Finsko vs. Česko

Přípravné utkání před MS v hokeji 2016 komentuje Tomáš Železník

Finsko vs. Česko 4:1 (0:0, 3:1, 1:0), konec
23:53
Češi se vrací z Finska s bilancí 1-1. Po čtvrteční výhře 3:2 dnes padli 1:4. Další utkání sehrají ve středu ve Znojmě se Švédskem.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Markus Granlund a Michal Kempný.
Finové vyhráli zaslouženě. Ve druhé části jasně přehráli český tým a svou převahu vyjádřili i gólově. Zazářil zejména Markus Granlund, který dal gól a na dva nahrál.
60:00
Konec utkání.
59:48
Ještě jedno vhazování před Koskinenem, který přidržel puk po střele Jordána.
59:20
Francouz vyrazil Rantanenovu střelu z levé strany.
57:50
Český tým je v závěru hodně aktivní, snaží se vylepšit výsledek.
56:27
Důležitý moment Červenka nahrál Kubalíkovi, který byl zcela sám před Koskinenem, jenže ho nedokázal překonat. Neuspěl ani dorážející Jarůšek.
55:41
Koskinen vyrazil střelu Zámorského. Češi se po ní drželi v pásmu, ale vše pokazila špatná nahrávka Urbana.
53:22
V dobré pozici se objevil Tomi Sallinen, včas se u něj objevil Voráček a zabránil mu ve střelbě.
52:26
Ani druhou přesilovku v utkání nedokázal český tým využít.
51:52
Po Kundrátkově střele dorážel Koukal, jenže netrefil ideálně skákající puk.
50:26
Tresty Češi budou hrát přesilovku, dvě minuty za hru vysokou holí dostal Jaakola.
50:04
Kašpar uvolňoval Koukala, jenže přihrávku srazil finský obránce.
48:56
Čtvrtá česká lajna se držela v útočném pásmu, ovšem puk honila jen u mantinelu.
47:49
Zámorský nadělal Koskinenovi problémy. Po ráně od modré finský brankář nevěděl, kde má puk. Byl ve výstroji.
47:37
Češi to zkoušeli od modré. Zaťovičova tečovaná střela těsně minula branku, ránu Kempného zneškodnil Koskinen.
46:28
Z levého kruhu střílel Kubalík, jenže nepřesně.
44:25
Góly Finové vedou už 4:1, od modré přesně střílel Kivistö. Bylo to jen chvíli poté, co Kundrátek u branky tvrdě srazil Granlunda.
43:12
Češi byli chvíli v přečíslení, ale Červenka prováhal vhodný okamžik na přihrávku a pak jej Finové obrali o puk.
41:58
Holík zkoušel uvolnil Urbana, proti byl Virtanen.
41:24
Po vyhraném buly nepřesně střílel Kempný.
40:42
Od modré nepřesně pálil Jaakola, z následného tlaku Finové nic nevytěžili.
40:01
Začala 3. třetina.
Finové byli ve druhé části aktivnější, o čem svědčí střelecký poměr 15:6. Na vedoucí gól dokázal ještě odpověděl Sekáč, ale na další dva góly už Češi nedokázali zareagovat.
40:00
Skončila 2. třetina.
39:34
Filppula to zkusil z dost ostrého úhlu, Francouz vyrazil.
37:48
Jarůšek stojící před brankou nedokázal tečoval Jeřábkovo nahození.
37:32
Finové jsou kompletní.
37:23
Góly Finové v oslabení zvyšují svůj náskok. Po Granlundově vyhraném buly střílel Jaakola, jehož ránu tečoval Sekáč mimo Francouzův dosah.
37:08
Kempný uvolnil Koukala, který se ale před dva beky k zakončení nedostal. Chyběla mu rychlost.
36:22
Koskinen vyrazil přízemní střelu Kempného. Finové pak vyhodili puk z pásma, i když dost váhavě.
35:32
Tresty Virtanen seknul Sekáče, který si sjel před branku a zakončoval bekhendem. Česko hraje první přesilovku v utkání.
34:45
Střelu Kašpara srazil obránce, Koskinen pak předvedl efektní zákrok proti ráně Zaťoviče.
33:47
V brejkové akci tři na dva zakončoval Gulaš, ovšem ránu zblokoval Hietanen.
32:55
Po rychlém přechodu do pásma střílel z pravého kruhu Jere Sallinen, Francouz puk zkrotil lapačkou.
31:36
Od modré pálil Jormakka, Francouz vyrazli.
31:06
Góly Finové podruhé vedou. Rantanen po parádní individuální akcí vyjel od mantinelu a nahrál Granlundovi, který z voleje prostřelil Francouze.
29:59
Koskinen vyrazil střelu Zámorského od modré.
29:32
Český tým oslabení zvládl.
28:24
Finové zahráli v přesilovce zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Koskinenem.
27:54
Francouz dvakrát zasáhl proti Jaakolovi. Nejprve ramenem, pak lapačkou.
27:32
Tresty Dvě minuty za hákování dostal Zaťovič.
27:27
V avizované výhodě Francouz vyrazil Střelu Wärna.
27:01
Po střele Salmely zůstal puk volný mezi Francouzovými betony, takže došlo k menší strkanici.
26:48
Červenka od bočního mantinelu hledal Kubalíka, ale k puku měl blíže Koskinen.
26:35
Sražená střela Erkinjunttiho z levé strany skončila v ochranné síti.
25:50
Góly Je vyrovnáno. Zámorský parádně uvolnil na útočné modré Sekáče , který si sjel mezi beky a rychlou střelou překonal Koskinena.
25:14
Wärn si najel před Francouze, ale k zakončení se nedostal.
24:53
S nahozením Jordána neměl Koskinen žádnou velkou práci.
23:54
Od modré nepřesně vystřelil Kempný.
23:14
Francouz na poslední chvíli reagoval na střelu Kivistöho od modré.
21:31
Gulaš je na ledě, Češi jsou kompletní. Oslabení čtyři na pět už Češi zvládli.
20:57
Góly Finsko vede 1:0. Granlund uvolnil Hietanena, který se krásně trefil z levého kruhu.
20:33
Francouz vyrazil další střelu od modré, Češi pak vyhodili puk z pásma.
20:27
Francouz vyrazil Granlundovu střelu a poradil si také s dorážkou Hietanena.
20:01
Začala 2. třetina.
Druhou třetinu začnou Finové ve dvojnásobné početní výhodě, která může trvat minutu a půl.
První třetina byla chudá na větší možnosti, k vidění bylo jen sedm střel na branku. Domácí vystřelili třikrát, Češi čtyřikrát.
20:00
Skončila 1. třetina.
19:44
Komarov promáchl před odkrytou brankou.
19:31
Tresty Zámorský dostal dvě minuty za hákování, Gulaš 2 minuty za sekání. Nejprve fauloval Zámorský, Gulaš pak oplácel. Finové hrají pět na tři.
17:35
Z pravé strany střílel Červenka, ale netrefil branku.
15:51
Po přihrávce od zadního mantinelu střílel Zohorna, jenže netrefil branku.
14:58
Z levého kruhu střílel Filppula, ovšem minul.
13:49
Ahonen střílel od modré, Červenka jeho pokus zblokoval.
13:01
Kolář nezpracoval přihrávku od Holíka, přestože stál v dobré střelecké pozici.
10:56
Tresty Voráček i Hartikainen dostali po čtyřech minutách, bude se hrát pět na pět. Český hráč dostal 4 minuty za hrubost, Fin dvě minuty za hrubost a dvě ha krosček.

Nepřehlédněte

Finsko: Koskinen – Jaakola, Hietanen, Salmela, Kivistö, Ahonen, Virtanen, Melart, Lehtonen – Komarov, Granlund, Rantanen – Erkinjuntti, Koskiranta, Jormakka – J. Sallinen, T. Sallinen, Hartikainen – Filppula, Malinen, Wärn – Saarela.
Česko: Francouz – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Kolář, Voráček, Doudera – Jarůšek, Červenka, Kubalík – Kašpar, Koukal, Zaťovič – Sekáč, Urban, Holík – Gulaš, Kousal, T. Zohorna.
Rozhodčí: Harnebring, Sjöqvist - Kilunen, Nieminen.