Liberečtí hokejisté vyhráli v Jihlavě

• 16
Jihlava - Třetí finálový zápas první hokejové ligy vyhrál Liberec v Jihlavě 2:1 a stejným poměrem vede v sérii na zápasy. Oba soupeři začali po přestěhování ze Severu Čech na Vysočinu s velkým nasazením. Hosté vynikali přesnější rozehrávkou, dobře bránili a poté, co se ujali dvoubrankového vedení, hráli i velmi klidně a drželi se taktiky: bránit náskok.

Liberec šel do vedení v šesté minutě, kdy Rozsíval tečoval mezi Sáblíkovy betony nastřelený kotouč. Na začátku 15. minuty vystřelil opět Rozsíval a odražený puk pro změnu vrátil Mojmír Musil už do prázdné branky.

Dvoubrankové vedení udrželi tygři až do 36. minuty, kdy se Jihlavě podařilo využít početní převahu gólem Kaňkovského. Ve druhé části hry byli domácí už aktivnější, ale k vyrovnání jim nestačila ani série přesilových her.

V úvodu třetí třetiny předvedli domácí dokonce i několik pohledných gólových šancí ve vlastním oslabení a v závěru dvacetiminutovky hráli většinou před brankářem Faltou. Liberec si však taktickou hrou a bezchybnou obranou jednobrankové vedení udržel.

Výsledek:
Jihlava - Liberec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
36. Kaňkovský - 6. Rozsíval, 15. Musil. Rozhodčí: Kubeš - Mana, Machálek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváků: 7064. Stav série: 1:2.