Kladno zvládlo nájezdy a vede 2:0

• 23
Kladno - Už ve dvanácté minutě druhého zápasu prvoligového finále vedli hokejisté Jihlavy v Kladně 2:0. Poté, co domácí vyrovnali, se hosté ještě jednou ujali vedení na 3:2, přesto se jim v sérii na tři vítězství nepodařilo bodovat. Páteční utkání nerozhodlo ani prodloužení a po samostatných nájezdech se nakonec radovali Kladenští. V sérii vedou 2:0 a v neděli v Jihlavě mohou rozhodnout o svém postupu do baráže o extraligu.

Více než šest tisícovek diváků zažilo na Kladně další infarktové drama. Domácí nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Gardoně, kterého trápí kolenní vazy, a jeho absence byla v úvodní třetině více než citelná.

Jihlavští hráči, poučení z předchozího souboje, začali pozorně v obraně a v 12. minutě již vedli dvoubrankovým rozdílem. Nejdříve uspěl Šmarda, o půldruhé minuty později využil junior Třetina hrubé chyby brankáře Orcta a s Kladnem to vypadalo zle.

Do druhé části hry provedl domácí trenér Müller několik korektur v sestavě, které se osvědčily. Musil se posunul v první útočné řadě na místo centra a Kallu nahradil Klimt. Středočeši sevřeli soupeře do kleští, ale v koncovce se prosadili až po polovině zápasu, kdy se v přesilovce trefil nejlepší kladenský obránce Čech. Do konce druhé třetiny potom Zajíc dorážkou srovnal stav.

V třetí dvacetiminutovce měly oba celky dostatek příležitostí, ale brankáři propustili za svá záda puk již jen jednou. Nejprve se trefil jihlavský Hlouch a za 30 vteřin vrátil Kladno do zápasu Jankových.

V prodloužení prokázal celek z Vysočiny podstatně vyšší psychickou odolnost a po celých deset minut dobýval kladenskou klec. Vítězný gól měl na své holi Hlouch, ale Orct jeho sólo skvěle vykryl.

V následných nájezdech potom Orct zlikvidoval i všech pět jihlavských pokusů, zatímco jeho kolega v jihlavské brance Sáblík jednou inkasoval. Hrdinou večera se díky střele do levého horního rohu stal kladenský Musil.

Kladenský trenér Vladimír Evan přiznal, že jeho tým začal velice špatně. "Gardoňova řada trpěla neúčastí svého centra a jeho absence jako by padla negativně na celý tým," řekl. "Trápili jsme se, ale naštěstí v druhé části jsme se zvedli a dostali se zpět do zápasu. Musím uznat, že v prodloužení paní Štěstěna stála vysloveně na naší straně a následně i při nájezdech, kdy nám Musilův gól zajistil druhé vítězství," dodal Evan.

Jihlavský kouč Jiří Režnar litoval, že hosté v Kladně sehráli smolný zápas. "Domácím jsme nedali prostor k jejich akcím, ale ve druhé třetině nás poněkud zaskočilo zranění hned tří hráčů. V prodloužení jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel kýžený gól nepřišel," prohlásil. "Nájezdy, to je potom jako vabank, buď-anebo. Přesto se nevzdáváme a věříme, že se na Kladno ještě jednou vrátíme," konstatoval.

Kladno - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0) Branky: 31. Čech (Kasík, Kysela), 38. Zajíc (Bílek, Horna), 48. Jankových (Musil), rozhodující nájezd Musil - 11. Šmarda (Bakus), 12. Třetina, 47. Hlouch (Kaňkovský). Rozhodčí: J. Kubeš - Stulák, Hauser. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6025. Stav série: 2:0.

Sestavy:
Kladno:
Orct - Kruliš, Špelda, Čech, Kasík, Mojžíš, Skuhrovec, Chatrnúch, Zeman - Jankových, Kalla, Musil - Kysela, Pazourek, Fink - Bílek, Zajíc, Horna - Havel, Klimt.
Jihlava: Sáblík - Šmarda, Ficenc, Morava, Šefčík, Duben, Malena, Vrábel, Staněk - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Adamčík, Altrichter, Jantovský - Zdráhal, Kaňkovský, Říha - Čachotský, Vlk, Třetina.