Čechmánek byl po dvou gólech v řadě střídán

Philadelphia - Hokejový brankář Roman Čechmánek stále před sezonou hledá optimální formu. Jeho Philadelphia nedokázala ve čtvrtečním přípravném zápase na nový ročník NHL vstřelit ani jeden gól a New Jersey podlehli 0:4. Čechmánek byl po třetím inkasovaném gólu vystřídán Neilem Littlem. Na první branku New Jersey přihrál Joe Nieuwendykovi Patrik Eliáš, jinak se ale českým hokejistům příliš nedařilo. Mnohem víc byli ve čtvrtečních exhibičních utkáních vidět Slováci.

Prvním gólem se v přípravě uvedl bývalý kladenský útočník Ivan Huml z Bostonu, jeho tým však přesto podlehl Montrealu 2:4. Na prvním gólu poražených se přihrávkou podílela nová posila, český útočník Michal Grošek.

Více se ve čtvrtek dařilo slovenským hokejistům. V dresu Montrealu se gólem a asistencí blýskl Marcel Hossa. Žigmund Pálffy přispěl k výhře Los Angeles nad Phoenixem gólem a dvěma přihrávkami, u branky mu asistoval český obránce Jaroslav Modrý.

Gól vstřelil i Peter Bondra z Washigtonu, ale jeho tým nakonec prohrál s Dallasem 3:4 v prodloužení. Capitals přitom vedli i díky asistenci Roberta Langa po dvou třetinách 3:0, nakonec však gólem z devatenácté sekundy prodloužení prohráli.

Ve Philadelphii se slovenský útočník Michal Handzuš zabydluje v prvním útoku vedle Johna LeClaira. Spokojení jsou v klubu i s výkony Radovana Somíka, nedávno ještě hráče Zlína.

Montreal - Boston 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 15. Ribeiro, 21. Dackell, 35. Marcel Hossa, 41. Juneau - 10. Jurcina (Grošek), 24. Huml. Střely na branku: 25:30. Diváci: 8685.

New Jersey - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 49. Nieuwendyk (na první Eliáš), 18. Guolla, 25. Pandolfo. Střely na branku: 21:25. Diváci: 7409.

Dallas - Washington 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Branky: 49. a 50. Arnott, 55. Kapanen, 61. Modano - 5. Pettinger, 31. Bondra (Lang), 37. Gončar. Střely na branku: 31:17. Diváci: 16.145.

Los Angeles - Phoenix 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Bekar, 38. Allison, 42. Pálffy (Modrý) - 36. Lemieux, 44. Amonte. Střely na branku: 34:20. Diváci: 14.352.