Lotyšsko porazilo Rusy a zůstalo ve hře

• 19
Turku - Po Němcích a Švýcarech mají naději na účast ve čtvrtfinále mistrovství světa i hokejisté Lotyšska. Ti dokázali ve své skupině F porazit favorizované Rusy 2:1 a nyní potřebují porazit Dánsko. K tomu by ale ještě museli Rusové prohrát i třetí zápas v osmifinálové skupině, v níž jim budou soupeři Kanaďané. Zároveň musí Švýcarsko získat ze zápasů s Kanadou a Švédskem alespoň bod. V tom případě by nezbylo místo na Rusy.

Lotyšsko - Rusko 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

V úvodních dvou třetinách diváci marně čekali na gól, přestože Lotyši hráli v první části dvakrát přesilovku, Rusové. jednou Ti měli ve druhé třetině převahu, ale nemohli překonat gólmana Irbeho. Lotyšsko zase nevyužilo 97 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Oba týmy se dočkaly hned v první minutě závěrečné části hry. Už patnáct vteřin po začátku otevřel skóre Lotyš Tambijevs, jenže hned za 33 vteřin vyrovnal Frolov. Na branku Romanovskise už však Rusové odpovědět nedokázali.

Lotyši tak dokázali, že v derby Rusko umějí potrápit. V posledním vzájemném utkání na světovém šampionátu v Petrohradu 2000 zaskočili domácí Rusy výhrou 3:2. Nyní je zisk prvních dvou bodů v osmifinále ještě dostal do hry.

Branky a nahrávky: 41. Tambijevs (Kerčs, Semjonovs), 52. Romanovskis (Sorokins, Čubars) - 41. Frolov (Soin). Rozhodčí: Schmimm (Něm.) - Lesnjak (Slovin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváků: 4598.

Lotyšsko: Irbe - Rekis, Tribuncovs, Skrastinš, Redlihs, Lavinš, Sorokins, Feldmanis - Tambijevs, Semjonovs, Kerčs - Macijevskis, Cipruss, Niživijs - Romanovskis, Fanduls,
Pantelejevs - Ankipans, Sprukts, Širokovs - Čubars.
Rusko: Podomackij - Chavanov, Kalinin, Gusev, Turkovskij, Jerofejev, Proškin, Guskov, Vyšedkevič - Grigorenko, Dacjuk, Kovalčuk - Saprykin, Archipov, Frolov - Antipov, Zinovjev, Suglobov - Novoselcev, Kaigorodov, Soin.