Švédové otočili zápas s Ruskem a vyhráli

Stockholm - Domácí hokejisté dokázali v druhém sobotním zápase Švédských hokejových her otočit zápas s Ruskem a radovali se z vítězství 3:2. Výběr trenéra Rogera Melina přitom prohrával již 0:2 Seveřané se dostali tabulky turnaji a jsou blízko k účasti ve finále Euro Hockey Tour, kam už si zajistilo postup Rusko.

Nedostanou se tam naopak určitě čeští hokejisté, kteří budou v tabulce EHT nejlépe třetí.  Rusové se v hale Globen ujali vedení již v třetí minutě, kdy otevřel skóre Afanasenkov. V 12. minutě potrestal Bäckmanovo vyloučení Frolov a svěřenci Vladimira Jurzinova staršího ovládali hru.

Jenže za čtyři minuty využil bleskově během devíti vteřin početní výhodu při Čubarovově trestu Kahnberg a načal obrat. V 47. minutě vyrovnal Samuelsson a necelé čtyři minuty před koncem rozhodl Hedström.

Výsledek:
Švédsko - Rusko 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
16. Kahnberg (M. Johansson), 47. Samuelsson (Bäckman), 57. Hedström (Zetterberg) - 3. Afanasenkov (Ščastlivyj), 12. Frolov (Čubarov, Antipov). Rozhodčí: Minář (ČR) - Karlberg, Ljungqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 13.362.
Švédsko: Lundqvist - Rhodin, Tärnström, M. Johansson, T. Johansson, Bäckman, Hävelid, Eriksson - Weinhandl, J. Jönsson, A. Johansson - Kahnberg, Zetterberg, Hedström - Ekman, M. Nilson, Davidsson - Samuelsson, Hagos, Modin. Trenér Roger Melin.
Rusko: Sokolov - Tjutin, A. Markov, Kuljaš, Aťušov, Metljuk, Kondratěv, Rjazancev, Denisov - Kovaljov, Kajgorodov, Kovalčuk - Antipov, Čubarov, Frolov - Ščastlivyj, F. Fjodorov, Afanasenkov -  Simakov, Kurjanov, Perežogin. Trenér: Vladimir Jurzinov st.