Pelikán z Lahti se uvedl gólem

Kladno - Kladenskému hokejovému publiku, lačnícímu po návratu do extraligy, se v sobotu proti Mladé Boleslavi poprvé předvedlo šest nových hráčů, které vedení získalo před rozhodujícími bitvami sezony. Tři z nich se do týmu vrací po větší či menší přestávce (Gardoň, Horna, Kruliš), zbylá polovina měla naprostou premiéru. Zápas se nejvíce vydařil obránci Martinu Čechovi, který do Kladna zamířil z finského Pelicans Lahti.

Tvrdý v osobních soubojích, přesně střílející, na puku jistý a rozvážný. Nejlepší chvíle havlíčkobrodského odchovance přišla ve 24. minutě. Jeho kolega z obrany Kasík sice přišel v přesilovce o pásmo, ale natáhl na sebe všechny hráče soupeře a vysunul právě Čecha, který sólový nájezd zakončil blafákem do bekhendu.

"Viděl jsem, že je brankář povyjetý, tak jsem to zkusil. Gól ale důležitý nebyl. Hlavně jsme si nadarmo zkomplikovali zápas, v němž jsme za stavu 3:0 zbytečně nechali dvakrát ujet soupeře a ten snížil," říkal bek trochu nakvašeně po utkání. Dodal, že v play off si Kladno nic podobného dovolit nemůže. "Tam i při náskoku 3:0 musíme hrát ze zabezpečené obrany, opak by se nám mohl krutě nevyplatit."

Čech měl ještě jednu šanci v úvodu utkání, poté dvakrát střílel na Šindelářovu branku. "Při první možnosti jsem vystřelil úplně špatně, pak mi jednou do rány lehl bek. Měl jsem si puk stáhnout, byla to školácká chyba," kabonil se bývalý reprezentant.

Gólovou premiéru mohl slavit také Vítězslav Jankových z Liberce, který měl v posledních šesti minutách dvě obrovské šance. Nejprve v oslabení výtečně vybojoval puk, v nájezdu však na Šindeláře nevyzrál, půl minuty před koncem se před gólmanem ocitl opět osamocen, ale ani tentokrát neměl štěstí. Jeho spoluhráč z Bílých tygrů Mojmír Musil byl vidět nejméně a zaujal hlavně akcí v první třetině, kdy v oslabení chytře oslovil Kasíka. Ani z tohoto pokusu však nevzešla gólová úroda.