Královéhradecký Jiří Hendich (vlevo) u mantinelu s píseckým Josefem Slavíkem

Královéhradecký Jiří Hendich (vlevo) u mantinelu s píseckým Josefem Slavíkem | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Třetí hradecký pokus vzít body favoritům začíná v pondělí v Chomutově

• 0
Dva pokusy, ani jeden úspěch. A potřetí? O tom se rozhodne v pondělí a ve středu. Řeč je o třetí minisérii se dvěma nejlepšími týmy soutěže, kterou absolvují hradečtí hokejisté v letošním ročníku 1. ligy. V pondělí se vypraví na led druhého Chomutova, ve středu se v domácí hale střetnou s vedoucím Ústím nad Labem.

Třetí dvojboj s největšími favority druhé nejvyšší soutěže je pro Hradecké výraznou výzvou. Ve dvou předcházejících totiž nezískali ani jediný bod, v obou duelech jak s Chomutovem, tak s Ústím nad Labem prohráli.

Zvlášť těžké bylo pro Hradecké skousnout hned první porážku od jednoho ze dvou severočeských velkoklubů, které se dlouhodobě netají snahou posunout se do extraligy.

V září, poté co za sebou měli pět vítězství v prvních pěti kolech nového ročníku 1. ligy, totiž hradeckou sérii přerušila domácí prohra 2:7 s Ústím.

Nejblíže k bodovému úspěchu měl východočeský tým ve druhém vzájemném utkání s Chomutovem.

Rovněž na vlastním ledě totiž po dvou třetinách držel krok a nerozhodný výsledek 2:2, jenomže hned v první minutě poslední části hry dostal třetí gól a nakonec 2:4 prohrál.