Karel Vejmelka při svém debutu v NHL.

Karel Vejmelka při svém debutu v NHL. | foto: AP

Hlavní hvězda večera. Vejmelku po premiéře v NHL chválil i trenér soupeře

• 10
Karel Vejmelka si v sobotu večer na ledě Buffala odkroutil premiéru v hokejové NHL. Arizona sice prohrála 1:2 po samostatných nájezdech, ale český brankář zářil a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. „Výjimečný den. Byl jsem trochu nervózní, ale s každou minutou a střelou jsem se cítil lépe,“ vyprávěl zámořským novinářům.

S předvedeným výkonem mohl být i přes porážku spokojen. Pochytal dvaatřicet ran soupeře, úspěšnost zásahů vyšponoval na sedmadevadesát procent.

„Působil jistě, vedl si velice dobře,“ uvedl na adresu pětadvacetiletého rodáka z Třebíče kouč soupeře Don Granato.

Vejmelka při premiéře v NHL zářil, Hertl velel obratu, skóroval i Zadina

Nejvíce práce měl Vejmelka v první třetině, během níž Buffalo vypálilo čtrtnáctkrát. V prostředním dějství zase bravurně zneškodnil samostatný únik Vinnieho Hinostrozy.

„Těžký začátek, musel jsem se opravdu soustředit,“ řekl český brankář po zápase.

„Chytal skvěle, držel nás ve hře. Když nám to na ledě tolik nejezdilo nebo jsme si prodlužovali střídání, pokaždé zakročil a předvedl důležité zákroky,“ chválil svého svěřence trenér André Tourigny.

Na jeho hodnocení nic nezměnily ani samostatné nájezdy, ve kterých Buffalu zařídili bonusový bod Tage Thompson a Arttu Ruotsalainen.

„Sice jsme prohráli, ale hrozně mě těší, že jsem dostal šanci. Užíval jsem si to. Snažil jsem se to vnímat jako normální zápas a nechat na ledě maximum,“ uvedl bývalý gólman brněnské Komety.

Dění v brankovišti Coyotes bude zajímavé sledovat. Zkušenější Carter Hutton, který v Columbusu inkasoval osmkrát, zůstává jedničkou, ale Vejmelka ukázal, že se mezi hokejovou elitou neztratí.

„Oproti prvnímu utkání sezony jsem viděl velký posun. Jdeme správným směrem,“ prohlásil Tourigny.

V úterý ráno středoevropského času se Arizona poprvé představí na domácím ledě. Dostane český brankář šanci i proti St. Louis?