Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký večer z pražské O2 areny, kam se přesně týden po startu čtvrtfinálových bojů mezi Spartou a Libercem tato série i vrací kvůli utkání číslo pět. Karty jsou rozdány jasně. Pokud Pražané zvítězí, postupují do semifinále a Severočechům končí sezona.

Oba týmy musely na poměry série docela hodně pozměnit složení jednotlivých formací. Vždy došlo na jednu, dvě výměny, dnes je situace odlišná. Disciplinární komise totiž pozastavila činnost útočníkovi hostů Petru Jelínkovi a dvěma domácím forvardům – Gennadiju Stoljarovi s Vladimírem Sobotkou.

V obou brankovištích se nic nemění, jedničkami i nadále zůstávají sparťan Matěj Machovský a gólman Bílých Tygrů Petr Kváča.

Neměnné zůstávají rovněž obranné řady, tudíž Sparta i Liberec jdou do utkání opět se sedmi obránci.

Rychlovský

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Šindel (CZE) - Brejcha (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 9 287

V liberecké sestavě stále chybí zraněný Michal Birner. Kdo se v ofenzivních řadách naopak opět objevuje, to je Jan Ordoš, který nastoupí do 1. formace místo Martina Faška-Rudáše, jenž se přesouvá do čtvrté lajny. Na pozici druhého centra vyskočil Jan Šír, třetí útok je stejný.

Volná místa v domácím celku po Stoljarovi se Sobotkou zabírají Davidové Vitouch a Tomášek. Trenéři tak druhého jmenovaného odpojují od Filipa Chlapíka. S ním ve druhém triu nastoupí Zdeněk Doležal a Jan Buchtele. Na křídle třetí formace se pak objeví Tomáš Šmerha.

0:01

Liberec na úvodní buly nasazuje druhou formaci, Sparta se vydává do útočného pásma.

0:59

První útok trenér Augusta nasazuje proti Chlapíkově formaci.

1:33

Klepiš vystihl sparťanskou rozehrávku a snažil se chytrým pasem vybídnout spoluhráče k nebezpečné střele. Nebyl pochopen.

2:48

Domácí se opět tlačili do útočné třetiny, Liberečtí rychle ukořistili kotouč.

3:33

Oba celky se zatím dobře hlídají. Jeden za sparťanů nahazoval ještě před červenou čarou a píská se icing.

3:42

Jan Ordoš (Liberec) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Jakub Klepiš a Tomáš Filippi. Stav zápasu Sparta - Liberec 0:1
Další chybu v rozehrávce už Liberec trestá a ujímá se vedení! Byl to opět Klepiš, který se u branky dostal k puku a předložil jej na brankovišti volnému Janu Ordošovi, jenž zblízka lehce překonal Machovského.

4:28

Sudí domácím odpískali ofsajd.

5:02

Obranou Bílých Tygrů se marně probíjel Thorell, při dalším pokusu byl zablokován.

6:01

Následuje komerční přestávka.

6:17

David Tomášek (Sparta) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Miroslav Forman a Tomáš Pavelka. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:1
Pozor, je vyrovnáno, sparťané se zničehonic prosazují, když další přesnou střelu vytahuje David Tomášek!

6:52

Adam Dlouhý (Liberec) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Dávid Gríger a Marek Zachar. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:2
Hned z následného protiútoku však hosté odpovídají a berou si vedení zpět! Gríger v přečíslení nahrál Adamu Dlouhému a ten se trefil mezi betony Machovského.

8:56

Po oťukávacím začátku hra nabrala na tempu a nabídla velice divokou pasáž, která přinesla hned tři branky. Liberečtí vedou a nyní se vydávají do útočné třetiny.

10:17

Strnad napálil krásnou ranou z levé strany břevno!

11:06

Pavelka zavezl puk až k vlastnímu brankáři a oba týmy se vydaly střídat.

11:14

Rozhodčí vystěhovali domácí z útočného do obranného pásma kvůli úmyslnému ofsajdu.

12:14

Thorell se při krásné individuální akci dostal až ke Kváčovy. Ten jeho střelu z bekhendu vyrazil.

13:06

Adam Polášek (Sparta) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence David Dvořáček a Jakub Strnad. Stav zápasu Sparta - Liberec 2:2
Na přesnou střelu Adama Poláška, který se vydal do samostatného úniku už ale nestačil! Obránce domácích se objevil na pozici útočníka a od postranního mantinelu dostal pohotový pas od Dvořáčka. Řízný bek pak trefil mezírku mezi Kváčovýma nohama.

13:42

Machovský si připisuje rutinní zákrok proti Klepišovu pokusu. Na řadě je opět reklamní pauza.

14:11

Kváča vyrazil tvrdou Buchteleho ránu, ještě větší starosti měl Machovský na druhém konci kluziště se štiplavou střelou jednoho z útočníků hostů.

15:08

Kváča schoval do lapačky Poláškovu jedovku.

15:59

Sparta vzadu opět kazí a dostává se zbytečně pod tlak první liberecké formace.

16:33

Nyní už se Pražané vymanili ze sevření a mohou vystřídat.

17:04

Do rány z mezikruží se opřel jeden ze sparťanů, puk letěl těsně vedle Kváčovy klece. Machovský si pak poradil s Rychlovským.

18:32

Gríger na pravé straně pálil tak prudce, že náraz do Machovského betonu zaduněl halou.

19:32

Sparta ještě přišla s nápaditou kombinací, na jejímž konci měl být Horák se střelou do odkryté branky. Domácí centr měl ale obtížnou pozici a stav zůstává nerozhodný.

20:00

V Praze byla k vidění divoká první třetina, která nabídla hned čtyři branky. Po zásluze se dvakrát prosadily oba dva týmy, úvodní část byla vyrovnaná. Liberec hraje zatím jasně nejlepší utkání, ke kterému zde nastoupil. Od domácích je to dosud vzadu naopak asi nejslabší výkon.

20:00

Rýha v ledu ještě malinko pozdržela start třetiny, ale nyní už je vše v pořádku.

20:07

Pražané vyhráli na buly, okamžitě si razili cestu do útočného pásma a následně kotouč skončil v ochranné síti.

20:54

Sudí pískají zakázané uvolnění a hra se stěhuje do obranného pásma Liberce.

21:47

Sparťané byli asi minutu v ofsajdu, aniž by si toho všimli. Hra může pokračovat, nikdo z nich se přímo nezapojil.

22:44

Machovský do lapačky sebral další kotouč, který na něj vyslal aktivní Rychlovský.

22:56

Jurčina dohrál Šmída a domácí kotel začal bouřit radostí.

23:02

Kváča zastavil střelu z úhlu a přerušil hru.

23:56

Tomáškův tečovaný pokus vyletěl vysoko do ochranné sítě.

24:01

Teď se kotouč po vyhození Ordoše a lehkém odrazu ocitl u boxu časoměřičů.

24:27

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Filip Chlapík a Tomáš Dvořák. Stav zápasu Sparta - Liberec 3:2
Domácí se dnes poprvé dostávají do vedení a otáčí skóre! Jan Buchtele dostal po rychlém přiťuknutí od Chlapíka puk před brankoviště přímo k odkryté bráně. Mohutnému útočníkovi už jen stačilo nastavit hůl a černá pryž se doklouzala za brankovou čáru.

24:46

Kváča ukryl Šmerhovu střelu ve výstroji.

25:28

Kváča před svou brankou čelil dalšímu náporu, když mu puk zůstal za zády. Tentokrát situaci společně s obranou ustál.

27:10

Liberec byl dlouho ve sparťanských kleštích a nemohl střídat. Nakonec jej vysvobozuje až těsný ofsajd domácích. Na led vyráží úklidové čety.

27:35

Pražané se dopustili zbytečného faulu v útočném pásmu a k vidění bude první přesilovka.

27:41

Liberci se nepovedl přechod přes modrou čáru – ofsajd. Ponechaná výhoda končí.

27:41
Tresty

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Podražení

28:07

Tomáš Filippi (Liberec) vstřelil branku (21. gól v play-off), asistence Ladislav Šmíd a Jakub Klepiš. Stav zápasu Sparta - Liberec 3:3
Liberec nabídnutou početní výhodu proměňuje v gól! Filippiho střela od modré propadla Machovskému mezi betony.

28:38

Jan Šír (Liberec) vstřelil branku (6. gól v play-off). Stav zápasu Sparta - Liberec 3:4
Je tu rychlá otočka stavu a domácí střídají brankáře! Jan Šír pálil docela z dálky, ale jeho rána prošla k tyči Machovského klece. Brankář Sparty reagoval pozdě, ale nezdálo se, že by střelu neviděl.

28:38

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Matěj Machovský, nahradil ho Július Hudáček

29:05

Adam Polášek (Sparta) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Miroslav Forman. Stav zápasu Sparta - Liberec 4:4
To je divočina! Máme opět vyrovnáno. Rána Adama Poláška prošla za Kváču.

29:50

Zásah domácí střídačky přerušuje hru.

29:58

Pražany čeká další oslabení, Jurčina tvrdě sestřelil jednoho z protihráčů.

29:58
Tresty

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Sparta), 2 min. za Hrubost

30:33

Sparta se zatím skvěle brání, Liberečtí mají problém dostat se vůbec z vlastního obranného pásma.

30:56

Puk končí mimo hřiště, Severočeši se už propracovali do útočné třetiny.

31:03

Krátce po buly ovšem přichází další vyhození domácích.

31:47

Hudáček si našel Klapkovu skrytou střelu a tlumí ji na hrudníku.

32:07

Kváča zastavil Němečkovu střelu ramenem.

33:36

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

34:07

První přesilovky v utkání se dočkají také Pražané, Gríger podrazil jednoho z domácích hokejistů.

34:07
Tresty

Vyloučen hráč Dávid Gríger (Liberec), 2 min. za Podražení

34:55

Horák v tísni nedoklepl puk do poloprázdné branky!

35:58

Doležal těsně před Kváčovou brankou nastavoval hůl, puk se však vznesl vysoko nad.

37:03

Němeček vstoupil do nevyklizeného pásma a rozhodčí musí přerušit hru kvůli ofsajdu.

37:44

Řepík si v mezikruží skvěle přichystal puk ke střele, kterou ale poslal mimo.

38:15

Polášek zůstal po podražení od Zachara u mantinelu ležet na ledě, ale rozhodčí nevylučují. Opakované záběry nyní běží na kostce a většina haly oprávněně píská. Poláška na střídačku odvádí dva spoluhráči.

39:14

Zakázané uvolnění domácích.

39:59

Thorell ještě na závěr třetiny narval puk ze středního pásma do Kváči.

40:00

Tímto tempem se v závěrečné dvacetiminutovce základní hrací doby máme na co těšit. Prostřední dějství bylo ještě divočejší, do sítí obou gólmanů napadaly dohromady další čtyři branky! Sparta měla o něco více ze hry, ale Severočeši se jí vyrovnali dvěma přesnými střelami rychle po sobě.

40:07

Liberec vyhrál na buly, puk poté ukořistili domácí beci.

40:20

Řepík kouká na rozhodčího, jelikož v souboji přišel o helmu. Muži v pruhovaném jsou v klidu.

40:39

Ofsajd Sparty.

42:27

Hostující obránci zkušeně drží sparťany v soubojích u mantinelů a nepouští je do šancí.

43:26

Kolmann drží puk za svojí brankou a čeká, až mu spoluhráči dostřídají.

44:14

Ke Grígerovi se dostal puk a slovenský útočník pálil zblízka kousek vedle.

44:52

Puk letí z obranného pásma přes tvrzené sklo, Liberec půjde do oslabení!

44:52
Tresty

Vyloučen hráč Michal Ivan (Liberec), 2 min. za Zdržování hry

45:19

Horák v mezikruží tečoval puk jen těsně vedle liberecké klece.

46:21

Úplně volno měl na střelu Chlapík, kterého Kváča ale vychytal.

46:56

Liberec přežil hru ve čtyřech a po dalším zásahu Kváči následuje komerční přestávka.

47:41

Odražený puk letí do sítě nad tvrzeným sklem. Vhazovat se bude po pravici Hudáčka.

48:32

Obě mužstva se rychle střídají v držení puku a už hrají výrazně opatrněji, více na jistotu.

49:30

Hudáček vyrazil Vlachův pokus nad sebe v domnění, že puk drží. Kotouč se snášel zpátky do brankoviště, ale slovenský gólman si poradil.

51:32

Řepík má proti Bílým Tygrům neskutečnou smůlu. Tentokrát se dostal před obránce a najížděl sám z pravé strany, jenže trefil horní tyč!

52:37

Ve velice solidní pozici se nacházel i Šmerha, ale i ten branku z bekhendu míjí.

53:51

Domácí si Kváču zřejmě rozchytali. Liberecký brankář vytěsňuje i Dvořákovu bombu.

55:10

Gólman Bílých Tygrů zapisuje další dva skvělé zákroky, když vyráží i Formanovu střelu z bezprostřední blízkosti.

55:35

Hra pokračuje po komerční pauze. Zahrozit zkouší i hosté.

56:04

Sparťané se při přechodu modré čáry provinili postavením mimo hru.

57:15

Filippi projel až k Hudáčkovi, kterého si u brankoviště objel, ale poté forhendovou střelou nezamířil přesně.

58:07

Hudáček vytěsnil nebezpečnou Zacharovu střelu do ochranné sítě.

58:55

A vytahuje i Klapkovu střelu ze zápěstí.

59:08

Doležal zjevně dostal hokejkou do obličeje a kouká udiveně po sudích. Ti nevylučují.

Skončila třetí třetina.

60:00

Třetí část už byla přece jen výrazně opatrnější a vítěze neurčila. To znamená, že se bude prodlužovat v 20minutových nastaveních oddělených klasickými přestávkami, dokud se jeden z týmů neprosadí.

Začalo prodloužení.

60:08

Na úvodním buly uspěla Sparta, která ale hned vzápětí posílá puk na icing.

60:26

A nyní pro změnu nesmí střídat Liberečtí.

60:34

Další zakázané uvolnění ze strany Severočechů.

61:02

Doležal hodně nenápadnou střelou od pravého mantinelu nejspíše trefil Kváčovu masku.

61:50

Další rána od domácích mířila mimo. Čas zastavuje Kváčův zákrok proti šlupce Dvořáka.

62:31

Zachar byl při střele faulován a Liberec dostává jedinečnou možnost zahrát si v prodloužení při početní výhodě.

62:31
Tresty

Vyloučen hráč Maxim Matuškin (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

63:22

Domácí se nakrátko osvobozují.

64:02

Hudáček svírá puk v lapačce, teď se před ním rodí nebezpečné závary.

64:12

Zcela osamocený zůstal na levém kruhu Filippi, vypálil však přímo do Hudáčka, jenž byl na ránu připravený.

64:18

A další zásah Hudáčka rychle po buly, tentokrát proti Vlachovi, který je známý svými ostrými a přesnými střelami.

64:31

Sparťané hrají opět v pěti a prodloužení pokračuje dál.

65:21

Hosté se vyhání z útočného pásma a puk uzmuli Pražané.

66:11

Kváča vyráží Matuškinovu ránu a hosté okamžitě odpalují puk na icing.

66:41

Polášek chtěl pálit od modré, jenže zlomil hůl.

66:59

Další pokus obětavě zablokoval liberecký bránící hráč a Kváča následně zakročil proti Dvořákově střele.

67:36

Liberečtí hráli v ofsajdu.

68:19

Liberec má hodně svižné přechody do útoku, jeden takový zakončoval Ordoš střelou kousek vedle.

68:33

Hudáček drží puk a buly proběhne po jeho levém boku.

69:26

Kváča raději přidrží kotouč před napadajícím Vitouchem.

71:11

Forman s Tomáškem skvělým napadáním vybojovali puk a poté našli úplně volného Řepíka před Kváčou. Sparťanský kapitán však pohrdl i touto obrovskou příležitostí.

72:16

Kváča pravým betonem odráží Horákovu střelu zblízka.

73:57

A liberecký brankář kryje i Tomáškovu střelu do teploměru, tedy mezi tělo a, v tomto případě pravou, ruku gólmana.

73:57

Hra bude pokračovat hned po úpravě ledové plochy.

74:27

Puk létal Kváčovým brankovištěm, ale gól z toho není. Řepík z těžké pozice pálil do boční sítě, Tomášek nedokázal puk propasírovat do sítě. Na druhé straně Hudáček hbitě vyklepává puk z lapačky a rozehrává.

76:16

Hráči svádí souboje u mantinelu v okolí liberecké branky.

76:58

Zachar dostává kotouč z útočné třetiny Sparty a hosté mohou jít vystřídat.

77:04

Nedlouho poté sudí přerušují kvůli dalšímu sparťanskému ofsajdu.

77:48

Chlapík pálí vedle.

78:34

Tak to byla opravdová tutovka! Němeček vypálil nad Kváčovu branku puk se odrazil od plexiskla, obránce Sparty ho stihl poslat za sebe do druhé vlny přímo k Thorellovi, a toho v přímém souboji fantastickým zákrokem vychytal Kváča! Thorell pokládá hlavu na zadní konstrukci branky.

79:25

Icing domácích hráčů.

Skončilo prodloužení.

79:25

I po 80 minutách platí stejný stav jako po prostřední části. Liberec zamkl Spartu v obranném pásmu a vytvářel si zajímavé závary, největší tutovky však měli Pražané. Thorell i Řepík v nich selhali.

80:31

Tomášek se z vlastního pásma vydal do zajímavé sóloakce a na jejím konci byl podražen. Nyní už sudí vylučují a Spartu čeká přesilovka!

80:31
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Filippi (Liberec), 2 min. za Podražení

81:35

Tomášek po hezky sehrané akci pálí mimo.

82:09

Hosté se osvobozují.

82:31

I Severočeši zvládli oslabení v nastaveném čase a pokračují v plném počtu.

83:39

Filippi si udělal skvělou kličku, kdy se zbavil obránce a střílel zblízka do Hudáčka, který zasáhl, ale puk vyjel za ním k jeho pravé tyčce. Filippi se po něm natahoval, ale už jej kolem brankové konstrukce nestihl zamést. TO už vypadalo na rozhodnutí!

85:07

Zakázané uvolnění Liberce.

85:38

Sparťané hráli opět v ofsajdu a podle rozhodčích úmyslně, tudíž se buly přesouvá do obranného pásma domácích.

85:58

Kváča s přehledem ukrývá Doležalovu střelu z levé strany v lapačce.

86:21

Tentokrát Bílí Tygři donutili kvůli postavení mimo hru rozhodčí zapískat. Drama na chviličku přerušuje reklamní přestávka.

87:36

Ani jeden z týmů nevypadá nějak unaveně, svádí se další a další boje u mantinelů a hraje se stále v solidním tempu.

88:07

Moravčík pořádnou dělovkou prověřil Kváču, ten je ve svém postoji pevný a ve statistikách mu přibývá další zásah.

89:28

Sparťané klidní hru, Thorell s Poláškem kombinují s pukem u vlastní branky.

89:41

Ale je z toho akorát icing domácích.

90:03

Kváča sebral další letící kotouč do své dnes řádně opotřebované lapačky.

90:27

Na druhé straně se připomněl i liberecký útok, zřejmě to byl Šír, který pálil do Hudáčkova pravého betonu.

91:09

Obě mužstva protáčí formace na ledě, Pavelka jede volně s kotoučem za vlastní brankou.

91:19

Icing domácích hokejistů.

92:04

A nepovedená přihrávka Pražanů končí dalším z řady zakázaných uvolnění.

92:08

Vlach zkoušel pálit hned po buly, jeden ze sparťanů ale ve změti těl puk zastavil.

92:21

Další pauza na úklid ledové plochy v dnešním hokejovém maratonu nemůže chybět. Kluziště dostává slušně zabrat.

93:06

Pražané se opět usadili v útočné třetině, zkoušeli to Řepík i Tomášek. Puk nakonec zastavuje Kváča.

94:50

Jeden z hostujících hráčů najížděl proti Hudáčkovi, leč zakončit nedokázal, puk se jen pohyboval v nebezpečném prostoru pro Spartu.

96:34

Hudáček špatně rozehrál a Severočeší dostali pobyt v útočném pásmu zdarma, Pražané však zásadní ohrožení zažehnali.

97:07

Hudáček nadvakrát skvěle vychytal zblízka střílejícího Grígera a ještě divákům ukázal lapačku!

98:02

Liberec poslední minuty vypadá přece jen o malinko lépe, ale oba brankáři chytají zatím opravdu výtečně. Hudáček si jasně říká o post jedničky.

99:13

Nyní slovenský gólman vyrážečkou vytěsnil neposednou ránu od Melancona.

99:52

Fantastický, neuvěřitelný Kváča! Liberecký gólman o centimetry vyrazil i tečovanou střelu, ustál tlak dorážejících útočníků, zahodil hokejku a podržel hosty ve hře.

99:52

Dlouhý večer v Praze nebere konce. Nutno dodat, že při pohledu na oba brankáře se nelze divit. Nejde vyloženě o příliš opatrné prodloužení, šance k vidění jsou, ale Kváča s Hudáčkem vypadají neprůstřelně. Uvidíme dnes nejdelší zápas v historii extraligy?

99:52

Už nyní se jedná o druhý nejdelší zápas, který extraliga zažila. První je ten z pátého předkola 2013, kdy Peter Húževka vystřelil Vítkovicím vítězství nad Českými Budějovicemi v čase 113:52.

100:52

Hra je přerušená, na ledě se v bolestivých grimasách svíjí Doležal.

100:52

Sparťanský útočník bude v pořádku, už se sám zvedá a míří na střídačku.

101:18

Hosté se provinili postavením mimo hru.

102:07

Vitouch s jedním spoluhráčem upaloval do zajímavé šance, vzal ji na sebe, vypálil, ale jeho střelu přizvedl jeden z obránců do ochranné sítě.

102:58

Šmíd rozjíždí útočnou akci Liberce, ale k puku se po chvíli dostávají domácí.

103:28

Sparta skóruje a arénou zní "Pátá". Gól dal jeden z útočníků zřejmě bruslí a Liberec si vybírá trenérskou výzvu.

103:28

Tomáš Pavelka (Sparta) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence David Tomášek a Michal Řepík. Stav zápasu Sparta - Liberec 5:4
Gól platí! Nedošlo k nedovolenému bránění brankáři a puk nebyl do branky dopraven ani kopnutím, zápas končí a Sparta postupuje do semifinále! Autorem branky je obránce Tomáš Pavelka

20. března 2024 17:00Liberec-Sparta 2:5
19. března 2024 18:00Liberec-Sparta 3:5
16. března 2024 18:00Sparta-Liberec 3:2P
15. března 2024 19:00Sparta-Liberec 3:2N
31. ledna 2024 18:30Sparta-Liberec 4:1
12. ledna 2024 18:00Liberec-Sparta 3:4
26. listopadu 2023 16:00Liberec-Sparta 4:5
8. října 2023 16:00Sparta-Liberec 1:4