Švédsko - Finsko, ČP Cup 2005

Švédsko - Finsko, ČP Cup 2005 - Švéd Johan Davidsson (uprostřed) v sevření Finů Samiho Lepista (vpravo) a Esy Pirnese v utkání na turnaji O Pohár České pojišťovny, prvním podniku letošní Euro Hockey Tour. | foto: ČTK

Švédové nezaváhali ani proti Finsku

Hokejisté Švédska vyhráli i třetí zápas na turnaji o Pohár České pojišťovny v Liberci, nad Finskem 2:0, a v úvodním podniku Euro Hockey Tour získali maximální počet devíti bodů. Finové si do průběžného pořadí čtyřdílného seriálu připsali jediný bod za prohru s Českem po samostatných nájezdech.

Finský celek měl i ve svém posledním vystoupení na turnaji velký problém s produktivitou. Svěřenci trenéra Erkky Westerlunda se na severu Čech prosadili pouze dvakrát.

Jejich trable dokumentovali již v šesté minutě zkušení Pirnes a Virta. Na druhé straně měl blízko k brance ve 29. minutě Soling, jeden ze soupeřů však stihl na poslední chvíli zblokovat puk směřující do odkryté finské svatyně.

Skóre tak otevřel až ve 31. minutě Lundqvist, který přesně tečoval Oduyovu střelu. Finové se snažili vyrovnat. Blízko k tomu měl Viuhkola či Kalto, na švédského brankáře Holmqvista ale nevyzráli.

Ten se tak stal prvním gólmanem, který na turnaji udržel čisté konto. Necelé tři minuty před koncem zápasu rozhodl definitivně o vítězství týmu Tří korunek Ledin, jenž přesně zakončil nejhezčí akci celého duelu.

Výsledek:
Švédsko - Finsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky
: 31. Lundqvist (Oduya, L. Jonsson), 58. Ledin (Petrasek, Beglund). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel (všichni ČR). Vyloučení: 9:12, navíc Louhi (Finsko) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1180.