Finsko - Rusko, Toni Koivisto z Finska (v bílém) se snaží o překonání ruského brankáře Alexandra Jeremenka. | foto: ČTK

Hokejisté Ruska přehráli na úvod Channel One Cupu Finsko

• 0
Také ve svém čtvrtém utkání tohoto ročníku Euro Hockey Tour ruští hokejisté uspěli. V úvodním zápase domácího Channel One Cupu porazili Finsko 4:1.

V moskevské Megasport Areně sice sborná prohrávala po gólu Jukky Voutilainena, ale výsledek otočila.

Dvakrát se za vítěze trefil Danis Zaripov, jednou Vitalij Proškin a Pjotr Ščastlivyj. Tým kouče Vjačeslava Bykova vede evropskou tour s jedenácti body.

Sborná, která moskevský turnaj ovládla čtyřikrát za sebou, v úvodní části hrála dvě přesilovky, ale na gólmana Lassilu nevyzrála. Naopak Finové v 16. minutě potrestali vyloučení Višněvského. Další oslabení už Rusové přečkali a v 22. minutě sami už přesilovkou pěti proti třem při trestech Niskaly a Sarava nepohrdli, když se trefil obránce Proškin.

Po druhé části zůstal stav stejný i přes další přesilovky na každé straně. K vítězství nasměroval domácí Zaripov gólem v 47. minutě. Dvě minuty před koncem pojistil vedení Ščastlivyj a 39 sekund před koncem ještě zvýraznil rozdíl opět Zaripov.

Finové tak zůstávají v tabulce EHT se dvěma body poslední.

Výsledek:
Rusko - Finsko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Proškin (I. Nikulin), 47. Zaripov, 58. Ščastlivyj (Michnov), 60. Zaripov (Proškin) - 16. Voutilainen (Seikola). Rozhodčí: Persson, Rönnmark (oba Švéd.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 12.000.

Rusko: Jerjomenko - Višněvskij, Kuljaš, Varlamov, Aťjušov, Tverdovskij, Kornějev, Proškin, I. Nikulin - Morozov, Těreščenko, Zaripov - Mozjakin, Zinovjev, Sušinskij - Ščastlivyj, Jašin, Michnov - Saprykin, Gorovikov, Radulov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Finsko: Lassila - Mäenpää, Aalto, Seikola, Niskala, Mäntylä, Vallin, Saravo, Jaakola - Koivisto, Sahlstedt, Kuusela - Kuhta, Lehterä, Voutilainen - Rita, Pakaslahti, Laine - Komarov, Makkonen, Anttila. Trenér: Jukka Jalonen.