Švédsko 20

Švédsko 20 - ŠVÉDSKÁ RADOST. Hokejisté se radují z rozhodujícího čtvrtého golu v utkání skupiny A proti Slovensku. | foto: Roman Vondrouš, ČTK

Slovenští hokejisté podlehli Švédsku

• 1
Liberec - Mladí slovenští hokejisté vstoupili do mistrovství světa dvacítek porážkou. V utkání skupiny A podlehli Švédsku 3:4. Kolem 50. minuty sice dokázali během 79 vteřin dohnat dokonce dvougólovou ztrátu, ale pak v oslabení znovu inkasovali. Ve skupině B Američané zdolali Kazachstán a Rusové výběr Finska.

V prvním zápase liberecké skupiny B porazil tým USA bez větších problémů Kazachstán 5:1. Američané sice prohrávali 0:1 poté, co v 15. minutě inkasovali v oslabení, ale tři vteřiny před koncem první třetiny vyrovnal James van Riemsdyk a v dalším průběhu duelu jeho spoluhráči překonali brankáře Michajla Smolnikova ještě čtyřikrát.

Skupina A

Švédsko - Slovensko 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
11. Figren (Andersson), 17. K. Berglund (Carlsson), 49. Figren (Andersson), 56. Alcen (P. Berglund) - 3. Bališ (Čaladi), 49. Roháč (Lušňák), 51. Marčinko (Mikuš, Šinkovič). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Sterns (USA) - Lešnjak (Slovin.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7692.

Česko - Kanada 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Tavares (Pyett, Stamkos), 44. Halischuk (Godfrey, Stamkos), 52. Tavares (Stamkos). Rozhodčí: Partanen, Rönn - Kekäläinen (všichni Fin.), Feola (USA). Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. Diváci: 10.057.

Skupina B

USA - Kazachstán 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
20. Van Riemsdyk (Sweatt), 25. Rakshani (Okposo, Ruegsegger), 27. Carman (Schroeder), 45. Wilson (Fairchild, Van Riemsdyk), 58. Okposo (Ruegseggeer) - 15. Kurčuk (Vitoškin, Boljakin). Rozhodčí: Muylaert, Charron (oba Kan.) - Blümel, Bláha (oba ČR). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2029.

Rusko - Finsko 7:4 (1:2, 4:0, 2:2)
12. Kalimulin (Sajustov, Tichonov), 27. Bodrov (Gordějev, Kugryšev), 28. Golubcov (Kalimulin), 33. Anisimov (Filatov, Kalimulin), 35. Koroljov (Vojnov), 41. Tichonov (Kurbatov, Kalimulin), 57. Kugryšev (Bodrov) - 8. Aaltonen (Salminen, Kemppainen), 16. Jalvanti (Aaltonen), 44. Puustinen (Juutilainen, Lucenius), 44. Wärn (Pesonen). Rozhodčí: Larking, Ronnmark - Carlman (všichni Švéd.), Mášik (SR). Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. Diváci: 1721.