ČESKO VEDE 1:0! Už po dvaceti vteřinách se trefuje Jakub Klepiš, jeho trefa je nejrychlejším gólem letošního turnaje. | foto: Michal Růžička, MAFRA

20. vteřina: Gól. Ke zlatu nasměrovala Čechy nejrychlejší trefa turnaje

• 60
Kolín nad Rýnem (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - To byl úvod snů. Hokejoví reprezentanti šokovali ruského favorita chvíli po úvodní buly finálového zápasu. V čase 0:20 vstřelil gól hráč s číslem 20 Jakub Klepiš, který zdálky přesměroval do opuštěné branky nádhernou přihrávku Jaromíra Jágra.

Dokonale tak zafungovala magie čísel.

"Takový vstup do utkání jsme si představovali - první střídání a gól. Velkou zásluhu na něm má Jarda Jágr, který na sebe navázal hráče. Je to fantastické," radoval se střelec.

Jägr a spol. se o víkendu ukázali jako mistři šokujících momentů zkraje jednotlivých třetin.

V semifinále vyrovnali necelých osm vteřin před koncem třetí části, proti Švédům si tak vynutili prodloužení a nakonec postup v nájezdech.

0:54 - Rolinek ve skupině proti Švédsku

Ve finále dali gól hned po dvaceti vteřinách hry. Dvacet vteřin...

Jen si představte, jak málo lze během nich stihnout.

Anebo hodně: Vampola vybojovává puk pro Jágra, ten motá hlavy ruským obráncům i gólmanu Varlamovovi a posílá křížný pas Klepišovi, jenž střílí do odkryté branky.

Je to nejrychlejší gól letošního turnaje v Německu.

Jen sedm střelců dokázalo skórovat, aniž by ze zápasu uplynula minuta.

Pozor - Češi jsou v tom skutečně výjimeční: Hubáček proti Francii dával gól v čase 0:44, Rolinek v čase 0:54 zase v základní skupině proti Švédům.

Do finále byla rekordní trefou rána švédského útočníka Paajarvi Svenssona proti Lotyšsku v čase 0:31.

Ale Klepiš překonal jeho i parťáky z českého týmu.

A především jeho bleskový úder odstartoval cestu ke zlatu. Čeští hokejisté silný ruský výběr porazili 2:1.