Plánoval vraždu kubánské expřítelkyně a jejího syna, hrozí mu doživotí

  15:18aktualizováno  15:18
Přípravu nájemné vraždy začal rozplétat Krajský soud v Hradci Králové. Obžalovaný Luboš L. z Pardubic odmítá, že by si za 600 tisíc korun objednal likvidaci své bývalé kubánské přítelkyně a jejího syna. V případě odsouzení mu hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
Obžalovaný skončil letos v březnu ve vazbě, plánování vraždy popírá (na snímku Vazební věznice v Hradci Králové).

Obžalovaný skončil letos v březnu ve vazbě, plánování vraždy popírá (na snímku Vazební věznice v Hradci Králové). | foto: Martin Veselý, MAFRA

Jednapadesátiletý Luboš L. z Pardubic je ženatý, ale má i nemanželské dítě, o které se soudí s bývalou přítelkyní. Ta sice žije v Praze, ale pochází z Kuby. Právě ona a její starší syn se měli stát oběťmi nájemné vraždy.

"Předkládal návrhy, jakým způsobem by se měla její likvidace, respektive odstranění, uskutečnit a přesně stanovil datum, kdy by měla být likvidace či zmizení přítelkyně uskutečněna," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová a dodala, že obžalovaný dokonce složil stotisícovou zálohu.

Chtěli moje peníze, brání se obžalovaný

Nájemní vrazi se podle spisu měli na přání obžalovaného zbavit jeho expřítelkyně nejpozději do letošního 4. dubna, kdy je čekalo soudní jednání. Luboš L. ale u soudu vše popřel. Uvedl, že u Roberta K. si pouze objednal informace o tom, co jeho bývalá milenka dělá a kam chodí.

"K. se snažil zinscenovat přípravu vraždy, protože viděl, že ze mě může vytáhnout peníze," uvedl na svoji obhajobu obžalovaný. Přiznal ale, že Robertovi K. poskytl letos v únoru o bývalé přítelkyni údaje, včetně kontaktů na její rodinu.

"Říkal, že mi o ní sežene informace, protože žádný Kubánec vám u soudu nedosvědčí, že není jen tanečnice, ale živí se jako prostitutka," dodal Luboš L., který léta provozoval restauraci v centru Pardubic, ale v době zatčení byl na rodičovské dovolené.

Záloha 100 tisíc korun byla údajně pro truhláře

"Robert K. mi pořád volal mi a naléhal, abychom se sešli. Na schůzku přišel s tím, že jeho známí v Praze, kteří na tom pracují, potřebují zálohu a začal mluvit o likvidaci. Začal mě tlačit do kouta a vedl řeči o tom, jak likviduje lidi," vypověděl obžalovaný. 

Dodal, že si s Robertem K. domluvil další schůzku, aby si ji nahrál, a získal tak důkaz pro policii. To samé ale tehdy zřejmě napadlo i Roberta K. a zatímco obžalovanému tehdy prý selhalo nahrávací zařízení, údajný zprostředkovatel vraždy nahrávku později policii skutečně předal.

Mezitím Luboš L. odevzdal dvěma nájemným vrahům jako zálohu sto tisíc korun, podle obžaloby jim měl ve třech splátkách vyplatit za likvidaci celkem 600 tisíc. Obžalovaný to ale popírá a tvrdí, že se snažil celou akci zrušit a odvolat.

Sto tisíc korun údajně vybral pro truhláře a zrovna ten den ho navštívil Robert K. se dvěma nájemnými vrahy a zastrašovali ho, takže jim peníze odevzdal. Další hotovost po něm prý požadovali, když si na něj počkali v pardubickém obchodním centru AFI Palác.

Za plánování vraždy hrozí obžalovanému stejně vysoký trest, jako kdyby ji dokonal. Ve vězení může strávit 15 až 20 let, soud ho může potrestat i doživotím. Hlavní líčení je naplánováno do středy.

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

V Peci přejela rolba lyžaře, v Beskydech spadl na běžkařku strom

Když se Česko potýká s nedostatkem sněhu, rolbuje se jen výjimečně. Rolbař pak...

Rolba s vlekem přejela a vážně zranila v neděli dopoledne v Peci pod Sněžkou na sjezdovce v Javořím dole šedesátiletého...

Ochránci zvířat natočili prasata v klecích. Vepříny se obrací na policii

Obránci zvířat natočili chov prasnic v klecích v Mlékosrbech na Hradecku.

Majitelé dvou vepřínů na Hradecku podali trestní oznámení na neziskovou organizaci Obránci zvířat za neoprávněné...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Další z rubriky

Kdyby pes neštěkal, uhořeli by. Obec se rodině skládá na živobytí

Oheň zničil na Nový rok dům Kalinových v Lužanech (12. 1. 2019).

Na Nový rok zachvátily plameny dům rodiny Kalinových v Lužanech na Jičínsku. Za čtyři hodiny přišli o střechu nad...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

VIDEO: Zachránci Poštovny se ztratili na Sněžce, točili se v bílé tmě

Správce Poštovny Dalibor Blaha a dobrovolník Martin Homola při sestupu ze...

Na Sněžce se ve čtvrtek večer ztratili dva lidé, kteří odklízeli sníh od Poštovny na vrcholu hory. Při sestupu sešli z...

Najdete na iDNES.cz