Kadaňská smršť smetla Opavu

P r a h a - Hokejisté Ústí nad Labem narazili v Brně na hráče Komety, kteří jim nastříleli sedm gólů a poslali je ke dnu skupiny bojující o udržení v první lize. Dramatický byl zápas o vedení ve skupině, v němž si Opava v Kadani dlouho stála na výhru, ale domácí hráči se v závěru vzpamatovali a dvěma góly v poslední minutě soupeře poslali do kolen. V zápase Ytongu Brno se Šumperkem pustili gólmani za záda jen dva góly a byla z toho hubená reníza 1:1.

Ytong Brno - Šumperk 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
Zápasu kralovali brankáři. Brněnský Kudrna i Nešťák ze Šumperku pochytali spoustu šancí. Ytong se dostal do vedení po úniku Demela v oslabení, o remíze rozhodl v závěru druhé třetiny Sýkora.
Branky: 18. Demel - 38. T. Sýkora. Rozhodčí: Votroubek - Drobílek, Pácal. Vyloučení: 4:5, navíc Mihola (Ytong) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 650.

Kadaň - Opava 6:5 (2:2, 0:1, 4:2)
Lépe začali hráči domácího týmu, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok, ale Opavané ve 13. minutě vyrovnali a ve druhé části hry Sochorek v přesilové hře zařídil hostům vedení. Ve třetí třetině se strhla přestřelka, z níž vyšli vítězně třebíčští hokejisté. Opava nejdříve zvýšila na 4:2, ale Kadaň se vzchopila a vyrovnala 4:4. Po další brance hostí se domácí tým vybičoval k drtivému závěru a dvěma góly v závěrečném minutě si zajistili vítězství. Vítěznou branku dal Polanský vteřinu před koncem.
Branky: 55. a 60. Nosek, 10. Jurda, 11. Polák, 46. Postl, 60. Polanský - 13. a 42. Kašík, 36. a 58. Sochorek, 13. Lhotský. Rozhodčí: Souček - Novák, Pokorný. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 150.

Kometa Brno - Ústí nad Labem 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Dvěma brankami v osmé minutě vyhnala Kometa ústeckého gólmana Přikryla na střídačku, ale ani jeho náhradník Zikmund nebyl úspěšnější. Oporou Brna byl brankář Novotný.
Branky: 8. Kučírek, 8. Meixner, 19. Zeman, 34. Elsner, 48. Tureček, 50. Kárný, 59. Skokan. Rozhodčí: Svoboda - Musílek, Urban. Vyloučení: 3:2, navíc Kozma (Ústí) 5 min. plus do konce utkání. Využití: 1:0. Diváků: 1100.

1. Kadaň                  42 17 8 17 119:128 42
2. Opava                 42 17 6 19 107:120 40
3. Šumperk             42 12 8 22 123:140 32
4. Kometa Brno      42 9 11 22 106:135 29
5. Ytong Brno         42 9 10 23  97:132 28
6. Ústí nad Labem  42 10 8 24  95:137 28