1. Dynamo Pardubice – 5 bodů, 5:3, 1 výhra, 1 výhra v nastavení
2. Amri Piotta – 4 body, 7:6, 1 výhra, 1 prohra v nastavení
3. Kalpa Kuopio – 0 bodů, 2 prohry, 4:7

Šance

Dynamo Pardubice postupuje do semifinále a zítra má volno. Získalo tak obrovskou výhodu. Bude mezi čtyřmi nejlepšími celky turnaje a zítra si navíc odpočine. Skvělý počin.

Sestava HC Dynamo Pardubice
Trenér: V. Varaďa (CZE)

Sestava KalPa Kuopio

To bylo drama, nervy. Pardubice zvítězily v krásném duelu 2:1, rozhodl Tomáš Zohorna střelou přes beka zápěstím pod vyrážečku. Kuopio bylo ale zdatným soupeřem. Góly začaly padat až ve třetí třetině. Utkání, které bylo nahoru, dolu přetočilo Dynamo na svou stranu. Klouček podržel své druhy a utkání mělo opravdu vysokou úroveň.

Konec zápasu.

59:53

Kuopio ještě před brankou, teď je puk však za brankou a to už je dobré, tam je bezpečno.

59:35

Buly pro Kuopio a to není dobré. Zohorna ale vyhazuje pryč, a není to Icing.

59:17

Pak se strhla před Kloučkem obrovská mela, bitka. Několik hráčů se popralo, dominoval souboj mezi Dvořákem a kuopijským hráčem. Dvořák bitku vyhrál.

59:17
Šance

Kalpa už nemá moc času nazbyt, obrovský nápor před Kloučkem, puk se tam mihotá před brankou, velké šance. Klouček a obrana to nakonec zvládli.

59:06

Kalpa, O. Kapanen dává přihrávku před branku, střela, Klouček chytá a Pardubice jedou pryč z pásma.

58:40
Šance

Kuopio v šesti hráčích v poli, bez brankáře.

58:16

O. Kapanen se otáčel e střele a také vypálil, minul branku, naštěstí pro náš tým.

57:45

Pardubičtí šetří vteřinky, nabírají čas.

57:06
Gól

Dynamo právě vstřelilo branku! Autorem branky je TOMÁŠ ZOHORNA. Zohorna si povyjel do slotu a vypálil zápěstím tvrdě a přesně pod vyrážečku. Až se hokejka prohla. Asistence: Milan Klouček.

56:51
Šance

Musil před brankou, ale nedal. Obrovská škoda.

56:19

Finové na puku, Pardubice se úspěšně brání, chtělo by to nějaké šance pro český tým, zvednout si sebevědomí.

55:41

Na kotouči více hosté, mají nyní převahu, i díky několika přesilovkám, které je dostaly do hry.

54:30

Pardubice potřebují vystřídat. A teď mohou.

53:33

Kalpa stále hrozí, blízko branky, ale nemůže se dostat do finální fáze.

52:55

O. Kapanen zaváží puk do útoku, Maenpaa vytváří šance, mezitím Kaut nevyhodil.

52:39

Pardubice se osvobodily a mohou střídat.

52:02

Kalpa okamžitě navezena v útoku, Kloučkův výtečný zákrok.

51:54
Trest

Říčka – 2 min., hákování.

51:20
Šance

Před pardubickou bránou velké ohrožení, velký tlak Finů. Klouček vše vyřešil.

50:19

Obraz hry je trochu jiný, kluby se soustředí více na defenzívu, vědí že další gól může rozhodnout.

49:36

Hra se nám začíná kouskovat a to nemáme rádi. Kór, když vidíme takto parádní utkání.

49:24

Jsem zvědavý, kdo tento divoký duel vyhraje.

48:30
Gól

Kuopio právě vstřelilo branku! Kalpa vyrovnává, využívá přesilovku. Střela ze středu pásma od modré na KLoučka, byla ještě tečována a gól pod břevno. Autorem branky je ALEKSI KLEMETTI. Asistence: Colby Sissons, Miikka Pitkanen.

48:13

Paulovičova skvělá práce, vyhodil puk daleko od brány Kloučka.

47:14

A hraje se už 5 na 4. Kuopio dvojnásobnou kratší přesilovku nevyužilo.

46:53
Trest

Vála – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

45:26

Více prostoru na ledě a více prostoru pro šikovné hráče.

45:14

Hraje se 4 na 4.

45:14
Trest

Cienciala – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

45:13

PArdubičtí mají problémy s usazením se v pásmu soupeře.

44:20
Trest

Gallet – 2 min., vysoká hůl.

44:11

Buly v obranném pásmu zase pro Pardubice a to je velmi důležité. Puk jde do bezpečí z pohledu Východočechů.

43:49
Šance

Velký závar před Kloučkem, nakonec se podařilo udržet puk před brankovou čarou. Neskutečný tlak to byl.

42:58

Hraje se opět nahoru, dolu, jako skoro celý zápas. Pro hráče to musí být velmi vyčerpávající.

42:01

Kaut s Musilem chvíli zlobili Kalpu v jejím pásmu, ovšem gól z toho nevytěžili.

41:39

Kalpa chce odpovědět, jenže zatím se nemůže dostat k ohrožení branky.

41:11
Gól

Dynamo právě vstřelilo branku! Radil našel Kousala přes osu, roztáhl brankáře a Kousal už měl lehkou práci. Výborná přihrávka, měla oči. Autorem branky je ROBERT KOUSAL. Asistence: Lukáš Radil, Tomáš Zohorna.

40:30

Finové se na chvíli usadili v pásmu Pardubic a hrozili svými kombinacemi, KLouček zůstal nepřekonán.

40:11

Kuopio a jeho střela z otočky po buly.

40:01

Úvodní buly pro Pardubice.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:58.

Výborné utkání se vším co má hokej mít. Oba týmy hrají dobře na puku, jen chybí lepší koncovka, produktivita, efektivita. Kuopio je více pod tlakem, ale Pardubice nedokážou vyřešit situace do gólu. Chybí nějaké neotřelé řešení, dobrý puk, přihrávka, něco překvapivého. Plus gólmani chytají výtečně, oba předvádí skvělé zákroky a nedávají soupeři šanci skórovat. Chytají nad plán.

Dočkáme se ve třetí periodě konečně gólu? Rozsekne někdo tento duel? Uvidíme gól už ve třetí části nebo až v nastavení. Na to všechno odpoví pokračování zápasu, proto ho sledujte a zachovejte nám přízeň.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Střela Lappalainena na Kloučka, minula branku o hodně.

39:47

Kalpa ještě využívá výhody v početní převaze, která doznívá, i když už hráč vylezl z trestné. Ovšem šanci si nevytvořila, jen kombinovala v útoku.

39:36

Hráč Kuopia jde na šití.

39:22

Tomáš Zohorna u mantinelu předvedl faul na hlavu, nějak soupeři roztrhl obočí.

39:12

Pardubice drží puk zaklíněný v v útočné třetině. Tím tak šetří vteřinky v oslabení.

38:33

Maenpaa se ocitl v dobré šanci, neproměnil.

Šance

Pardubice v ohrožení faulu. Cienciala fauloval, bylo to bodnutí?

Šance

Sudí jdou na video. Je možné bodnutí do soupeře. Bude se zkoumat.

37:02

Domácí bojují o puk v pásmu soupeře, ten je přilepený na mantinel a nikdo ho nechce dostat pryč, puk je držen tzv. v zajetí. Sudí stále nepíská. Dlouho je tam kotouč zaklíněný.

35:49

Pardubičtí se odlepili od mantinelu a šli do střely, ovšem Jatkola zase bezchybný.

35:26

35:19

Kuopio se ubránilo další velké šanci Pauloviče, ten mohl dát gól, dnes mu není přáno, velká šance a předtím neuznaný gól.

35:02

Pochobradský jde do brejku a pálí zápěstím pře beka, míjí branku.

34:40

Východočeši sbírají vteřinky na druhé straně hřiště.

34:04

Kuopio zakládá útok, dobylo pásmo, drží tetinu a přihrává si.

33:26
Trest

T. Zohorna – 2 min., podrážení.

33:26

Hraje se v pásmu Kuopia a Pardubice si chtějí vygenerovat další šance.

32:50

Hájek nahodil z pozice levého beka puk na branku, Jatkola ho chytil úplně bez problému do hrudi.

32:13

Hra se trochu uklidnila a týmy myslí více na obranu.

31:09

Sedlák ujel obraně a zkoušel dělat kličku do forhendu, Jatkola ho však vychytal.

30:15
Šance

Pardubice obrovsky chybovaly, Kuopio už se hnalo samo na branku, tam dokázal Hrádek ještě zakročit tak, že zastavil unikajícího hráče. Skvélý zákrok, možná to byl faul, sudí to tak ale neposoudili.

29:55

Čerešňákova dobrá rána od modré, z jeho pozice, Jatkola vyráží.

29:20

Kuopijští zvedají úsilí a přitlačili hráče na mantinel. Všechno čisté.

28:48

Stále bez branek, ale výtečný hokej.

27:56
Šance

Kantner, plzeňský odchovanec ve službách Kuopia, se objevil v šanci, Klouček a místě a dobře zakročil.

27:10
Šance

Velká šance Ciencialy!!! Finský brankář zůstal nepřekonán. Parádní zákrok.

26:49

Klouček musel řešit ošemetnou situaci před brankou, Pardubice málem inkasovaly.

26:08

V posledních momentech mají Pardubice převahu, skvěle vysílají rány na Jatkolu, ten ale buď chytá nebo jdou rány vedle, nad.

26:08

Pardubičtí zase pálili, ale všechno nad branku. Potřebují seřídit mířidla.

25:36

25:29

Východočeši v šanci!!! Říčka pálí, ale rána jde vedle.

25:07

Pardubice se usadily v útočné třetině ovšem zatím brankáře nepřekonaly.

24:20

Kautova výborná rána zápěstím, neúspěšná.

23:49
Šance

Neskutečný zákrok Kloučka, Kuopijští předvedli super brejk, dlouhá přihrávka přes osu a Klouček se přesunul na druhou stranu a levým betonem vyrazil. Kuopio neskóruje jen díky Kloučkovi.

23:36
Trest

Salmela – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Šance

Gól není uznán!!!

Bude branka platit?

23:36
Šance

Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice vstřelily branku, která se bude dále posuzovat u videa, jestli bude platit. Paulovič objel branku a u první tyče zasunul kotouč do branky. Ta byla však mimo svou výseč a nevíme, jestli puk šel správnou cestou do branky.

23:20

Souboj o přilepený puk na mantinelu.

22:32

Hájek jen vyhodil a Kuopio kotouč zachytilo a Pardubice se budou muset bránit.

21:56

Klouček nechytl puk za brankou, nestihl ho, Pardubice se však ubránily.

21:14

Opět další vyhraná buly domácích, ti vyhrávají buly často a tak je to pro ně velká výhoda. V obraně nepustí soupeře do šance a v útoku naopak mají možnost si šanci vytvořit.

20:29
Šance

Jatkola napoprvé vyrazil, Říčka dorážel, ale skvělý přesun Jatkoly, slide po betonech a chycená další střela.

20:15

Kuopijští se hned dostali do šance. Klouček pozorný.

20:01

Úvodní buly tentokráte pro hosty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:00.

Viděli jsme skvělou první třetinu. Mnoho šancí, skvělé tempo, nasazení. Hráči předvádějí opravdu to nejlepší co umějí. Góly sice nepadly, ale i tak to byl výborný hokej. Podle mě je jen otázka času, než uvidíme branky. Kvalita ční v tomto duelu a je záhada, že jsme neviděli branku už v první periodě.

Co přinese další třetina a dočkáme se gólu už v ní? Sledujte náš přenos, Spengler nabízí výtečnou podívanou. Buďte u toho, Pardubice, pokud vyhrají, mohou postoupit do semifinále truanje v Davosu.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Rissanen už nespěchá dopředu a Finové ohrávají třetinu v poklidu, nechtějí inkasovat.

19:25

Východočeši ovšem vyhráli buly a to byl důležitý okamžik konce první třetiny.

19:19

Pardubice uhánějí dopředu, zahráli však Icing a to je velká chyba. Bude se vhazovat v pardubicém pásmu.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:29

Kalpa bojuje v útoku o puk, šanci si však nevytvořila.

17:49

Východočeši zavřeli soupeře do třetiny a útočí, je tam Sedlákova formace, vysoký stupeň nebezpečí. Ovšem Finové se osvobodili.

16:54

Finové a jejich poslední pokus, Hrádek vyskočil z trestně a pomohl vyhodit kotouč přes všechny čáry, Icing.

16:53

16:06

Kalpa zatím nic nepředvedla v přesilovce. Mezitím se o puk bojuje na zadním mantinelu.

15:33

Pardubice se znovu osvobodily, neskutečně dobrá práce.

15:23

Pardubice vyhodily.

14:53

Hrádek v obranné třetině jasně podrazil protivníka a musí si tak odsedět trest.

14:53
Trest

Hrádek – 2 min., podrážení.

14:29

Kuopio drží soupeře v šachu, operuje v útoku a tvoří si šance, Klouček zatím nepřekonán.

14:01

Jatkola přilepil kotouč na lapačku a přikryl ho pod sebou. Následuje buly v obranné třetině Kalpy.

13:21

Kuopio vyhrálo buly ve střední třetině, za chvíli je hra přerušena znovu.

13:08

Oslabení narušilo Pardubicím plány, Finové se chytli a nepůjčují kotouč soupeři.

12:22

12:10

Kuopijští ještě operují v útoku, střela, naštěstí zblokováno.

11:44

Kuopio neudrželo pásmo, Pardubice vyhodili a vystřídali.

11:07

Dělovka od modré, Klouček vyráží na zadní mantinel vyrážečkou.

10:32

Kalpa ihned zlobí soupeře a vytváří si nebezpečné pozice v útoku.

10:22
Trest

Říčka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

09:39

Kalpa zavřela Východočechy do pásma a vytvořila si skvělou šanci, kterou Klouček naštěstí vyčapal.

08:52

Finové kroužili v pásmu tak dlouho, než vymysleli tečovanou ránu. Na gól to nestačilo.

08:13

Pokus o teč Pardubických, ale brankář Jatkola ani nemusel zasahovat, rána šla vedle.

07:39

Čerešňák udržel útočnou třetinu, z akce ale nic nebylo.

07:08

Pardubice mají na kontě už deset střel, skvělý hokej.

06:40

Kalpa neudržela pásmo a Pardubice chtějí dopředu ale nemohou, Kuopijští drží střední pásmo.

06:33

Klouček má další zákrok. Zprava pálil jeden z Kuopijských. Klouček vyrazil pravým betonem.

05:55

Finové střídají a na led jdou čerstvé síly, založili útok, ale ten nedopadl, tak, jak si představovali.

05:17

Hraje se ve velkém tempu a nasazení, výborný hokej se šancemi na obou stranách.

04:50
Šance

Pokus pro Kalpu, Klouček nemusel zasahovat, rána šla nad branku. Velká šance.

04:15
Šance

Hyka trefuje tyč!!! Velká škoda.

03:52

Kalpa se ocitla v první větší šanci Pardubice ale ubránili tento pokus.

03:28

Adam Musil pálil z pravého křídla pod vyrážečku na Jatkolu, ten zasáhl úspěšně.

03:10

Buly v pásmu Východočechů, Pardubice se však dostaly na opačnou stranu hřiště.

02:52

Paulovič střílí, Jatkola jeho ránu zneutralizoval.

02:18

02:04

Říčka přes osu na Ciencialu a ten pálí zápěstím zprava, bližší tyč si pohlídal Jatkola.

01:28

Pardubičtí zase měli na chvíli dobyté pásmo, nyní je z něj už venku.

00:50

Dynamo se usadilo v pásmu.

00:39

Pardubice pospíchají do útočné třetiny, avšak nedobyli pásmo.

00:18
Trest

Sissons – 2 min., podrážení.

00:18

Kalpa ztratila puk při výjezdu z obranné třetiny, ve středním pásmu chybovala a puk už nemá. Přerušená hra. Faul Sissonse.

00:01

Úvodní buly pro Východočechy.

00:01

Utkání právě začalo.

V Davosu zase skvělá atmosféra, možná i vyprodáno.

Kalpa ve žlutém, Pardubice v červených dresech.

Schyluje se k zápasu.

Úvodní sestavy:

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – Čerešnák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Hájek, Bučko – Hyka Sedlák, Říčka – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Mandát – Pochobradský

KalPa Kuopio: Jatkola (Lekkas) – Mattila, Sissons, Gallet, Westerlund, Ruotsolainen, Lappalainen, Salmela, Lantta – Klemetti, Rissanen, Kantner – Maenpaa, Rasanen, Tavernier – Pitkanen, O. Kapanen, Korhonen – Okany, Immonen, K. Kapanen.

Tabulka této skupiny po dnu 27.12.

1. HC Ambri Piotta – 4 body – 7:6, 2 zápasy
2. HC Dynamo PArdubice – 2 body, 3:2, 1 zápas
3. Kalpa Kuopio – 0 bodů, 3:5, 1 zápas

První tým postupuje automaticky do semifinále turnaje a má volný den, kdy se koná čtvrtfinále. Druhý a třetí tým tabulky naopak nemá volný den a hraje čtvrtfinále křížem s druhou skupinou, druhý se třetím a třetí s druým.

HC Dynamo Pardubice

První zápas na turnaji

HC Ambri-Piotta – HC Dynamo Pardubice 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Formenton (Dauphin), 9. Formenton (Virtanen, Dauphin) – 30. Paulovič (Poulíček), 48. Zohorna (Kousal, Hájek), 62. Sedlák

Pardubice hrály úvodní duel turnaje a zápas byl poměrně vyhrocený, díky skvělé atmosféře. Atmosféra hnala oba týmy dopředu. Náš zástupce nezačal utkání dobře. Formenton dvěma góly poslal Ambri rychle do náskoku a trháku. Ten však Pardubice smazaly. Formenton ukázal, že je to hráč, který má na NHL, ale tam je konkurence taková, že momentálně NHL nehraje. Za Pardubice zápas otočily postupně Paulovič, Tomáš Zohorna a Lukáš Sedlák, který blafákem do bekhendu a prostrčením puku mezi betony překlopil utkání na pardubickou stranu a "perníkáři" si připsali dva body. Zatímco Ambri jen jeden a navíc musí / muselo hrát své druhé utkání už 27.12. proti Kalpě Kuopio, týmu jenž vstupuje do tunaje. Ambri tak čekal zápas back to back, ani ne 24 hodin po konci toho prvního. Kalpa naopak začíná turnaj a odehraje ten druhý proti Pardubicím také back to back, tedy druhý den – tj. 28.12. proti Pardubicím.

Kalpa Kuopio

Kalpa Kuopio – HC Ambri-Piotta 3:5 (0:1,2:1,1:3)

Branky a nahrávky: 23. Korhonen (Lantta), 37. Kantner (Klemetti, Rissanen), 53. Korhonen (Sissons, Mäenpää) – 19. Formenton (Heed, Zwerger), 24. Lilja (Heed, Špaček), 42. Heed (TS), 45. Mueller (Formenton, Virtanen), 59. Dauphin (Formenton, Mueller)

Ambri si napravila chuť a po porážce s Dynamem Pardubice 2:3 v pp, nyní dokázala přetlačit finské Kuopio 5:3. Švýcarský tým sice šel do veení, ale dlouho mu nevydrželo dostal na 1:1 po 4 minutách, následně opět vedl, zase si nechal vyrovnat. Jenže Ambri kontrovalo dvěma góly. V 53. minutě pak KUopio snížilo opět na kontaktní branku, avšak vyrovnat nedokázalo a místo toho inkasovalo na 5:3 minutu a pů před koncem do prázdné brány při hře v šesti hráčích.

Hezký den všem příznivcům a těm hokejovým obzvlášť. Dnes vám přiblížím duel mezi našemi českými Pardubicemi a finským Kuopiem. Utkání začíná v 15:10 ve švýcarském Davosu a vy máte možnost být u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.