Roman Polák byl na ledě, když Slováci vyrovnali na 1:1. Za dvě a půl minuty pro něj zápas skončil kvůli zranění ramene | foto: Reuters

Komplikace: bek Polák na MS končí. Růžička: Povolám dalšího beka

• 61
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Měl být hlavní oporou české defenzivy na mistrovství světa, ale turnaj v Bělorusku pro něj skončil po 28 minutách prvního zápasu. Hokejový obránce Roman Polák po souboji u mantinelu odjel do nemocnice a po vyšetření se ukázalo, že má zlomený klíček v pravém rameni.

"Je to s ním špatné," řekl po utkání kouč národního týmu Vladimír Růžička. Popravdě: použil ještě ostřejší výraz. I z toho bylo patrné, že jde o vážné zranění, které Poláka s největší pravděpodobností vyřadí ze šampionátu.

Český zadák zůstal ležet za slovenskou brankou v čase 27:48 po souboji s obrovitým bekem Jánem Brejčákem. Ten putoval za tento zákrok na trestnou lavici za krosček.

Do kolize se při stejném střídání dostal i Jaromír Jágr, ten však po několika vteřinách vstal, zatímco Polák se dlouho nezvedal. Z ledu mu pomohli až doktoři a maséři, kteří ho okamžitě odvedli do kabiny. Z ní pak zamířil rovnou do nemocnice.

Po rentgenu se nepříznivá prognóza potvrdila, což je pro Růžičku zlá zpráva. Co bude následovat? Kouč národního týmu těsně po zápase prohlásil: "Jestli se ty zprávy potvrdí, tak na soupisku dopíšu Michala Jordána a jenom jednoho útočníka, abychom měli místo pro dalšího beka."

V průběhu utkání Růžička poslal na led Ondřeje Vitáska, dalším bekem bude nejspíš někdo z týmu, který odehrál Švédské hry. V úvahu tak připadá například Jakub Krejčík nebo Tomáš Mojžíš

"Ztráta Romana je obrovská škoda. Je to jeden z našich klíčových obránců tím, jak hraje silově, tvrdě a jak umí rozehrát. Nedá se nic dělat a zatím nemám tušení, co s ním bude," komentoval situaci Jaromír Jágr. Jasněji bude v sobotu.