Libor Zábranský (vlevo) v souboji kapitánů s Rusem Grigorijem Denisenkem na MS...

Libor Zábranský (vlevo) v souboji kapitánů s Rusem Grigorijem Denisenkem na MS dvacítek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Není nic hezčího než porazit Rusáky, radoval se kapitán Zábranský

• 124
Při vydřené výhře nad ruskými hokejisty se sice bodově neprosadil, zato měl coby obránce nejvíce střel z celého týmu. Libor Zábranský mladší má za sebou jako kapitán dvacítky vítěznou premiéru, čeští mladíci v Ostravě překvapivě porazili sbornou 4:3. „Ve výhru jsme ale věřili od první minuty!“ ujišťoval syn majitele a kouče brněnské Komety.

Pocity po vydřeném triumfu?
Paráda! Vyhráli jsme nad Rusáky první zápas v turnaji, co víc si přát? Bohužel tam bylo i zranění Kuby Lauka (v první minutě se zranil a ze zápasu odstoupil), ale semkli jsme se a vyhráli pro něho. Je to nejlepší začátek.

Čím jste Rusy přehráli? Nadšením, důrazem, nebo bojovností?
Myslím, že vším dohromady. Hráli jsme výborný systém, přesilovky nám vyšly na jedničku. A podtrhl to výborný Lukáš Dostál.

Co říkáte na hlasité fanoušky v Ostravě?
Atmosféra byla výborná. Lidi nás hnali, i když jsme dostali dva blbé góly na 2:2, to nám taky pomohlo vyhrát zápas.

Tlak Rusů vypadal místy drtivě.
Je to vždycky nepříjemné, když si to ten tým umí hodit a jde do brány. Většinou to byly střely z boku, což Lukyn měl a my jsme toho taky spoustu poblokovali.

Jak jste zmínil, kaňkou na utkání je zranění Jakuba Lauka.
Je to vždycky nepříjemné, když váš spoluhráč leží na zemi v bolestech, ale možná nás to nakoplo a semkli jsme se pro něj.

Jinak to byl ale emotivní a tvrdý zápas, že?
Proti Rusům je to tak vždycky. Bohužel neumí anglicky, takže si s nimi moc nepokecáte, ale neznám hezčí pocit než porazit Rusy.

Varaďa po Rusech chválil i kritizoval. Pro Lauka možná turnaj skončil

I vy mladí to tak berete?
Jo, takhle to musí brát všichni.

Je to důležitá výhra pro další vývoj turnaje?
Obrovsky důležitá, dodala nám klid. Proti sobě teď máme hodně silné Němce, a pokud se na ně nenachystáme a podceníme je, nedopadne to dobře.

Ale přece: budete favorité?
To tady není nikdo. Je to krátkodobá akce, překvapit může každý. Všechny zápasy jsou padesát na padesát.