Pavel Zacha v dresu New Jersey Devils.

Pavel Zacha v dresu New Jersey Devils. | foto: Reuters

Dvougólový Zacha zařídil výhru, Pastrňák s Krejčím asistovali

• 30
Hokejový útočník Pavel Zacha byl zvolen první hvězdou úterní výhry New Jersey 4:3 po prodloužení nad Bostonem poté, co v 63. minutě svým druhým gólem večera utkání rozhodl. Za hosty sbírali asistence David Pastrňák (0+2) s Davidem Krejčím (0+1). Dařilo se i Martinu Nečasovi (1+1), jenž se společně s uzdraveným brankářem Petrem Mrázkem přičinil o triumf Caroliny 6:3 nad Chicagem.

Den po výhře 3:0 hokejisté Bostonu v odvetě vstřelili domácímu New Jersey znova tři góly, tentokrát jim to ale stačilo jen na zisk bodu za remízu 3:3 z řádné hrací doby.

Hlavní hvězdou utkání byl český útočník Devils Pavel Zacha (18:22, 2+0, +/-: 0, 3 střely). Lídr klubového bodování v 9. minutě otevíral skóre, když v přesilovce po vyhraném buly tvrdě pálil z první z prostoru mezi kruhy. Favorizovaní Bruins v dalším průběhu i díky asistencím českých útočníků Davida Pastrňáka (18:38, 0+2, -2, 1 střela) a Davida Krejčího (16:15, 0+1, +1, 1 střela) dvakrát odskočili do vedení.

V 53. minutě ale domácí vrátil do hry vyrovnáním Jegor Šarangovič a v následném prodloužení přišla znova chvíle ve formě hrajícího Zachy. New Jersey hrálo v ponechané výhodě 4 na 3 a po sérii přihrávek si český útočník z levé strany najel před Jaroslava Haláka a střelou bekhendem nad lapačku rozhodl.

Šestý hráč draftu 2015 si tak vylepšil bilanci na 33 zápisů (15+18) z 47 startů. I přes nižší počet odehraných utkání si tak stanovil nové sezonní maximum dosavadní kariéry v NHL (překonal 32 bodů z 65 duelů minulé sezony).

V pondělí uspěli hokejisté Caroliny nad Chicagem i díky hattricku Sebastiana Aha 5:2 a úterní odvetu zvládli pro změnu po skóre 6:3. V obou partiích se za lídra Centrální divize i celé NHL gólově prosadil Martin Nečas (17:15, 1+1, +1, 3 střely).

10. Hronek (DET) 54z. - 23 bodů, 2+21

Blackhawks po první třetině drželi nadějný výsledek 0:2, v dalším průběhu ale Hurricanes sérií čtyř branek vývoj otočili. Když v 52. minutě podruhé slavil hostující Alex DeBrincat u kontaktního gólu na 4:3, připomněl se zmiňovaný Nečas.

Chicago usilovalo o vyrovnání v přesilové hře umocněné odvolaným brankářem hrou 6 na 4. Český útočník se ale zmocnil zblokovaného puku a zakončením ze středního pásma utkání rozhodl.

V pokračující hře hostů bez brankáře se v 59. minutě ještě podruhé trefil Nino Niederreiter a napodobil tak dalšího dvougólového střelce Caroliny v utkání Andreje Svečnikova. Hostující Dominik Kubalík (18:59, -1, 1 střela) a David Kämpf (15:44, -1) nebodovali. Gólman vítězů Petr Mrázek, jenž se vrátil do akce po sedmi vynechaných duelech vinou zranění v dolní části těla, kryl 27 z 30 střel.

Pittsburgh vrátil Philadelphii vysokou porážku. Den po nezdaru v pensylvánském derby 2:7 uspěli Penguins v odvetě na ledě Flyers 7:3 a vrátili se tak do čela Východní divize.

V ofenzivě se nejvíce činil kapitán vítězů Sidney Crosby s bilancí 2+1, tři body si odnesl i Jake Guentzel 1+2. Za domácí naopak po předchozích třech asistencích tentokrát vyšel naprázdno lídr klubové produktivity Jakub Voráček (15:45, -1, 1 střela).

Crosby od svého vstupu do NHL ze sezony 2005/06 zaznamenal už 151. start s třemi a více body. Za dané období nemá konkurenci, druhý Alex Ovečkin z Washingtonu měl tři a více body 116krát.

Opět blíže pokoření bájné mety 100 bodů je kapitán Edmontonu Connor McDavid. S 93 zápisy (31+62) z 51 duelů suverénní lídr bodování NHL navázal na pondělní čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí u vítězství 5:3 nad Vancouverem pro změnu bilancí 0+2 u výhry nad stejným soupeřem 4:1.

V základní části se McDavid představí ještě pětkrát, z toho třikrát opět proti Canucks a v dvojzápase proti Montrealu.

Výsledky:

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 00:34 Boeser (Höglander, Edler) - 34:29 Draisaitl (McDavid), 37:25 Draisaitl (McDavid, Barrie), 39:13 Bouchard (Nurse, Kahun), 54:53 Nurse (J. Archibald, Chiasson). Rozhodčí: Joannette, Furlatt – Cormier, Murchison.

Vancouver Canucks Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Rathbone, T. Myers – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson (C), Horvat, Lind – Highmore, Graovac, Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen (A).

Edmonton Oilers M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, D. Kulikov, A. Larsson, Lagesson (A), Bouchard (C) – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Nugent-Hopkins, Yamamoto – J. Archibald, Khaira, Ennis – Neal, R. McLeod, Chiasson.

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)

Branky: 28:21 Braun (Allison, Provorov), 38:40 Couturier (Sanheim, Giroux), 50:23 Konecny (Giroux, Gostisbehere) - 01:44 M. Pettersson (McCann, F. Gaudreau), 23:10 Guentzel (Letang, Malkin), 25:44 Crosby (M. Pettersson), 47:49 Zucker (Malkin, Kapanen), 52:33 Crosby (Rust, Guentzel), 55:53 Friedman (Blueger, Aston-Reese), 56:57 Marino (Crosby, Guentzel). Rozhodčí: Hebert, Mclsaac – Mclsaac, Pancich. Diváci: 2961.

Philadelphia Flyers Elliott (Lyon) – Braun, Provorov (A), Hägg, P. Myers, Gostisbehere, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, K. Hayes, Farabee – Aube-Kubel, Patrick, J. van Riemsdyk – Allison, Laughton, Lindblom.

Pittsburgh Penguins Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Friedman, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – Sceviour, Blueger, Aston-Reese.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)

Branky: 24:32 Niederreiter (Geekie, Trocheck), 35:56 A. Svečnikov (Slavin, T. Teräväinen), 44:08 A. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho), 47:19 T. Teräväinen (Aho, A. Svečnikov), 57:23 Nečas, 58:29 Niederreiter (Nečas, Trocheck) - 06:20 DeBrincat, 12:32 Hardman (Entwistle, P. Kane), 51:52 DeBrincat (P. Kane, Mitchell). Rozhodčí: Hanson, Rank – Gawryletz, Gibbons. Diváci: 4 987.

Carolina Hurricanes Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – Geekie, Lorentz, M. McCormick.

Chicago Blackhawks Delia (M. Subban) – C. Murphy (A), Kalynuk, Mitchell, Keith (A), Beaudin, Zadorov – P. Kane (A), D. Strome, Gaudette – D. Kubalík, Entwistle, DeBrincat – Suter, Kurashev, Hinostroza – Hagel, Kämpf, Hardman.

New Jersey Devils - Boston Bruins 4:3P (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 08:42 Zacha (J. Hughes, Hischier), 49:10 J. Boqvist (Severson, Studenič), 52:41 Šarangovič (Severson, Bahl), 62:42 Zacha (J. Hughes, Butcher) - 24:36 Bergeron (Pastrňák, Grzelcyk), 34:02 Hall (Grzelcyk, Krejčí), 50:42 Kuraly (Pastrňák, Reilly). Rozhodčí: L ́Ecuyer, Halkidis – Berg, Marquis. Diváci: 3 600.

New Jersey Devils Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), R. Murray, C. Carrick, Butcher, Tennyson, Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Hischier (C), Zacha – N. Merkley, J. Boqvist, Studenič – Bastian, M. McLeod, Wood (A).

Boston Bruins Halák (Swayman) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Reilly – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Coyle, Kuraly, N. Ritchie – DeBrusk, Lazar, Frederic.

Buffalo Sabres - New York Islanders 4:3N (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 15:59 Eakin (Skinner, Caggiula), 37:37 Bjork (C. Miller, Olofsson), 50:56 Bjork (Olofsson), Bjork - 16:25 Beauvillier (Josh Bailey, B. Nelson), 23:44 Pulock (Clutterbuck, Johnston), 29:16 Clutterbuck. Rozhodčí: Morton, Schrader – Smith, Kovachik.

Buffalo Sabres Houser (Lekkas) – Dahlin, Jokiharju, M. Samuelsson, Ristolainen (A), Bryson, C. Miller – Bjork, S. Reinhart (A), Olofsson – Asplund, Mittelstadt, Tage Thompson – Ruotsalainen, Sheahan, Cozens – Skinner, Eakin, Caggiula.

New York Islanders I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Johnston, Pageau, Eberle – Beauvillier, B. Nelson (A), Josh Bailey (A) – Palmieri, Zajac, Wahlstrom – Dal Colle, Cizikas, Clutterbuck (A).

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075