ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Přerovští hokejisté se na čelo nedotáhli, derby získali až v prodloužení

• 1
Přerovští hokejisté zdolali v předehrávce 34. kola první ligy předposlední Šumperk 5:4 v prodloužení. Díky třetí výhře za sebou se posunuli ze šestého na čtvrté místo, bod jim schází na lídra soutěže z Vrchlabí. Pro Zubry to bylo sedmé vítězství z posledních osmi zápasů.

Šumperk se sice dostal v polovině úvodní třetiny do vedení díky brance Jána Blaška, ale v 16. minutě vyrovnal Mikuláš Zbořil a ve druhé třetině otočili stav Lukáš Forman a Matěj Svoboda na 3:1.

Hosté ale mezi 51. a 55. minutou obrátili průběh na 4:3. Na gól Jozefa Baláže navázali využitými přesilovkami Jaroslav Moučka a Tadeáš Král.

Draci nakonec nenavázali na vítězství v Benátkách nad Jizerou před reprezentační pauzou a prohráli desátý z uplynulých jedenácti duelů. V 57. minutě vynutil prodloužení v početní výhodě Matěj Svoboda a v čase 63:09 rozhodl Roman Pšurný.

HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK 5:4P (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)

Branky: 15:32 Zbořil (Macuh, F. Dvořák), 29:20 Forman (T. Doležal, Pšurný), 33:35 Matěj Svoboda (Indrák), 56:26 Matěj Svoboda (Pšurný, T. Doležal), 63:09 Pšurný (Zbořil, Süss) - 09:59 Blaško (Tadeáš Král), 50:24 Baláž (Moučka, Krejčiřík), 52:43 Moučka (Jaroš, Bernovský), 54:06 Tadeáš Král (P. Kratochvíl). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Vašíček, Zedník.

HC ZUBR Přerov Petrásek (Holík) – Dluhoš, Forman (C), Krisl (A), Zbořil, Dřímal, Mlčák, Fencl (A) – Dostálek, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Svoboda – Süss, Indrák, Matěj Svoboda – F. Dvořák, Macuh, Štefka.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž (A), Moučka – Bernovský, Milfait (C), Jaroš (A) – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Krejčiřík – Blaško, Kučera, Horký – Kaplan.