě na zastřeleného třiatřicetiletého muže. „Slyšel jsem, že tam v pondělí přijel se stěhováky. Když začali skládat nábytek, tak soused seděl na houpačce v kulichu, vstal a pak vystřelil na toho mladšího. Pak to obrátil proti sobě,“ popisuje.

Jeho verzi potvrzuje i další soused Jaroslav Novák. „Najednou sem přiběhli nějací chlapi, že u sousedů stěhovali nábytek a že se tam střílí,“ podotýká.

Sousedé se shodují na tom, že to byl bezkonfliktní člověk. To, že by měl zbraň, však nikdo nevěděl. „Mohl ji mít po svém otci. On byl v Lidových milicích, takže je možné, že ji měl po něm. Teď ale může mít zbraň každý,“ podotýká Rýznar.

Další sousedé verzi s majetkem podporují. „V pondělí jsme koukali na katastr nemovitostí. Náš soused tam už vážně není jako majitel napsaný. Je tam úplně cizí jméno. Ještě jsme se tomu divili, protože on žádné děti neměl, nikdo sem nejezdil,“ podotýkají sousedé.

Na místo v pondělí vyrazila i zásahová jednotka. Původně totiž nebylo jasné, zda nejsou ohroženi i ostatní obyvatelé. Záchranka vyslala k tragické události i vrtulník, postřeleným mužům však již záchranáři nemohli pomoci.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vražedkyni Janákovou neznásilnili dozorci, otcem jejího dítěte je vězeň

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Vražedkyni Petru Janákovou neznásilnili dozorci ve vazbě, jak tvrdila. Otcem jejího dítěte je jeden z trestanců. Uvedl...

Pořadatel Hip Hop Kempu je znechucený, festival na letišti v Hradci končí

Americký raper Tech N9ne na Hip Hop Kempu (16. 8. 2019).

Festival Hip Hop Kemp opouští areál hradeckého letiště. Z přehlídky, kterou americká televizní stanice CNN před sedmi...

Ukrajinci zaměstnaní načerno řídili provoz, řidiči jim nerozuměli

Cizinci pracovali u Sadové bez povolení.

Nespokojený motorista nedávno upozornil na dva pracovníky, kteří řídili dopravu na opravované silnici u Sadové na...

Mladý muž klopýtl při přecházení trati a spadl pod rozjetý vlak

Alej Kaštanka na předměstí Hradce Králové (11. 9. 2019)

Mladý muž zemřel v neděli večer po srážce s vlakovou soupravou na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Koleje...

Po litru vína jela dvacet kilometrů Náchodskem. Auto opřela o ostrůvek

Kontrola alkoholu.

Trasu dlouhou dvacet kilometrů ujela na Náchodsku řidička, která se na cestu posilnila litrem vína. Z Hronova dojela do...

Další z rubriky

GIBS potvrdila, že otcem dítěte vražedkyně není dozorce, případ odložila

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

Generální inspekce bezpečnostních sborů potvrdila, že vražedkyni Petru Janákovou neznásilnili v hradecké vazební...

Ukrajinci zaměstnaní načerno řídili provoz, řidiči jim nerozuměli

Cizinci pracovali u Sadové bez povolení.

Nespokojený motorista nedávno upozornil na dva pracovníky, kteří řídili dopravu na opravované silnici u Sadové na...

Škodovka v Kvasinách rozjela výrobu hybridního Superbu iV

Škoda Auto spustila v Kvasinách sériovou výrobu modelu Superb iV s plug-in...

Z výrobní linky Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku sjel první hybridní Superb iV. Automobilka tím zahájila sériovou...

Auto v Trutnově srazilo uprchlého klokana a ujelo, policie hledá řidiče

Mladý klokan se už zotavuje po operaci.

Neznámé auto v Trutnově na rušné silnici srazilo klokana, který před několika dny utekl majitelům. Strážníkům se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz