TVÁŘÍ V TVÁŘ. Karlovarský Radek Dlouhý (vpravo) a Martin Pláněk z Hradce

TVÁŘÍ V TVÁŘ. Karlovarský Radek Dlouhý (vpravo) a Martin Pláněk z Hradce Králové. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Gól na cestu. Hradecký Pláněk s ním vyrazil k reprezentaci

• 0
Přestože si jej mezi věci, se kterými vyráží reprezentovat Českou republiku, nezabalí, dá se to považovat za nezbytný talisman pro štěstí. Hradecký obránce Martin Pláněk totiž v posledním extraligovém zápase před odjezdem na akci české reprezentace, na níž by si měl připsat premiérové starty za seniorský národní tým, vstřelil poslední gól Mountfieldu.

V utkání s Karlovými Vary zvýšil na konci druhé třetiny ranou od modré vedení svého mužstva na 5:1 a asi definitivně tím vzal soupeři naději na bodový zisk. „Kdybych ho nedal já, dal by ho někdo jiný,“ reagoval třiadvacetiletý čerstvý český reprezentant na důležitost svého gólu.

Hodně příjemné povzbuzení na cestu?
Hlavně ale tím, že jsme získali tři body a napravili jsme trochu ten pardubický pátek.

Žádná skleslost nebyla vidět, už po první třetině jste vedli 4:0.
Opravdu, něco podobného se nám v naší situaci šiklo. Pak už to z naší strany nebylo moc dobrý. Ale my jsme si to chtěli hlavně pohlídat, abychom tři body získali.

Čím jste podle vás Karlovy Vary překvapili?
Spíš nám trochu pomohly tím, že byly nedůsledný před brankou, nechaly tam třeba Jardu Kudrnu dvakrát volného. Pak už se vám lépe hraje, když máte po první třetině náskok čtyř gólů.

Teď vás čeká Karjala Cup, jak berete svoji první nominaci v kariéře?
Těším se, kdo by se netěšil. Jedu poprvé a doufám, že ne naposled.

Mezinárodní hokej je zase o kousek výš než extraliga, počítáte s tím?
Uvidíme, jak to bude probíhat a jestli vůbec zvládnu hrát proti takovým hráčům, kteří tam budou, a jestli budu stíhat.

Kdy v kariéře jste zatím měl pocit, že je hodně těžké soupeře stíhat?
Asi na mistrovství světa dvacítek proti Kanadě. Hráli jsme v Buffalo ve velký hale, a když to s námi začali točit, tak jsem si přál, abych mohl jít na střídačku, to bylo hodně kritický. Ale snad to teď takové nebude.