Brankář Slavia Martin Michajlov

Brankář Slavia Martin Michajlov | foto: Luboš Vácha, MAFRA

Hokejisté Slavie prohráli s Třebíčí i podruhé, Jihlava srovnala krok

• 5
Předkolo play off první hokejové ligy pokračovalo druhými zápasy. Slavia se marně pokoušela napravit pondělní nezdar a Třebíči znovu podlehla, tentokrát 2:3. Naopak Jihlava srovnala krok s Porubou, na jejímž ledě vyhrála ve druhém zápase 3:2 v prodloužení. Duely se hrály kvůli hrozbě šíření koronaviru bez diváků.

Série by měly pokračovat v pátek v Třebíčí a Jihlavě, ale o dalším osudu soutěže budou svaz a kluby jednat ve středu v Praze.

Třebíč po pondělní výhře v Edenu 3:1 dnes prohrávala už 0:2, ale domácí Slavia přesto neuspěla a natáhla svou sérii porážek už na deset zápasů. Hosté z Vysočiny utkání v závěrečné třetině otočili díky dvěma využitým přesilovkách.

Pražany mohl dostat do vedení už v sedmé minutě Vítězslav Bílek, ale neproměnil trestné střílení. Domácí se radovali až ve 25. minutě po brance Jana Nováka a za devět minut zvýšil Tomáš Šmerha. Za 73 sekund ale zahájil obrat Horácké Slavie Jan Václavek. Ve 48. minutě vyrovnal Ladislav Bittner a v čase 51:10 rozhodl Václavek.

První duel v Ostravě vyhrála Poruba 3:2 v prodloužení, tentokrát byl výsledek opačný. Domácí přitom po první třetině vedli 2:0. V deváté minutě otevřel skóre Jiří Brodek a 64 vteřin před první pauzou se prosadil v přesilové hře i Jiří Zdeněk.

Dukla se poprvé radovala 56 sekund před koncem druhého dějství, kdy zužitkoval početní výhodu Tomáš Harkabus. Prodloužení si vynutil 20 vteřin před vypršením běžné hrací doby Matěj Pekr a obrat dokonal v čase 60:32 Adam Zeman.

První hokejová liga, předkolo play off

2. zápasy

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Dukla Jihlava 2:3P (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 08:09 Brodek (Slavík, Hudeček), 18:56 Zdeněk (T. Jáchym, J. Káňa) - 39:04 T. Harkabus (D. Kolář, Lichanec), 59:40 Pekr (Lichanec, Fronk), 60:32 A. Zeman (Čachotský, J. Holý). Rozhodčí: Wagner, Doležal – Coubal, Kokrment. Stav série: 1:1

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Rudl, Dundáček, Urbanec, Pastor, Dluhoš – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk (C), Nejezchleb – Toman, M. Hlinka, Brodek.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Chaloupek) – J. Holý, Mareš, D. Kolář, Bukač, Piegl, Půža, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), A. Zeman – Anděl, Poletín, Pekr – V. Brož, Fronk, Chlubna – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja.

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 24:47 J. Novák (Vrdlovec, Šmerha), 33:15 Šmerha (Kuťák) - 34:28 Václavek (Mlčák, Ferda), 47:51 Bittner (Šťovíček, Szathmáry), 52:10 Václavek (Psota, Bittner). Rozhodčí: Čech, Fiala – Bosák, Maštalíř. Stav série: 0:2

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Ryzák, Valík, Malík – M. Ondráček, Kubík, Bílek – Šmerha, Kuťák, Vrdlovec – J. Doležal, Vlček, Šteiner – Kubica, Kohút, Furch.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka, Hort – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek.