KANADA - FINSKO

Utkání osmifinálové skupiny F šampionátu v Kanadě

KANADA - FINSKO 6:3 (2:1, 2:0, 2:2), konec zápasu
60.00
Zápas končí. Finové na Kanadu neměli a ve čtvrfinále si zopakují souboj s USA. Domácí budou hrát s Norskem nebo Lotyšskem.
59.37
Finsko snižuje na 3:6. Koivu a Ruutu si přihrávali až před kanadskou branku, kde druhý jmenovaný pohodlně zasunul puk do odkryté klece.
59.00
Utkání se už pouze dohrává.

Nepřehlédněte

Sestavy:
Kanada:
Leclaire - Hamhuis, Burns, Keith, Staois, Jovanovski, Bouwmeester, Green - Roy, Staal, Heatley - Nash, Getzlaf, St. Louis - Chimera, Spezza, Doan - Mayers, Kinutz, Toews - Sharp.
Finsko: Bäckström - Jokela, Niskala, Vaananen, Koistinen, Niemi, Luoma, Lepisto - Selänne, S. Koivu, Peltonen - Ruutu, M. Koivu, J. Jokinen - Hyvonen, Kapanen, Pihlström - Hahl, Pirnes, Pyorala.
58.02
Kanada zvyšuje na 6:2. Getzlaf našel za brankou Nashe, ten najíždějícího Heatleyho a nejlepší střelec šampionátu mezi třemi obránci ranou do pravého horního rohu finské branky nádherně zvýšil vedení.
56.21
Po další akci Koivua střílel Ruutu, ale Leclaire byl na místě a petelici pod horní tyčku vyrazil.
55.21
Kanaďané odehráli přesilovku výborně, měli tlak, ale další branku Finům nevstřelili.
53.21
Heatley jednoruč našel Nashe, ale ten kličkou těsně minul odkrytou finskou klec. Při tom byl ještě faulován Sellänem, který dostal trest na dvě minuty. Kanada hraje přesilovku.
52.10
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, zdá se, že hráči už´šetří síly na čtvrtfinálové zápasy, kde si Finové zopakují duel s USA.
49.28
Jakmile se Kanada vrátila do plného počtu, výborný Getzlaf nastřelil ytč finské branky.
48.29
Miko Koivu vymyslel při hře 4 na 4 akci, puk se poté od kanadských obránců odrazil k Pihlströmovi, který beckhanem přehodil gólmana Leclairea. 5:2.
47.14
Kanadská přesilovka končí. Burns strhl finského obránce na led a byl vyloučen na dvě minuty za držení.
46.43
Hyvonen byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Kanada hraje přesilovku a má šanci zvýšit vedení.
45.12
Po přihrávce Roye střílel s golfovým nápřahem St. Louis, ale Bäckström byl tentorkát pozorný.
42.40
Finové už ukazují jen náznaky snahy hrát. Kanaďanům vyjde, na co sáhnou a jejich soupež už logicky rezignoval.
41.07
Kanada vede 5:1. Kapitán Doan střílel téměř od modré, trefil do přilby obránce Lepista, od kterého se puk odrazil pod horní tyčku Bäckströmovy branky.
40.01
Začala poslední třetina. Úvodní buli vyhráli Kanaďané.
40.00
Konec druhé třetiny.
39.20
Finové tlačí, v přesilovce svírají Kanaďany v jejich obranném pásmu, ale branky střílí jako vždy na tomto šampionátu velmi efektivní Kanaďané.
38.24
Sharp dostal puk, vyrazil kupředu jako lovecký ohař, prohnal se kolem obránce Koistinena, až ten upadl na led a střelou po ledě k pravé tyčce zvýšil vedení domácích. Kanaďané dali svůj druhý gól v oslabení, celkově v zápase třetí.