Momentka z utkání Vsetín - Slavia.

Momentka z utkání Vsetín - Slavia. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

První liga: Slavia doma padla se Vsetínem, Přerov nenapravil debakl

• 1
První hokejová liga má na programu pět duelů 3. kola nadstavbové části. Ve skupině o pořadí v play off neuspěla Slavia se Vsetínem v poměru 3:5 a Přerov, jenž naposledy schytal debakl v Budějovicích, podlehl Havířovu 1:3.

Havířov se dočkal a konečně porazil Přerov, v předchozích čtyřech zápasech mu podlehl. Vítězný gól dal v 51. minutě útočník Jakub Doktor. Přerov promarnil šanci vystřídat na druhém místě Litoměřice, které mají stejně bodů, ale utkání k dobru.

Havířov se po druhé výhře za sebou dostal z posledního místa skupiny o pořadí v play off, na které klesla Slavia. Pražané podlehli 3:5 Vsetínu a utrpěli třetí porážku v řadě.

Slávisté dobře začali a po trefě Marka Ryzáka ze 14. minuty vedli 1:0. Prostřední dějství však patřilo aktivnějším hostům, kteří třemi góly během šesti minut utkání otočili. Skóroval i obránce Jiří Drtina, jenž značnou část kariéry strávil právě v dresu sešívaných. Domácí se ale nevzdali a ještě do konce třetiny vyrovnali, nakonec ovšem stejně zůstali bez bodů.

V závěrečné třetině totiž skórovali už pouze vsetínští David Březina s Vlastimilem Dostálkem a jejich tým zvítězil potřetí za sebou.

V boji o předkolo překvapila poslední Kadaň, která zvítězila 6:3 v Prostějově a na stadionu soupeře uspěla po dlouhých 397 dnech. V Třebíči vyhrál nečekaně Sokolov, který zvítězil 4:3 v prodloužení díky trefě Matěje Zadražila z 65. minuty.

Jediný úspěch domácích dnes zaznamenaly Benátky nad Jizerou, které přetlačily Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení, které ukončil blafák veterána Radka Dudy.

O pořadí v play off

HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Branky: 13:06 Ryzák (Vampola), 31:23 Vampola (Ryzák), 34:40 Furch (Vlček, Šmerha) - 22:01 Rehuš (Gorčík), 23:42 D. Tůma (Holomek), 28:34 J. Drtina (Pechanec), 40:43 Březina (Dostálek, Slováček), 59:52 Dostálek (Pechanec). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Flegl, Doležal. Diváci: 1525.

HC Slavia Praha Málek (Michajlov) – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Antoš, Ryzák – Šmerha, Vampola, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kubica, Furch – Hotěk, Kohút, Šteiner.

VHK ROBE Vsetín Gába (Bláha) – Slováček, Teper, Hryciow, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 25:34 F. Dvořák (Šnajnar) - 34:05 Nepokoj (F. Seman), 50:59 Doktor (Starý, Chroboček), 58:40 Werbik. Rozhodčí: Čech, Vrba – Měkýš, Axman.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Petrásek) – R. Černý, Bodák, Kubeš, Zbořil (C), Šnajnar, Weinhold – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – F. Dvořák, Hejcman, Berger – Süss.

AZ RESIDOMO Havířov Stezka (Matoušek) – Matai, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Malina, Nepokoj, L. Rutar – Kotala, F. Seman (A), Toman – L. Bednář (A), Werbik, Baláž – Fridrich, Maruna (C), Doktor – Dvořák, Starý, O. Procházka.

O účast v předkole play off

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 5:4P (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 8:54 D. Špaček (Buchtela), 10:23 Kunst (Wiencek, D. Špaček), 14:14 Najman (Rychlovský), 21:13 Najman (A. Dlouhý, Rychlovský), 62:35 R. Duda (A. Musil) - 1:23 Tůma (Ma. Svoboda, Vildumetz), 32:22 Vildumetz (Maršoun), 41:23 Tůma (Vildumetz, Smetana), 55:56 Tůma (Maršoun, Vildumetz). Rozhodčí: Ondráček, Skopal – Beneš, Štofa. Diváci: 305.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Schwarz) – Žůrek, Havlín, Bukač, Kunst, Buchtela, Aubrecht – A. Dlouhý, Najman, Rychlovský – R. Duda, A. Musil, Drábek – Wiencek, Šafařovský, D. Špaček – Strnad, Šeliga.

HC Slovan Ústí nad Labem Stahl (21. Brízgala) – Müller, Smetana, Vl. Brož, Hes, Veber, Zukal – Kružík, Severa, O. Bláha – Tůma, Vildumetz, Ma. Svoboda – Filip, Kordule, Krliš – Maršoun.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky: 15:06 Žálčík (M. Jandus, Divíšek), 32:21 Žálčík (Hamrlík, Divíšek), 54:18 Krejčiřík (V. Meidl, Březák) - 04:42 Žolobov (J. Müller), 19:55 Zd. Zabloudil (Foltýn, Trefný), 35:06 Morong (Wágner), 40:51 Chlouba (Kůs, Eliáš), 51:40 D. Zeman (Wojnar, Žolobov), 57:48 Kůs (Chlouba, Zabloudil). Rozhodčí: Kopeček, Cabák – Hanzlík, Kleprlík..

LHK Jestřábi Prostějov Štůrala (Rochla) – Husa, M. Jandus, Mrázek, Muška, Hamrlík, P. Krejčí, Chujac – T. Jandus, Chlán, Ouřada – Hrníčko, Divíšek (A), Žálčík (C) – Krejčiřík, V. Meidl, M. Novák – Březák, Kalaj, Knap.

SK Trhači Kadaň Neužil (Wolf) – Trefný (C), Eliáš, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Kůs (A), Chlouba – J. Müller (A), Žolobov, Wojnar – Čech, Morong, Wágner – Homer, Rindoš, Zd. Zabloudil.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Baník Sokolov 3:4P (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 30:06 Vodný (Nedvídek, Šťovíček), 30:46 Vodný (Bittner, Forman), 43:14 Psota (Forman, T. Havránek) - 02:26 Vrána, 21:50 Vrána (Kovařík), 44:44 Kverka (Bečvář, Šafář), 64:51 M. Zadražil (Přindiš). Rozhodčí: Doležal, Čáp – Král, Kotlík.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Kowalczyk, Forman, Szathmáry, Hlaváč, Jenáček, V. Čejka – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Václavek.

HC Baník Sokolov Fečo (Kašpar) – Přindiš, Vodička, A. Rulík, J. Tomeček, Pařízek, Michálek, Kadeřávek – Švec, M. Zadražil, Bečvář – Vracovský, Kverka, Osmík – T. Rohan, Vrána, Kovařík – Kuběna, Šafář.