Skvělým výkonem se proi Ústí blýskl především brankář Štefan Žigárdy.

Skvělým výkonem se proi Ústí blýskl především brankář Štefan Žigárdy. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Kohouti předvedli hru jako z play-off, v Ústí vyhráli po šesti letech

• 0
Přesně takto vypadá výkon týmu, který se chce dostat na špici tabulky. Hokejisté Olomouce na ledě druhého Ústí nad Labem ukázali svou lepší tvář a překvapivě vyhráli 2:1.

"Máme zkušené mužstvo a nedělali jsme chyby v defenzivě. Doufám, že v tom budeme pokračovat," těšil se trenér Hanáků Petr Fiala.

Jeho svěřenci hráli dozadu zodpovědně a v útoku byli nebezpeční. Navíc v brance zářil Štefan Žigárdy, který z 31 střel propustil jedinou.

Jako by sobotní zápas pojali Kohouti s vážností play-off bojů. Před utkáním udělal Fiala změny v sestavě: z Prostějova stáhl křídelníka Radka Meidla a opačným směrem putoval Filip Smejkal. Po zranění zad se do obrany vrátil urostlý Mikel.

Dařilo se především druhé formaci "Mory" ve složení Haluza, Domin, Kucharczyk, která byla u všeho podstatného.

Už v 70. sekundě Petr Haluza překonal nadvakrát brankáře Orcta. Dvoubrankový náskok trefil v 17. minutě Kucharczyk, když střelou švihem zakončil přečíslení tři na jednoho.

Skvělý Žigárdy přišel o čisté konto až v polovině třetí části po dorážce Mikulíka. V závěru se Ústí pustilo do dvouminutové hry bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Olomouc vyhrála na ledě Lvů po šesti letech. "Všichni jsme se kousli a výborně bránili," uvedl pro klubový web Žigárdy. "Za celý zápas ani jeden z hráčů neztratil koncentraci. Podle toho to i vypadalo."

Maximální soustředění budou Kohouti, kterým patří 7. místo, potřebovat také dnes. Od 18 hodin doma přivítají první Chomutov. Pokud napodobí sobotní představení, nejsou bez šance na úspěch.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Olomouc 1:2
Branky a nahrávky:
51. Mikulík (Poživil) - 2. Haluza (Kucharczyk), 17. Kucharczyk. Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 2258. Střely na branku: 31:28. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0.