NY Rangers - Pittsburgh: Caron likviduje šanci Jágra

NY Rangers - Pittsburgh: Caron likviduje šanci Jágra - Pittsburghský gólman Sebastien Caron likviduje šanci Jaromíra Jágra (vpravo) z New York Rangers. Obránce Penguins Steve Poapst se zároveň snaží odblokovat dojiždějícího Martina Straku (vlevo). | foto: Reuters

Jágr s Rangers na Pittsburgh nestačil

• 13
Calgary - Nezadržitelný Jaromír Jágr se po dvanácti zápasech, ve kterých bodoval, zadrhl. New York Rangers doma hostil Pittsburgh, ve kterém český útočník strávil podstatnou část své anabáze v NHL, a podlehl mu 2:3. Roman Hamrlík, obránce Calgary, dal druhou branku sezony a přispěl k těsnému vítězství Flames nad Vancouverem 4:3.

Nováček v dresu Calgary Dion Phaneuf byl klíčovou postavou duelu svého celku proti Vancouveru Canucks.

Mladý obránce zaznamenal vítěznou branku v dvojnásobné početní převaze v závěru střetnutí a navíc si připsal dvě asistence, čímž rozhodl o dvoubodovému zisku Flames nad rivalem ze Severozápadní divize.

Chuck Kobasew, jenž v závěru střetnutí neproměnil trestné střílení po faulu beka Mattiase Ohlunda, otevřel brankový výčet zápasu využitou přesilovou hrou v šesté minutě, přičemž mu asistovali v zápase velmi produktivní Steve Reinprecht a Dion Phaneuf.

Po prostřední hrací části nemohli být diváci v Pengrowth Saddledome spokojeni, když hosté dvěma zásahy zcela otočili skóre. Nejprve se prosadil Todd Bertuzzi, jenž Miikka Kiprusoffa pokořil střelou bekhendem, a do vedení Canucks poslal v přesilové hře svou desátou brankou sezony Markus Naslund.

V šesté minutě závěrečné třetiny na sebe upozornil český bek domácího celku Roman Hamrlík, když po přihrávce Phaneufa srovnal na 2:2. O necelou minutu později již Calgary dokonce vedlo. Do střelecké listiny se zapsal kapitán Flames Jarome Iginla.

Hosté však kontrovali další úspěšně zakončenou početní převahou z hole Markuse Naslunda, ale totéž se povedlo zmiňovanému Dionu Phaneufovi, jenž necelé dvě minuty před uplynutím normální hrací doby rozhodl.

Gólman Penguins Sebastien Caron kryl pětatřicet střeleckých pokusů, včetně osmi z hole Jaromíra Jágra, a výraznou měrou přispěl k výhře svých barev nad New York Rangers.

Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě hostující kapitán Mario Lemieux, jenž po asistenci Sergeje Gončara a Josefa Melichara pokořil Kevina Weekese v brance domácího týmu.

Talentovaný Sidney Crosby ozdobil svoji premiéru ve slavné Madison Square Garden brankou, když v závěru druhé dvacetiminutovky po pasu od Ricka Jackmana zamíchal kotoučem a následně překonal Weekese podruhé.

Naděje domácího týmu, který byl střelecky aktivnější ve všech hracích dějstvích, na zvrat skóre utlumil Žigmud Pálffy, jenž ve čtvrté minutě třetí třetiny navýšil náskok Penguins na 0:3.

Slovenský útočník měl o necelé dvě minuty později dokonce možnost trestného střílení, když byl faulován v úniku ve vlastním oslabení, ale Kevin Weekes jeho tvrdou ránu dokázal zneškodnit.

"Byl to klíčový okamžik, který vrátil Rangers do hry," řekl Mario Lemieux.

Pouhých sedmapadesát vteřin hry po nájezdu Pálffyho se domácí poprvé prosadili. Caron kapituloval po spolupráci zakončujícího Ryana Hollwega a přihrávajícího Jasona Warda. Celek z Manhattonu si však ze svého tlaku dokázal vytvořit již jen snížení po trefě Marcela Hossy, který si vzal poslední slovo utkání necelých sedm minut před závěrečnou sirénou.

"Měli jsme nějaké šance, ale náš výkon nebyl dobrý. Nedokázali jsme hrát to, co chceme," uvedl po zápase Jaromír Jágr.

Marty Turco zneškodnil všech šestnáct střel Edmontonu a připsal si dvaadvacáté čisté konto v kariéře. Skvělá defenzivní práce hokejistů Dallasu tak ukončila sérii pěti výher Oilers v řadě.

Vítězství 4:0 načal v přesilové hře útočník Jussi Jokinen, když tečoval ránu Jasona Arnotta z levého kruhu. Tři minuty před koncem úvodního hracího dějství zajistil Dallasu dvojnásobné vedení Junior Lessar, jenž tak dosáhl prvního gólu v nejslavnější lize světa.

Stars, kteří uspěli ve třetím střetnutí za sebou, přidali v následujících třetinách pokaždé po jedné trefě, o které se postarali Stephane Robidas a Mike Modano.

Výsledky:
New York Rangers - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
47. Hollweg, 54. Marcel Hossa - 16. Lemieux (Melichar), 39. Crosby, 44. Pálffy. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.200.

Dallas - Edmonton 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
13. J. Jokinen, 17. Lessard, 35. Robidas, 42. Modano. Střely na branku: 26:16. Diváci: 15.286.

Calgary - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
6. Kobasew, 46. Hamrlík, 47. Iginla, 58. Phaneuf - 39. a 52. Näslund, 24. Bertuzzi. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.289.