ŠANCE. Janne Lahti z Finska (v modrém) se snaží protlačit puk do švédské brány.

ŠANCE. Janne Lahti z Finska (v modrém) se snaží protlačit puk do švédské brány. | foto: AP

Hokejisté Švédska vyprovodili Finy, Channel One Cup ovládne Rusko

• 0
Vítězem domácího Channel One Cup v Moskvě se stanou hokejisté Ruska. Švédové totiž jednoznačně přehráli Finsko 6:1 a sbornou, která oba své duely vyhrála, už z prvního místa nemůže nikdo sesadit.

V neděli jsou na programu závěrečné duely. Česko vyzve Švédy, domácí hráči nastoupí prot Finům.

Švédsko se díky dnešnímu úspěchu posunulo na druhé místo v tabulce turnaje, ale stejně jako Česká republika a Finsko může v konečném hodnocení skončit druhé, třetí i čtvrté.

o duelu rusko - česko čtěte zde

Svěřenci trenéra Päreho Martse předčili v severském derby soupeře zejména v důrazu před brankou. K výhře jim pomohl i slabý výkon debutujícího gólmana Eera Kilpeläinena, který se svými chybami podepsal pod pátý a šestý švédský úspěch ve třetí třetině. V té době ale už o výhře Švédů, kteří dvě branky vstřelili dokonce v oslabení, nebylo pochyb.

Švédsko - Finsko 6:1

Branky a nahrávky: 9. Brodin (Ekholm, Sjörgren), 19. Erixon, 29. Lindström (Persson), 37. Sjögren (Brodin), 42. Danielsson (Sjögren), 47. Mag. Johansson - 17. Pesonen (Pyörälä, Viitaluoma). Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Birin, Putulin (všichni Rus.). Třetiny: (2:1, 2:0,2:0),Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0.
Švédsko: Larsson - Petrasek, Fernholm, Mag. Johansson, Ekholm, Rundblad, Kronwall, D. Axelsson, Erixon - Brodin, Sjögren, Zackrisson - Nilsson, Persson, Lindström - Danielsson, Krüger, Ericsson - Thörnberg, Warg, Melin. Trenér: Pär Marts.
Finsko: Kilpeläinen - Hietanen, Nordlund, Karalahti, Jalasvaara, Latvala, Uusitalo, Jaakola, Korpikari - Pyörälä, Viitaluoma, Pesonen - Lehtonen, Lindgren, Lahti - Louhivaara, Hytönen, Komarov - Tyrväinen, Wirtanen, Ahtola. Trenér: Jukka Jalonen.